412 Shares 7909 views

Nokia Lumia 730 Smart Phone Dual Sim: przegląd, funkcje i opinie

Nokia Lumia 730 Dual Sim przed uruchomieniem smartfon o nazwie dla fanów selfie i rozmowy w Skype. Co mogę powiedzieć, Microsoft, podobnie jak wielu innych producentów elektroniki, aktywnie wspierał te tendencje. Dlaczego smartfon dostał pseudonim? Co chwalić i krytykować Nokia Lumia 730 Dual SIM opinie klientów? Czytaj dalej, a my odpowiemy na wszystkie te pytania.


pojęcie

We wrześniu 2014 roku, na targach IFA 2014, wiceprezes sprzedaży Nokia Kris Ueber zwrócił się do publiczności z ciekawym motywem. On wykazał najsłynniejszy roku gwiazda selfie, wykonane amerykański aktorka komediowa i Ellen DeGeneres, a potem zaklął jego jakość. „Świat zasługuje na lepsze” – powiedział Chris i ogłosił telefon Lumia 730, który może pochwalić się dobrym przód 5-megapikselowy aparat fotograficzny, który jest prawie 2 razy lepiej niż w większości smartfonów. Ponadto konkurencyjny wyścig dla fanów Instagram tego modelu przyszedł z poręczna aplikacja do edycji autoportretów, stylowy design, dobra wydajność i wsparcie dla 3G, który umożliwia natychmiastowe udostępnianie ich fotoshedevrami bez odniesienia do lokalizacji. Grupa docelowa Nokia Lumia 730 Dual Sim – na pewno jest młodzież.

Opcje

Standardowy zestaw z zakupem składa się z bardzo skromnej liście składników:

 • Jestem właścicielem smartphone;
 • Instrukcja obsługi;
 • Ładowarka ze złączem micro-USB.

Ale Case dla Nokia Lumia 730 Dual SIM, a ponadto kabel USB i słuchawki trzeba kupić oddzielnie. Zakres użytecznych akcesoriów jest dość szeroka, szczególną uwagę powinno być „inteligentne” ładowania bezprzewodowego. Chodzi w tych samych kolorach jak smartphone i świeci, gdy jej poziom naładowania jest niski, lub miga, gdy masz nieodebrane połączenia lub wiadomości SMS.

Model ten ma potężny nadajnik Bluetooth 4, który z urządzeń bezprzewodowych jest niezawodny i stabilny.

«Napełnianie» Nokia Lumia 730 Dual SIM

Charakterystyka smartphone jest imponująca – to zainstalował quad-core Snapdragon 400 SoC z 1,2 GHz do szybkiego rozwiązania większości przeciętnych pytania użytkowników. RAM w GB 1, a jeszcze procesor sygnału wizyjnego 350 Adreno zapewnienia odpowiedniego wsparcia i odróżnić je od tego modelu poprzednika pod numerem 720 ma łącznie 512 MB pamięci.

Sytem zapewnia pojemność akumulatora 2200 mA.

Model posiada 8GB pamięci „ich”, o których połowa jest zajęta przez pliki systemowe. Ale może obsługiwać karty microSD do 128GB. Plus Microsoft daje 15 GB pamięci na dane w chmurze na Dysku jeden. Więc jest mało prawdopodobne, aby spotkać się z problemem braku wolnego miejsca na dysku Nokia Lumia 730 Dual SIM.

Przegląd wygląd i ciało

W klasycznym smartphone „nokievsky” surowy i minimalistyczny design.

Model ten jest średniej wielkości, można powiedzieć, że standardowe rozmiary -13,5 x 6,8 cm, grubość 0,9 cm, ciężar całkowity tylko 130 g za pomocą tych parametrów smartphone Nokia Śnieg 730 Dual Sim wygodnie w ręce, pomimo ościeżnicy, a to jest łatwe do przeprowadzenia.

Korpus wykonany jest z tworzywa sztucznego, jest wybór z 4 kolorów:

 • classic: ciemny szary, biały;
 • jasny – pomarańczowy błyszczący i matowy jasnozielony.

Smartfon ma Corning Gorilla Glass v3.

Ekran jest nieco powyżej korpusu. Nad nim są kamera i głośnik rozmawiać.

Z portów Nokia Lumia 730 Dual Sim ma tylko dwa – dla mini-USB i standardowe gniazdo słuchawkowe. Są w środku górnej i dolnej części smartphone, odpowiednio.

Z tyłu przypadku znajdziesz aparat i głośnik znajdujący się w prawym dolnym rogu. To pogarsza jakość ostatnich kilku dźwięków jak wtedy, gdy telefon znajduje się na powierzchni, dźwięk jest wyciszony. Ponadto, istnieje praktycznie bez basu. Tak, że głośnik jest głośny, ale jest mało przydatna do słuchania muzyki.

