609 Shares 2868 views

Wszystkie generalissimus świata: lista i zdjęcia

Generalissimus – to najwyższy stopień, który można otrzymać wojskowych. Szczególną cechą jest to, że często nie zapewnia długą-usługi lub zdolnego przywództwa i wybitne osiągnięcia do ojczyzny. Przede wszystkim, to stwierdzenie jest typowe dla XX wieku, kiedy to otrzymał tytuł ludzi dosłownie jednostek na całym świecie. Szczególne cechy, nie są dostępne dla wszystkich wojskowych różniły się prawie wszystkie generalissimus. Lista najbardziej znanym z nich zostaną omówione w tym przeglądzie.

informacje historyczne

Określenie „generalissimus” to łacińska tłumaczy się jako „najważniejszy w armii.” I rzeczywiście, przez cały okres cywilizacji nigdy nie był wyższy stopień wojskowy.

Po raz pierwszy dał najwyższą rangę w 1569 roku przez króla Karola IX Francji, jego brata, a później jego następcy na tronie, a stały się znane na całym świecie pod nazwą Henryka III. Jednak to nie był tytuł wkrótce, a honorowy tytuł. A młody człowiek z osiemnastu, którego był Henry, nie mogła mieć przez czas poważnych różnic na polu bitwy.

Ponadto, tytuł ten przyznawany jest w różnych krajach, często bez systematyzacja było. W niektórych przypadkach jest to rzeczywiście najwyższa po wojskowym, a druga – tylko tytuł, niektóre państwa przywłaszczył rangę życia, podczas gdy inne – tylko na czas trwania działań wojennych. Więc to nie jest koniec generalissimusa średniowiecza były związane z wojskiem.

Jeden z najbardziej znanych generalissimos okres ten był wielkim generałem Świętego Cesarstwa Rzymskiego, Albrechta von Wallensteina, który zasłynął podczas wojny trzydziestoletniej (1618 -. 1648 gg).

A co w Rosji?

W Rosji po raz pierwszy oficjalnie przypisana ranga generalissimus gubernator Aleksander Siergiejewicz Shein cara Piotra I w 1696 roku po drugiej kampanii Azowskiego.

Następnie ten honorowy tytuł otrzymał Duke Aleksandr Mienszykow. Jednak tam zaledwie kilka miesięcy, a następnie został pozbawiony swojej rangi, popadł w niełaskę. Niewiele jest już w randze generał John VI cesarz rosyjski ojciec Anton Ulrich, mianowicie do obalenia jego syna. Po nim w 1741 roku.

Jednak najbardziej znanym właścicielem tytuł generalissimusa w Rosji był największy wódz, wielokrotnie triumfowała nad Turkami i Francuzami, Aleksandr Vasilevich Suvorov (1730 -. 1800 gg). Jego słynny włoski kampania przyszedł prawie wszystkie książki o strategii wojskowej. Prawdopodobnie liczba jego zwycięstw byłaby zazdrość wszystkich generalissimus światowej. Suvorov lista osiągnięć jest naprawdę imponująca.

Generalissimus z XIX wieku

XIX wieku dał plejada wybitnych osób nagrodzonych ten tytuł. Prawie wszystkie generalissimus tego okresu były główne generałowie. Wyjątkiem jest chyba, że Duke Angulemskiy Lyudovik, nominalnie miał nawet czasu na dwadzieścia minut, aby odwiedzić króla Francji.

Pozostali byli generałowie, okazały się być godne generalissimus świata. Wymień je koronowany zwycięzca słynnego Bonaparte – brytyjski książę Artur Uelsli Vellington. Ponadto, tytuł ten otrzymał takich znanych generałów, jak austriackiego arcyksięcia Karola, generalissimus Ameryki Miguel Hidalgo, Prince Karl Philipp zu Schwarzenberg, generała Napoleona Jean-Baptiste Zhyul Bernadot, otrzymał najwyższy stopień wojskowy jako króla Karola XIV Johan, bawarskiego księcia Karla Filipp tło Verde.

Ale w carskiej Rosji, mimo dużej liczby wartościowych dowódców nikt w XIX wieku nie otrzymał tytuł generalissimusa.

