170 Shares 5374 views

Lek „spironolakton”. Instrukcje użytkowania

Lek „spironolakton” – magniysberegayuschy potasu i moczopędne. Terapeutyczna skuteczność środków jest obchodzony na drugim – piątym dniu przyjęcia. Lek ten ma dobrą wchłanialność (zaabsorbowanego 90%). metabolizm leku zachodzi w wątrobie, wydalania – przez nerki i żółcią (w niewielkich ilościach).


„spironolakton” środki. Sposób użycia: Wskazania

Lek jest wskazany do wtórnego hiperaldosteronizmu motywowane marskość skomplikowane obrzęku i wodobrzuszem, z zespołem nerczycowym. Lek jest pokazany z samoistnym nadciśnieniem tętniczym (w leczeniu w połączeniu), hipokaliemii i hipomagnezemią (jako adiuwant do zapobiegania i leczenia niemożności zastosowania innych leków, do regulowania poziomu potasu). Lek jest wskazany do zespołu obrzęku wywołanego przepływem przewlekłej niewydolności serca. W tym przypadku, środki mogą być stosowane w monoterapii lub w leczeniu kombinowanym. Lek wskazany jest krótki i hiperaldosteronizm odbioru przed operacją.

medycyna „spironolakton”. Instrukcje użytkowania

Nadciśnienie w istotnych dorosłej podaje się 50-100 mg raz. Dawkę tę można zwiększyć do 200 mg. Zwiększenie dawki jest przeprowadzane raz na czternaście dni. Dla efektu terapeutycznego leku trwać co najmniej dwa tygodnie. Zgodnie ze stanem recepcji wykonano układ korekcji. Idiopatyczne hiperaldosteronizm dawka wynosi 100-400 mg na dzień. Kiedy hipokaliemia i hipomagnezemia lek „spironolakton” instrukcja obsługi zaleca otrzymać 25-100 mg raz lub kilka razy dziennie. W dzień nie powinien pić więcej niż 400 miligramów. Na tle hiperaldosteronizm i hipokaliemia wymawiane przepływu przypisany jest do 300 mg 2-3 razy / dobę. Gdy stan złagodzenia obniżono dawkę do 25 mg / dzień. Przebieg obróbki wstępnej przeprowadza się przez nadanie 400 mg przez cztery dni. W przypadku braku wskazania interwencji zalecane leczenie podtrzymujące w najmniejszej dawki skutecznej leczniczo. Schemat dawkowania, w tym przypadku jest ustalana indywidualnie. W leczeniu obrzęków, wywołała zespół nerczycowy, przypisany 100-200 mg.

Lek „spironolakton”. Sposób użycia: działania niepożądane

Lek może powodować biegunkę, megaloblastoz, skurcze jelit, bóle brzucha, kwasicę lub zasadowicę, zawroty głowy, wrzody żołądkowo-jelitowe i krwawienie, hiperurycemia. W przypadku traktowania gleby można znaczący wzrost poziomów mocznika, giperkreatinemiya, letarg, senność i bóle głowy. Podczas otrzymywania leku może być małopłytkowość ginekomastia (w stosunku do długotrwałego leczenia). U mężczyzn, podczas przyjmowania leków „spironolakton” (Opinie potwierdzić) jest prawdopodobnie zaburzenia erekcji. Kobiet w okresie menopauzy może maciczny, pogłębienie głosu, raka i ból w piersi, bolesne miesiączkowanie. Negatywne skutki obejmują alergie, świąd, wysypka, skurcze mięśni – mówi lek dołączony do „spironolakton” instrukcji obsługi. Cena leku jest około 100 $.