Podania dawki schował „rocker” regulacja głośności i przycisk zasilania znajdują się po prawej i zwolnić i wygodnie rozmawiać powyżej poziomu ciała, więc łatwo można je znaleźć za pomocą dotyku.

Należy pamiętać, że w dolnej części ekranu znajduje się zwykłe przyciski.

Model ten wykorzystuje dwie karty micro SIM, gniazda, które będzie można znaleźć, wyjmij baterię. Jest też gniazdo i microSD-kartki. W przeciwieństwie do tego, jeden z poprzedników ten model – Lumia 1520, akumulator może zostać usunięta, a to zwykły użytkownik, bez użycia specjalnych narzędzi. W tym celu trzeba umieścić swój telefon w pozycji pionowej należy nacisnąć kciukiem pod obiektywem kamery i palec wskazujący delikatnie wygiąć panel. Nie należy używać ostrych przedmiotów, cała procedura powinna być wykonywana tylko paznokcie.

pokaz

W numerze modelu „Lyumy” producent mogą być dumni ze swoich ekranach. Bez Wyróżnienie HD wyświetlacz OLED Nokia Lumia 730 Dual Sim przeglądu będzie niekompletny. Jego parametry w skrócie:

 • przekątnej 4,7 cala;
 • transmituje do 16 milionów kolorów .;
 • rozdzielczość 720 x 1280 pikseli przy 316 dpi.

Pomalować na jasny wyświetlacz i życiem, bogatego ciemności na tyle, że smartfon może bezpiecznie pracować nawet w jasnym świetle na zewnątrz. Kąty widzenia są również bardzo wygodne.

interfejs

Początkowo, telefon komórkowy Nokia Lumia 730 Dual Sim został zwolniony ze zaktualizowanego systemu Windows Phone 8.1, znanego jako Denim. To daje użytkownikowi wszystkie zalety projektowania dachówka z eliminacją pewnych niedociągnięć pierwszej wersji. Niezbędne aplikacje, kalendarz, asystent głos „Cortana”, galeria zdjęć, nieodebranych połączeniach, SMS – to wszystko jest dostępne na ekranie startowym. Oczywiście, że jest konfigurowalny. Interesującą cechą, że będzie odwołanie do użytkowników – jest to zdolność niektórych zastosowaniach „zamaskowane” przez obraz tła ich obecności mówić tylko napis na podświetlonym placu. Jasność ekranu jest regulowana ręcznie i za pomocą czujnika automatycznej, można zmienić jego czułość – na przykład, aby umieścić go na okres do pracy ze smartfonem nawet w rękawicach zimowych.

Wygodnie, istnieje oddzielny bar dla każdej karty SIM, który pozwala łatwo śledzić połączenia i wiadomości na temat każdego z nich.

Ale wkrótce okazało się, że Nokia Lumia 730 Dual Sim jest w oficjalną listę smartfonów, które nadają się do instalacji Windows 10. Oznacza to, że Microsoft gwarantuje stabilną pracę nad tym modelem. Dlatego miłośnicy nowości można łatwo zaktualizować urządzenie.

cena

Ile Lumia 730 Nokia Dual Sim? Cena smartfona w październiku 2014 roku, na początku sprzedaży w Rosji, było około 12-13 tys. RUB. Potem przyszedł wzrost cen spowodowanych upadkiem rubla. Ale dzisiaj na Nokia Lumia 730 z Dual Sim ceny spadły nieznacznie, i można znaleźć oferty od 12 do 14 tys. RUB. dla smartphone.

kamera

Są to odrębne podmioty duma Nokia Lumia 730 Dual SIM. Z przodu posiada 5-megapikselowy aparat z obiektywem szerokokątnym. Ona jest na baczności, tak, że ty i wszyscy twoi przyjaciele „dostał szansę.” Za Was znajdzie aparat 6,7 megapiksela z lampą błyskową i mikrofon do nagrywania dźwięku dla filmu, który, nawiasem mówiąc, można strzelać w jakości HD.

Oba aparaty są dobrze skoncentrowane, można użyć automatycznego lub ręcznego ostrość, których położenie jest łatwo zmienić na ekranie dotykowym. Jakość obrazu jest mile zaskakujące, chociaż istnieją pewne trudności z balansu bieli podczas fotografowania w słabym oświetleniu pojawia się dużo hałasu.

