350 Shares 7995 views

Objętość ciało KAMAZ ciężarowych – przegląd modeli

Open Joint Stock Company „KAMAZ” jest jednym z największych producentów samochodów ciężarowych w WNP. Firma zajmuje się produkcją traktorów, na pokładzie cieplnej i dostawczych, jak i ciężarowych. Rolnictwo, budownictwo, usługi komunalne – to główne sektory, w których używane ciężarówki KAMAZ. wielkość ciała o pojemności 8 do 26 ton materiału luzem (w zależności od modelu). Spójrzmy na to, co te cechy właścicielem ciężarówki na przykładzie modeli 55111 i 6540.


Parametry techniczne i objętość ciała Kamaz modelu wózka 55111

Do tej pory model wózka jest jednym z najczęściej używanych w rolnictwie. Jego główne zalety – niskie koszty, jakość i niezawodność silnika. Wszystko zaczęło się w 1988 roku, kiedy Kama roślina postanowił zaktualizować swoją linię ciężarówek. On przyszedł, aby zastąpić stary model desyatitonniku 5511. Informacja ta została wyposażona w nową kabinę wyróżnia się wysokimi i prostokątnymi reflektorami, zintegrowane w zderzaku. W przeciwieństwie do 250-tego KRAZ stoisku nowe elementy były metalowe. Piętrowe w jej nieobecność (na budowie, to nigdy by się przydać). Wnętrze mogło pomieścić kierowcę i jednego pasażera. Wygodna kroki zapewnić szybkie i bezpieczne wejście do kabiny. Zaprojektować nowy KAMAZ miał pewne podobieństwa z 15-tonowego modelu wywrotka 65115. Ich główną różnicą – to ładowność i zużycie paliwa. Organem całkowicie metalowa wykonana jest ze stali. Patrząc na jego kształt, można od razu zobaczyć dodatkowy daszek nad kabiną (dodatkowe zabezpieczenie). Według opinii, ciało jest wygodne, ponieważ może to zwiększyć stronę, zwiększając w ten sposób „kubaturę”.

Całkowita objętość korpusu wózka KAMAZ bez dodatkowych płyt 6,6 metrów sześciennych. Z „rozszerzenie” samych bokach użyteczne objętość zwiększono do 10-13 metrów sześciennych. Ale to nie znaczy, że nośność ciężarówka również wzrośnie. Wielu kierowców o tym zapomnieć i ładowane do maszyny do 15 ton piasku lub żwiru. Od takich przeciążenie może wybuchnąć opon. Wyładunku materiału sypkiego odbywa się za pomocą trzech etapach cylinder hydrauliczny, który jest uruchamiany przez odbioru mocy. Maszyna posiada zaczep, dzięki którym część KAMAZ ciężarówce jest transportowany w 2 razy więcej schebonki i piasku.

Parametry techniczne i objętość ciała ciężarówka Kamaz modelu 6540

To cztery oś modelu jest ogromny, luzem i podnoszący wśród wszystkich innych samochodów ciężarowych. Obsadzone przez ciężarówki KAMAZ 750-360 silnikiem o mocy 360 koni mechanicznych. Z tym urządzeniem jest w stanie ciągnąć ładunki nawet do 20 ton włącznie. A dzięki wysokim prześwitem Jest łatwy do radzenia sobie z wybojami, dziurami i innymi nieprawidłowościami. Wyróżnić dwa manualne przekładnie – dziewięć i dziesięć stopni. Jest też pole marki ZF 16 prędkości. Całkowita objętość ciała ciężarówka Kamaz modelu 6540 jest 20 metrów sześciennych. Jak modelu 55111, pojazd ciężarówka oś ma zaczep holowniczy, dzięki czemu możliwe jest zwiększenie nośności około 1,5 razy.