Wielki generalissimus ubiegłego wieku

Dwudziesty wiek przyniósł dwa główne globalnego konfliktu i wiele lokalnych wojen. Sytuacja ta doprowadziła do militaryzacji wielu krajach, które często mają najwyższy przywódca wykonującą postu cywilnego i wojskowego w tym samym czasie. Prawie wszystkie generalissimusa 20 wieku byli szefowie państwa. Należą do nich takie jak prominentów czele Związku Radzieckiego Iosif Stalin, prezydent Republiki Chińskiej Chan Kayshi, hiszpańskiego dyktatora Francisco Franco, szefa KRLD Kim Ir Sena i innych. Spójrzmy na ich biografii, aby dowiedzieć się więcej niż żyjące i co robią wielką generalissimusa świata. Zdjęcia i biografie sławnych ludzi zostały przedstawione poniżej.

Sun Yat-sen – pierwszy generalissimus z XX wieku

Sun Yat-sen (1866 – 1925 gg.) – polityk, rewolucjonista i przywódca Chińskiej Republiki Ludowej. Odznaczony ten ważny tytuł przed drugim generalissimus świata 20 wieku.

Było Sun Yat-sen był na czele rewolucyjnego podstawy Kuomintangu Partii Chin. Podczas walki o władzę po rewolucji, która obaliła monarchię w Chinach, rząd został utworzony na południu. Sun Yat-sen był w nim najwyższy urząd – generalissimus Rządu Wojskowego Nacjonalistyczna Chinach.

Do końca swojego życia, walczył o zjednoczenie kraju, w jednym państwie demokratycznym, ale po jego śmierci w 1925 roku uniemożliwił tę sprawę.

Chan Kayshi – Przewodniczący Chińskiej Republiki Ludowej

Być może najbardziej znany chiński generalissimus XX wieku był Chan Kayshi (1887 – 1975 gg.).

Ten wielki przywódca wojskowy i polityk, w 1933 roku stanął na czele Kuomintang, która faktycznie prowadziła bardziej natychmiast po śmierci Sun Yat-sena. To on nalegał na początku Ekspedycji Północnej w 1926 roku, co znacząco poszerzyć granice Republiki Chin w czasie wojny domowej. W 1928 roku Chan Kayshi został szefem rządu.

W 1931 roku zaczął japońskiej inwazji na Mandżurię, a w 1927 roku złamał otwartej wojny, w której Chan Kayshi brał czynny udział. Jednocześnie przyznano mu tytuł generalissimusa. Po zwycięstwie aliantów nad Japonią podczas II wojny światowej w Chinach wybuchła wojna domowa między zwolennikami Kuomintang i komunistów pod wodzą Mao Zedonga. Chan Kayshi doprowadziły jego armia została pokonana i musiał wycofać się na Tajwanie. Jest Kuomintang Rząd Chińskiej Republiki Ludowej został utworzony. Chan Kayshi pozostał prezes częściowo uznanej stanie aż do śmierci w 1975 roku.

Iosif Stalin – przywódca Związku Radzieckiego

Iosif Wissarionowicz Stalin (Dżugaszwili) (1878 – 1953). – wybitny polityk, przywódca Związku Radzieckiego. Było to w czasie jego panowania ZSRR dostał swoją cenę wielkiego zwycięstwa nad hitlerowskimi Niemcami. W tym roku został uhonorowany tytułem generalissimusa. To był pierwszy raz w historii tego kraju od czasów Suworowa.

Po zwycięstwie Rewolucji Październikowej, Stalin był w najwyższym kierownictwem młodego państwa. Po śmierci Lenina zyskał przewagę w walce o władzę w drugiej połowie lat 20. był faktycznie jedynym przywódcą Związku Radzieckiego.

Stalin prowadzona polityka spowodowała wiele sprzeczne opinie wśród historyków ze względu na jego sztywność, a czasami – przemoc, masowe represje. A jednak, znaczący wynik został osiągnięty, a ZSRR z krajów upadło po wojnie domowej gospodarka szybko przekształcony w potęgę przemysłową.

Stalin i Wielkiej Wojny Ojczyźnianej

Bezpośrednio po nagłym ataku Niemiec na terytorium ZSRR, stało się jasne, że armia sowiecka zbliżył się do walki nieprzygotowani. Reich żołnierze szybko naprzód, a nasze oddziały wycofujące się w głąb lądu, przynosząc ogromne straty ludzkie. Wina w niechęć armii w dużej mierze opiera się na Stalina.

Mimo to, koszty ogromnych wysiłków Armii Czerwonej był w stanie odwrócić losy II wojny światowej, rzuca wroga poza granicami kraju, a następnie podjąć Berlin.

