897 Shares 7069 views

Które są wymienione w filmie „Star Wars” na naszej planecie: nazwa, opis, ciekawostki

Nie ma chyba nikogo, kto nigdy nie słyszał o kultowej epopei George'a Lucasa «Gwiezdne Wojny». Planeta, przedstawiony w sadze, powodują żywe zainteresowanie wszystkich jej fanów. Tatooine, Naboo, Hoth, Coruscant – jakie są najbardziej znane fikcyjne światy galaktyki, kilka fantastycznych stworzeń zamieszkujących je? Odpowiedzi na te pytania są podane poniżej.


Lista planety „Star Wars”: najsłynniejszy

Więc, jakie są najbardziej fantastyczne światy epicki pamiętały swoich fanów? Lista planety „Star Wars”, przedstawionych poniżej, zapoznają się z kultowej serii George'a Lucasa.

  • Naboo;
  • Coruscant;
  • Tatooine;
  • chociaż;
  • Kashyyyk;
  • Endor;
  • Yavin 4;
  • Bespin;
  • Camino.

Szczegółowa relacja z każdego z tych fantastycznych światów poniżej.

Naboo

Znajomość z planety „Gwiezdnych wojen” powinien zacząć Nabu. Znajduje się na granicy Rubieży. Aby to zrobić, świat ma umiarkowany klimat subtropikalny. Amfibia Gungans – jedynymi inteligentnymi istotami wśród swoich fantastycznych mieszkańców.

Planeta Naboo zaskoczeni faktem, że nie ma rdzeń w tradycyjnym sensie tego słowa. Jego wnętrze jest wypełnione wodą, erozji jaskiń. „Mroczne widmo” – epizod, przez które widzowie dowiadują się, że pustki w rdzeniu planety wybranego żyć z wielkimi potworami, które stwarzają zagrożenie dla każdego, kto je napotka.

Powierzchnię planety Naboo z „Gwiezdnych Wojen” wygląda zupełnie inaczej. Jest zamieszkana przez istoty, które przylegają do ideałów pacyfizmu. Rdzenni ludzie różnią obsługi, żywotnie zainteresowana w sztuce i nauce. Amfibia Gungans stały się bezradny, gdy istnieje potrzeba, aby bronić się przed zewnętrzną agresją. Nic więc dziwnego, że ta planeta wybrał jako cel agresywnego Federacji Handlowej.

Tatooine

Jakie inne fantastyczne światy wprowadza widzów sagi „Star Wars”? Planeta Tatooine jest również częścią Rubieży, to obraca się wokół gwiazdy podwójnej. Piaszczysta ziemia stale cierpi na brak wilgoci, charakteryzuje się niewielką liczbą miast. Zdecydowana większość mieszkańców świata zdecydowali się żyć gospodarstw vlagodobyvayuschie rozrzucone wszędzie. Nie wspominając o największym kosmicznym Mos Eisley, gdzie kurczyć przestępców wszelkiej maści.

Oryginalne mieszkańcy Tatooine są Jawas i Tusken. Tusk – wojowniczy humanoidy zyskały złą reputację. Te zbiry głównie foraged grabieŜe i handlu. Java jest dokładnym przeciwieństwem ich okrutnych sąsiadów. Dla przedstawicieli tej rasy charakteryzują się niskim wzrostem, nieprzyjemny zapach. Oczekuje się, że mają nieorganicznego pochodzenia. Tradycyjnie Jawas ubranego w długi płaszcz z brązowego rozległych stożków, które pozwalają zobaczyć tylko ich błyszczące oczy.

Coruscant

Coruscant – nazwa planety „Gwiezdnych wojen”, która jest również w stanie zrobić duże wrażenie na publiczności. Rzek, morza i oceany wyschły wiele lat temu, mieszkańcy nauczyli się uzyskać wodę z lodu czapki planety. Coruscant wieków stacjonuje organy rządowe obu republikach, tutaj jest słynna Świątynia Jedi.

Nieobecność rzek, mórz i oceanów nie uczynić ten świat żyje. Jest zamieszkany przez dużą liczbę gatunków zwierząt. Większość z nich – pasożyty, którzy czują się komfortowo na tej ziemi. Wśród nich można znaleźć pająki, robaki karaluchy, szczury pancerne, granitowe ślimaki i wiele innych ciekawych stworzeń.

Rozsądne mieszkańcy Coruscant pogrążone w wyścigu technologii. Nie dbają o ochronie przyrody, zainteresowany tylko postęp technologiczny. Mieszkańcy planety są zmuszeni do umieszczenia na specjalne hełmy i płaszcze przeciwdeszczowe, które pozwalają im uciec od niebezpiecznych emisji.

gorący

Hoth z „Gwiezdnych Wojen” zasługuje także szczegółowy opis. Ten lodowaty ziemi znajduje się na zewnętrznej krawędzi, w sąsiedztwie tego samego pasa planetoid. Warunki życia nie można nazwać tutaj komfortowo. Mieszkańcy planety mają do czynienia nie tylko z niskiej temperaturze, ale także z deszczu meteorytów.