Oprogramowanie dla kamer

Oprócz standardowej aplikacji, która jest częścią systemu Windows Phone 8.1, Nokia 730 Dual Sim to aplikacja zaprojektowana specjalnie dla „Lyumy”:

 • Lumia Camera -has 3 tryby: fotografia, wideo oraz Tryb Smart. Ten ostatni pozwala na modyfikowanie ramkę bezpośrednio w procesie fotografowania – w celu usunięcia obiektów, zmień twarz, etc.
 • Lumia kinografika – pozwala na tworzenie obrazów GIF.
 • Lumia Creative Studio – program do prostej edycji zdjęć, takich jak stosowanie filtrów, cięcie, panoram klejenie, itp …
 • Lumia selfie – «highlight” modelu. Aplikacja działa zarówno z przodu i głównych komór. Posiada timer dla opóźnionego strzelania, wykrywanie twarzy (choć punkty są często przeszkodą nie do pokonania do niego), a także możliwości dla retuszu twarzy, takich jak zwiększenie wybielania uśmiecha się, zęby, zwiększając oko i zmieniać ich kolory, a także zmian w jasności obrazu. Ponadto posiada funkcję współpracy z monopod.
 • Lumia Narrator – program do tworzenia wirtualnych albumów fotograficznych. W systemie Windows 10 nie jest, jak jego funkcje przejął specjalną aplikację OS.

opinie klientów

Według statystyk dużych sklepach na Nokia Lumia 730 Dual SIM odpowiedzi w 90% przypadków dodatnich. Wielu powie, że jego kompaktowe wymiary sprawiają, że można korzystać nawet z jednej strony, a oryginalny design. Starsi ludzie chętnie korzystać zwięzłą ciemnoszary smartfonu Nokia Lumia 730 Dual SIM szary.

Zasadniczo, aplikacje działają szybko, ale oni biegają często trwa dłużej niż sekundę (w t. H. tych, które są przeznaczone do pracy z aparatem). Ale nawet gra, wymagająca do zasobów, nie tkwi w tym procesie.

Jeden rzut oka ekran jest wystarczająco ocenić obecną sytuację: połączenia, pogoda i wiele więcej.

Microsoft Darmowy Office preinstalowany również przydatny dla wielu użytkowników.

Asystent „Cortana” mimo gorszej „Siri” od Apple, ale wciąż potrafi rozwiązywać proste zadania: Wybieranie numeru z kontaktów, aby znaleźć odpowiedzi na pytania w Internecie. Należy jednak pamiętać, że tak długo, jak jest ona dostępna tylko dla mieszkańców USA i Chinach. Jest możliwe, aby „oszukać” system i określić swoją lokalizację w jednym z tych krajów, ale również wszystkie Cortana nie będzie w stanie mówić po rosyjsku.

Głośniki są głośno i wyraźnie. smartphone sygnał i głos rozmówcy wyraźnie słyszalny nawet w hałaśliwym otoczeniu.

Wygodna karta ułatwia orientację terenu, a oni pracować nawet bez internetu.

Kamery pozwalają na wykonywanie bardzo dobrych strzałów, których jakość jest porównywalna z wynikami smartfony z 12-megapikselowym aparatem innych producentów.

Bateria trzyma ładunek około 1,5 dni w normalnej pracy, to nie może nie podobać nabywców.

wady modelu

Krytyka jest niestandardowy sposób, aby zdjąć tylną obudowę: nie wszyscy użytkownicy znajdują się na odwagę zrobić to sam, a procedura nie jest bardzo wygodne. Niemniej jednak, kupujący twierdzą, że plastik nie pozostawia poczucie kruchości i na pewno nie uszkodzony w procesie. Ale aby zmienić karty SIM „w locie” będzie niewygodne.

Wiele z nich jest zaskoczony brakiem zwykłego przycisku migawki aparatu po prawej stronie, obecnie funkcję tę pełni przeniesione do aplikacji.

Ale większość ludzi jest zła, że wciąż nie wszystkie aplikacje są dostępne na Androida, iOS, dostępny w modelach z systemem Windows Phone. Wiele firm nie chce zwiększyć budżety na rozwój aplikacji dla uwolnienia ich wersje nie są jeszcze tak wielu fanów, „vindovsfonov”.

Od czasu do czasu użytkownicy skarżą się na awarie systemu bez wyraźnego powodu i smartphone grzewczego podczas korzystania z Wi-Fi.

Reasumując

Zalety modelu:

 • bardzo ładny, jasny wyświetlacz;
 • Odpowiedni rozmiar;
 • 2 różne komory;
 • dobra wydajność baterii.

wady:

 • nadal w Windows brakuje wielu niezbędnych aplikacji;
 • wydajność może być wyższa.

Lumia 730 wykonuje nie tylko twierdził funkcje, ale również daje użytkownikowi znacznie więcej niż obiecano, w przystępnej cenie. Dzięki temu telefon stał się popularny nie tylko wśród młodzieży, ale także starszego pokolenia. On zajął miejsce między high-end smartfony Lumia 1020 i 1520 oraz budżetu Lumia 520. To czyni go jednym z najlepszych „vindovsfonov” na rynku. Ponadto Lumia 730 – jeden z najnowszych telefonów wydanych pod marką Nokia, których wiele prawdopodobnie wiąże się wiele miłych wspomnień.

Ogólnie rzecz biorąc, dla tych, którzy są zadowoleni z Microsoft Windows, lub dla tych, którzy wybierają swój pierwszy smartfon – to idealne rozwiązanie. Ale zagorzali fani Androida i iOS powinni pomyśleć dwa razy przed zakupem.