381 Shares 1107 views

Jak nastroić gitarę poprawnie? podstawowe zasady

Gitara – instrument muzyczny, aby nauczyć się grać, że jest trudne i łatwe w tym samym czasie. Kiedy obserwujemy ten sam czas jak ktoś gra na gitarze, wydaje się, że łatwiej jest zrobić prosty, ale gdy próbuje uczyć się rzeczy są bardzo różne. Chodzi o to, że jedna z pierwszych lekcji uczeń musi nauczyć się, jak nastroić gitarę, a tu już są pierwsze trudności.


Gitara należy skonfigurować bardzo często, niemal po każdym meczu. Jakby instrument nie był w dobrym humorze, że jest zdenerwowany z czasem, co czyni dźwięk złej jakości i źle. Jeśli nagle poważnie postanowił nauczyć się grać na gitarze, zakupione urządzenia, ale nie mają pojęcia, jak nastroić gitarę, należy zapoznać się z zaleceniami podanymi poniżej.

Zanim pójdziesz do praktyki, ważne jest, aby opanować teorię. Budowanie standardowy gitara sześć string jest następujący:

Ciąg I – E – E;

II łańcuch – B – B;

III łańcuch – G – G;

IV ciąg – D – D;

Stringi V – A – A;

VI łańcuch – E – E.

Spróbuj odtworzyć dźwięk otwartego pierwszego ciągu, a następnie – w drugim, przycisnął do piątego progu. Jeśli dźwięki są takie same, jesteś na dobrej drodze, tak jak w przypadku prawidłowych ustawień, powinny one brzmieć unisono. Jeśli dźwięk nie pasuje, trzeba użyć prawidłowego obrotu siekanie na główce do regulacji naciągu strun brzmiących źle.

Istnieje specjalny przyrząd do strojenia gitary, który nazywany jest kamerton. Można ją kupić w prawie wszystkich sklepach towary muzyczne. Camerton dostroić umożliwić szybsze i lepsze. Nawiasem mówiąc, w tym samym sklepie powie, jak go używać, a urządzenie będzie pochodzić z schematu jak nastroić gitarę poprawnie. Być może na początku nie uda, ale należy pamiętać, że w tym przypadku, podobnie jak w każdym innym, ważnym doświadczeniem.

Nastrój gitara akustyczna w ogóle powinny być zgodne z poniższym schematem:

  1. IІ ciąg, który jest wciśnięty palcem na V melodii, dźwięków jak otwarty ciąg I;
  2. III łańcucha, który jest wciśnięty palcem na progu IV brzmi jak otwarty ciąg II;
  3. Ciąg IV, który jest dociskany do palca w V dostroić brzmi jak otwarty ciąg III;
  4. Przewód V, który jest dociskany do palca w V melodii, to brzmi jak otwarta strun IV;
  5. VI ciąg, który jest wciśnięty palcem na V melodii, to brzmi jak otwarta V łańcucha.

Konfiguracja gitara 6-strunowa może być wykonywana za pomocą specjalnego tuner gitarowy. Jest to nazwa dla narzędzia konfiguracji urządzenia, który jest bardzo popularny wśród początkujących. tuner gitarowy ułatwia proces konfiguracji. Dzięki niemu nie trzeba słuchać specjalnych dźwięków i spędzać cenny czas na obrót kłucia, jako tuner gitarowy pokaże, co i gdzie chcesz, aby dostosować, aby doprowadzić do wysokiej jakości dźwięku. Zauważ, że obecnie tunery elektroniczne w postaci programów komputerowych do konfigurowania urządzenia.

Niezależnie od sposobu ustawienia gitary wybierzesz, nie zapomnij, że trzeba być cierpliwym i leczenia instrument z rozwagą. Z biegiem czasu, na pewno osiągnie doskonałość w tej sprawie, a pytanie „Jak nastroić gitarę” pozostanie w przeszłości.