827 Shares 3682 views

kości ramiennej

Kości obręczy barkowej – solidny fundament dla wielu mięśni, ścięgien i więzadeł. Nie jest tajemnicą, że górna i dolna kończyna – ludzką ruch, zdolność do wykonywania różnego rodzaju prac. Aby ramiona były najbardziej zaawansowane i funkcjonalne, trzeba dość gruntowne podstawy kości i silne stawy.


Natura dostarcza wszystko w człowieku, więc górna obręczy barkowej składa się z łopatki, obojczyka, kości ramiennej, łokciowej i promieniu, a także małych kości pędzla. W związku z powyższym, wszystkie te podstawy mięśni do kości są stałe, tak że ręka jest zdolny do przemieszczania się.

Kości ramiennej – jeden z największych i najbardziej masywnej kości w organizmie człowieka. składa się z trzonu kości lub rurowym korpusie oraz dwa nasady, które są połączone powierzchnie.

Jeśli w obliczu takiej anatomii edukacji, możemy zobaczyć, jak funkcjonalnie, że to kości.

A z każdej powierzchni, z ramiennej ma słaby punkt – szyjka chirurgicznej, to jest, gdy kość rozkłada częściej. Jednak mięśniowy ramka jest zaprojektowana w taki sposób, że jeśli ćwiczysz to gdzie najbardziej intensywne zwiększa masę mięśni, chroniąc w ten sposób kość.

Ponadto kość ramienna ma kilka występów lub stłuczki, do której przymocowane są największe mięśnie barku. Z występów rozciągają grzbiety lub wierzchołki, pomiędzy którymi intertubercular rowek – w tym miejscu nie jest zamocowanie ścięgna mięśnia dwugłowego.

W dolnej nasady są dwa Kłykieć, a nad nimi dwa nadkłykieć – jest również swego rodzaju kostnych guzków, które są częścią stawu łokciowego. Są tu dwa zagłębienia – łokciowej i wieniec są konieczne dla bardziej zwartych procesów odwzorowywania łokciowej i promieniu.

Kości ramiennej – dość skomplikowana konstrukcja, a oprócz funkcji wsparcia wykona również szereg innych. Na przykład, krwiotwórczego. Jak wiecie, wszystkie kości długich są narządy, które wytwarzają krwinki czerwone. Gąbczastej kości jest szpik kostny czerwony, który spełnia tę funkcję.

Ponadto kość gąbczasta jest w stanie produkować czynniki, które wpływają na układ odpornościowy i krzepnięcie krwi.

Należy zauważyć, że wielkość i średnica kości w każdej osoby indywidualnie. To zależy od wysokości, liczby przychodzących i składników odżywczych z predyspozycją dziedziczną. Często do czynienia z sytuacją, w której pacjenci mają zwiększoną łamliwość i kruchość kości z powodu niedoboru wapnia i innych mikroelementów. Proces ten może być utworzony nawet w życiu płodowym.

złamania barku często występują u dzieci w wieku szkolnym i starszych. Wynika to ze sposobu życia w dawnej i spadkiem siły fizjologicznej w drugim przypadku.

Złamanie kości ramiennej zapada w najsłabszym miejscu – w zakresie szyjki chirurgicznej, ale istnieją inne opcje dla złamań. Dzieci – podokostnowe złamanie typu „zielonych gałęzi”, a dorośli przemieszczonych złamań.

W każdej z tych sytuacji, pacjent musi dbać.

kilka metod można przeprowadzić osteosynteza kości ramiennej. Istnieje specjalna aparatura Ilizarowa, co sprawia, że możliwe do uszczelniania istniejących fragmentów. Wprowadzenie szprych może być przeprowadzane całkowicie na dowolnym poziomie w pobliżu stawów. Złożoność jest wprowadzenie ramion w górnej trzeciej występem na wewnętrznej powierzchni (w obszarze pachowym) w to powoduje dyskomfort i niedogodność dla pacjenta, dlatego igły są umieszczone w obszarze w kształcie litery X.

W celu najdokładniej łączenia fragmentów, można stosować metody szkieletowych trakcji Przed skierowaniem urządzenia.

Uraz często stosowania specjalnych płytek i śrub do mocowania kości ramiennej, jeżeli uszkodzenie nie jest zbyt duża, a liczba fragmentów nie więcej niż 3-4 sztuk.