187 Shares 5321 views

Cywilne broń – pistolety „Saiga”

Wydane przez oryginalnego producenta z karabinu Kałasznikow, fabryki Izhmash, strzelby „Saiga” polują karabiny różnych wzorów. Inżynierowie stworzyli serię broń gładkolufowa tego typu innego kalibru. I tam w serii i partii noszącej ekskluzywny charakter stworzony specjalnie dla amunicji starym sowieckim stylu. Pierwszy egzemplarz został wydany w 1974 roku.


historia

W ciągu 70 lat w Kazachstanie poważnie obliczu problemu migracji Saiga (jeśli wciąż mieli dużo), dosłownie deptane i zjadane przez większe upraw. Ten problem miał walczyć pierwszy sekretarz Kazachstanu, DA Kunayev ale grupy myśliwych uprawniony do rozwiązania problemu, nie mógł sobie poradzić z powodu niedoskonałości ramionach.

Cztery lata projektanci i inżynierowie Izhmash przeprowadzono testy nowego typu shotgun „suhak”. W efekcie został wydany pierwszy Partia przemysłowe, karabiny komorowe produkowane 5,6×39 mm, te strzelby samozaładowcze długo pozostawał rzadkie.

Wszystko zmieniło się tak zwane „dziarski 90-tych.” Wzrost przestępczości oraz przyjęcie nowych przepisów o broni doprowadziła do tego, że inżynierowie przed zadaniem dostosowania pistolety Izhmash „Saiga” na potrzeby ludności cywilnej. W rezultacie zdecydowano się użyć jako amunicja nabój 410 kalibru nazwie „Magnum”, a dla Rosji to był amerykański egzotyczne. Ale w miarę upływu czasu, produkcja tych wkładów została ustalona na Chervonozavodskyi, Barnaul i Tula rafineriach.

W późnych latach 90-tych powstała na podstawie programu AKM karabinu „Saiga-12”, który do dziś pozostaje najbardziej wydajne w składzie. Jest on używany do fotografowania sportu, a operacje wojskowe, a nawet planuje dostarczyć go na broń do innych krajów. Na równi z gładkim i ograbienia stalowych produkowanych karabinów, ale wciąż warte dużo pracować, na przykład na dokładność i precyzję strzelania karabiny „suhak”.

urządzenie

Pomimo faktu, że początkowo „Saiga” został zaprojektowany na podstawie karabinu Kałasznikow, z czasów, w celu polepszenia właściwości strzelb myśliwskich przeszły wiele zmian. Na przykład sklep nie mocowanie pozwala wstawić zapas wojskowej broni, przedramienia i Butt może wyglądać jak wszystkie inne strzelb myśliwskich oraz kolejek prowadzić ogień nie wydaje się możliwe.

Na ogół rodziny zakres „Saiga” bardzo różnorodne, nie więcej niż 9 modyfikacji główny gładkolufowe karabinek, a tylko niewielka część. Ponadto eksport broni do innych krajów mogą rozszerzyć poprzez serię zmian dokonywanych w tych krajach. Opisując cechy wspólne dla wszystkich, to możemy powiedzieć, że pistolet „Saiga” mają podobną AK automatycznego załadunku i własny mechanizm. Rozprzestrzenianie tej broni jest legalne, kupić broń „Saiga” (cena będzie zależeć od konkretnych modyfikacji) może być w sklepie myśliwskim, jak również w sporcie. Jest to idealna broń do obrony domu, plinking, a nawet do polowania średnich grę. W każdym przypadku, przed użyciem należy się upewnić, że masz odpowiednią wiedzę i doświadczenie.