188 Shares 4381 views

Postcoital izolacja (krew po stosunku)

Dla niektórych kobiet, to jest krew po akcie, taki podział nazywa postcoital (kontakt) krwawienie. Nawet skromne krwawienie natychmiast po stosunki seksualne nie są normą, jest to poważny powód, aby zwrócić się do ginekologa na diagnozę. Przyczyny tych zaburzeń może być inna. Na przykład, jeśli szyjki macicy erozja krwawienia występują nie tylko po seksie, więc wybór nie jest związane z menstruacją, powinien poinformować kobietę, czy to nie jest pierwszy stosunek płciowy.


Pierwszy penetracji, dlaczego jest krew?

objętościowy krwawienie z pochwy może wystąpić, gdy defloratsii hymen dlatego krąży naczynia krwionośne i naczynia włosowate. Kształt i grubość błony wszystkich indywidualnych, więc nie każda dziewczyna może czuć ból i utratę krwi podczas jej rozbicie. Z fizjologicznego punktu widzenia, krwawienie po pęknięciu błony dziewiczej – to jest całkiem normalny proces, który sam kilka dni zniknie i nie wymaga interwencji medycznej. Chociaż w niektórych przypadkach, że film może nie być dostępna Defloration wymienionych objawów, to zwykle ze względu na częste stosowanie tamponów, indywidualnej funkcji błony dziewiczej (zbyt cienka), urazu fizycznego lub filmowej masturbacji.

Krew po stosunku: główne powody

Jedną z najczęstszych przyczyn – STD (chlamydia, rzęsistkowica, gardenerelez, rzeżączka i inne infekcje narządów płciowych). Wszystkie choroby zakaźne wywołać stan zapalny i zrosty w jajowodów, macicy, szyjki macicy, pochwy, wystających. Przy pierwszych objawach choroby nie jest lepszy do samoleczenia i nie odkładać wizytę w placówce medycznej.

Innym powodem, powodując krwi po stosunku są chorobami zapalnymi:

  • zapalenie wewnętrzne – zaburzenia miesiączkowania endometrium (błony śluzowej) ;
  • tservitit – choroba macicy lub macicy;
  • pochwy (coleitis) – zapalenie pochwy;
  • zapalenie pęcherza.

Postcoital krwawienia występują rzadziej w zaburzeniach patologicznych w komórkach macicy, raka macicy i choroby krwi. Na przykład, jeśli dysplazja szyjki macicy jest zmiana jej komórek, zwiększa się znacznie pod względem wielkości, traci swój kształt i uwarstwienie.

Jeśli polipów (łagodnych narośli) macicy też jest krew po seksie, ponieważ najmniejszy stres mechaniczny narastanie uszkodzenia i krwawienie.

Ponadto patologie i infekcje narządów płciowych po akcie krwi może być wynikiem biorąc leków, które nie są odpowiednie dla poszczególnych wskaźników. Ponadto, doustne środki antykoncepcyjne, a dokładniej w czasie nie pigułki mogą powodować krwawienie tuż po stosunku. genitalia uraz lub szorstki seks jest jedną z przyczyn krwawienie po stosunku.

Bardzo często w pierwszej połowie ciąży nastąpił niewielki ciemny plamienia, może to być związane z globalną restrukturyzację kobiecego ciała, lub z powikłaniami. W każdym przypadku należy skonsultować się z lekarzem, w przeciwnym razie groźba poronienia wzrasta.

Każda kobieta musi wiedzieć, że krew po akcie pod nieobecność choroby nie powinien iść, zwłaszcza jeśli krwawienie towarzyszy silny ból, może to oznaczać pękniętej torbieli lub jajnika. Często podczas uprawiania seksu analnego uszkodzenia błony śluzowej odbytnicy, a tam plamienia, czy nie pójść do proktologa może powodować negatywne skutki.

Czasami kropelki krwi są obecne w męskim plemnikiem i dostania się do pochwy, kobieta obserwuje postcoital absolutorium. W takiej sytuacji lepiej jest dla obu partnerów zrobić test.