Fauna Hoth nie różni się odmiana, typowe dla wielu innych fantastycznych światów, eposu. Tutaj można spotkać dzikie potwory na śniegu, którzy są powołani wampiry. Planeta wybrał oprzeć swoją „Echo” Sojusz Rebeliantów, że znajduje się w ogromnej jaskini lodowej, miał siedem poziomów. Wojska cesarskie zniszczony budynek podczas bitwy o Hoth.

Kashyyyk

Kashyyyk – fantastyczna planeta znajduje się w Mid Rim, który słynie z gęstej dżungli. W cieniu drzew kryjących okrutnych drapieżników są stale atakuje inne jego mieszkańców.

Czująca wyścig Kashyyyk Wookie są kudłate humanoidów. Ich miasta są budowane na gałęziach drzew. Jeden z tych osiedli, zwany Rvookrrorro, zajmuje cały kilometr.

Endor

Endor – inny świat, że możemy nie wspomnieć, wymieniając świat „Gwiezdnych Wojen”. Początkowo były Kashyyyk jeden świat, a potem nastąpił podział. Ten srebrzysty gigant gazowy znajduje się w Rubieży, ma dziewięć księżyców, silna grawitacyjne rzuca cień. W przeważającej części charakteryzuje się bujną roślinnością Endor. Oznacza to, że planeta ta została wybrana do budowy drugiego „Gwiazdy Śmierci”.

Endor fauna jest zróżnicowana. Na tej ziemi nie może być spełnione Cabana krwiożercze wilki, nieszkodliwe kucyka. Czująca wyścig jest pół-dzikie Ewoks. Co ciekawe, epicki finał bitwa miała miejsce na tej planecie.

Camino

Wprowadza widzów i innych ciekawych planety sagi „Star Wars”. Planeta Kamino klony – jednym z nich. można nazwać najbardziej stylowy świat eposu, w dużej mierze ze względu na fakt, że ziemia została całkowicie pokryta wodą. Podziwiać fani Camino pomysłem George Lucas miał okazję dzięki ekscytującym odcinku „Ataku klonów”.

Szarych miast na wielkich szczudłach, wysoko nad szalejących fal. Klony planeta Kamino nazywany ze względu na fakt, że to właśnie tutaj zostało dopracowane klonowania. Mieszkańcy planety w obliczu zagrożenia wyginięciem, które doprowadziły ich do przejęcia kontroli nad reprodukcją. Świat zamieszkany przez ascetów, którzy nie mogą pozbyć się strachu przed śmiercią. Na pierwszy rzut oka może wydawać się humanoidy spokojny i uprzejmy, ale są gotowi do walki z każdym niebezpieczeństwem doskonalić puli genowej. mieszkańcy Camino nie szukają kontaktu z mieszkańcami innych planet.

Yavin 4

Yavin – olbrzymia planeta, która znajduje się na Rubieży. Najbardziej znany był jej czwarty księżyc – Yavin 4. Zdecydowała się oprzeć jego rebeliantów, którzy walczyli z pierwszej „Gwiazdy Śmierci”. Że tam jest słynna Akademia Jedi.

Z tego księżyca charakteryzuje gorący klimat tropikalny. Pora sucha jest zastąpiony przez wilgotną, typowym zjawiskiem – gwałtownych burz. Również mieszkańcy Yavin 4 od czasu do czasu do czynienia z opalizujących burz, podczas których słońce wschodzi za gazowego giganta.

Fauna planety charakteryzuje się różnorodnością. Tutaj są purpurowe pająki skoki, salamandry śluzowe, semi-inteligentny vulamandry. To było na Yavin 4 przeprowadzał swoje eksperymenty ciemny alchemik Neyga Sadów, bo z tego, co się na jego terytorium były różne potwory do walki, który został zmuszony do Jedi Academy.

Bespin

Jakie inne planety „Star Wars” zatopiony w duszy fanów sagi? Bespin – gazowy olbrzym znajduje się w Rubieży. W środku ziemi jest rdzeniem metalowym, którego powierzchnia jest pokryta warstwą roztopionego metalu. Strefa Life znajduje się warstwa barwnego chmury którego wysokość wynosi około 1000 km. Jest to warstwa trzydzieści km powietrza.

mieszkańców Bespin specjalizują się w produkcji gazu Tibanna, substancja ta jest aktywnie wykorzystywana w systemach chłodzenia. Gwałtowny wzrost kolonii kilka, ale główną atrakcją jest uważany za majestatyczny chmura miasto. Jest to ogromna metropolia, rosnących w chmurach.

ciekawostki

Planety „Star Wars” są uderzające w ich urody i realizmu jako twórcy epopei Osiągnęliśmy to? Rola planecie Tatooine znakomicie przeprowadzone tunezyjskiej pustyni, wielki sceneria nie wziął, ale załoga była zmęczona piasek i ciepła. W zaśnieżonej Norwegii były kręcone odcinki, które wiążą krajobrazu zimnej Hoth. Jungle Gwatemala zagrał rolę Yavin 4, specjalne rysunki zostały stworzone z myślą o filmowaniu z uroków Endor. Rodzaje smutny planety Kamino klony – wynik z grafiki komputerowej.