To też było znaczącym osiągnięciem Iosifa Stalina jako głowa państwa i naczelnego wodza. Mimo niepowodzeń w pierwszych miesiącach wojny, był w stanie przejąć kontrolę nad sytuacją i wybrać właściwą decyzję strategiczną do zorganizowania obrony. Dla tych osiągnięć, Stalin otrzymał najwyższy stopień wojskowy – generalissimusa. Ten ranking jest przypisany do niego decyzję Najwyższego ZSRR w czerwcu 1945 roku. stopień wojskowy , umiejętnie łączy z działalnością kierownictwa państwowego, jak zresztą w tym czasie, a inny generalissimus świata. Lista przyznanego tej wysokiej rangi w naszym kraju obejmuje tylko Iosif Stalin.

Francisco Franco – dyktator Hiszpanii

Francisco Franco (1892 – 1975 gg.) – jeden z najbardziej kontrowersyjnych postaci w historii współczesnej. Ale, mimo wszystko, jego działania pozwoliły mu stać się sławny nie mniej niż inne generalissimus świata. Franco lista osiągnięć jest dość szeroki i obejmuje zarówno działania zmierzające oczywiście dla dobra Hiszpanii, a wątpliwe decyzje.

Światowej sławy Caudillo, jak doszło do uczcić po dojściu do władzy, nabyte przez organizację w 1936 roku w wyniku wojskowego zamachu stanu w Hiszpanii. Jednocześnie otrzymał tytuł generalissimusa. Pokonanie Republikanie w wojnie domowej, przy wsparciu ze strony nazistowskich Niemiec i faszystowskich Włoch, stał się praktycznie jedynym władcą Hiszpanii, utworzenia autorytarnego reżimu w tym kraju.

Po rozpoczęciu II wojny światowej, Franco stanął po stronie aliantów, i starał się zachować neutralność, która, jak historia pokazała, że był to bardzo mądra decyzja. To pozwoliło mu utrzymać władzę po 1945 roku. W rzeczywistości rządził Hiszpanię aż do swojej śmierci w 1975 roku, przekazanie zarządzania państwem Król Juan Carlos I.

Tak więc, w XX wieku Franco przebywał u władzy dłużej niż którykolwiek z generalissimus świata. Wszystko rządzi, łącząc najwyższe stanowiska państwowe i wojskowe, 36 lat.

Kim Ir Sen – założyciela Korei Północnej

Kim Ir Sen (1912 – 1994 gg.) – pierwszy lider i założyciel Korei Północnej. Spędzony czas jest to w najwyższej randze wojskowej w 20 wieku, mniej niż wszystkie generalissimus świata – tylko trochę więcej niż dwa lata.

Kim Ir Sen urodził się w Korei w 1912 roku. Jego biografia jest nadal wiele kontrowersji, chociaż niektóre tajemnice zostały owiane prawie wszystkie generalissimus świata. Nazwy w toku jego działań rewolucyjnych Kim Ir Sen zmienił często, choć z urodzenia był Kim Song Ju.

W 1945 roku Kim Ir Sen został przewodniczącym Komunistycznej Partii Korei, a od przyszłego roku – szef nowego stanu Demokratycznej Republiki Ludowej Korei. W latach 50-tych wybuchła brutalną wojnę z Korei Południowej, wspierany przez Stany Zjednoczone. Ale w rzeczywistości, walka nie przyniesie nikomu wymierne korzyści. Wojna zakończyła się bez wyraźnego zwycięzcy.

Po tym, Kim Ir Sen koncentruje się na sprawach krajowych. Jego reżim nosiła jasne cechy autorytaryzmu i kult jednostki. W 1992 roku, dwa lata przed śmiercią, Kim Il Sung otrzymał tytuł generalissimusa.

Generalissimus: historyczna rola

Historyczna rola w niemal każdym widocznym osoby, która miała najwyższy stopień wojskowy, to jest trudne do przecenienia. Największy wkład do historii wykonane prawie wszystkie generalissimus świata. Listy swoich zwycięstw i osiągnięć znaleźć w każdym podręczniku na temat historii. A pamięć o nich jest przekazywana ustnie.

I nie jest to zaskakujące, ponieważ chwała wojskowych i rządowych osiągnięć w sobie jest zabytkiem takich znanych postaci historycznych, jak generalissimus świata. Nazwy Suvorov, Wallenstein, Menshikov Sun Yat-sen, Stalin, Kim Il Sung, i inne znane postacie zawsze będzie częścią historii.