275 Shares 6895 views

kolczyki szmaragdowe ogórek (F1): recenzje, opisy, specyfikacje, uprawa

Szmaragd kolczyki ogórek należący do grupy ogórków wiązki. Ostatnio tego typu ogórek stał się bardzo popularny, ale w prawdziwym życiu nie zawsze jest możliwe, aby rosnąć, co jest napisane na worku z nasion. Belka dokładnie, jak rosną lub jak są one nazywane, buketnye ogórki, a ten artykuł pokaże.


Opis Emerald kolczyki ogórek (F1)

Ta odmiana hybrydowa, która przyniosła rosyjskich hodowców, a mianowicie firmę rolniczą Moskwa „Gavrish”. W 2011 roku ta odmiana jest wliczone w Państwowym Rejestrze Rosji i dał zalecenia jak rozwijać go w różnych regionach kraju, w otwartym i zamkniętym terenie.

Stopień ogórek Emerald kolczyki – przedwczesne hybrydowy, który dojrzewa w 42-45 dni od kiełkowania. Rośliny same sredneroslye z żeńskiego rodzaju kwitnienia 8-10 jajniki w każdym węźle. Owoce są krótkie – 9-11 cm (dojrzałość techniczną owocu). Wszystko Zelentsy inny smak i wysoką jakość produktu.

Charakterystyczną cechą odmiany jest jej wszechstronność i wydajność. Daje to jest fantastyczne – 11-12 kg na 1 metr kwadratowy! Owoce pojawiają się razem, jajniki w węzłach dużo, a to pozwala na zebranie z jednej rośliny 6-7 kg ogórków.

Dlatego jest to tak popularne kolczyki szmaragdowe ogórek (F1), sprzężenie zwrotne było w większości pozytywne.

zwłaszcza owoce

Na owocach szmaragdowe kolczyki mają niewielki pokwitania. Ich powierzchnia jest ciemno zielony białawymi cienkich i krótkich pasków o średniej plamienia. Wagowo ogórki rosną małe, około 100-120 gramów. Ponieważ owoc jest bardzo wygodne, aby zachować.

W tej odmiany ogórka dobry smak, charakterystyczny smak, mocny i chrupiącą ciele. Nie ma absolutnie żadnej wskazówki goryczy i pustki. Od typu użytkowania, te ogórki są uważane za uniwersalne. Mogą być spożywane i świeże i przygotowane sałatki i żniwa na zimę: marynowanie, solenie, sterylizacja.

Zelentsy mają wiele doskonałych właściwościach, a jednym z najważniejszych – to odporność na choroby. Należą do nich:

 • wirus mozaiki ogórka;
 • Cladosporium;
 • mączniak prawdziwy;
 • peronosporosis;
 • brązowa plama;
 • gnicie korzeni;
 • bacteriosis.

Zalety klasy szmaragdowe kolczyki

Jak wspomniano powyżej, różnorodność zawartych w Państwowym Rejestrze Federacji Rosyjskiej i jest przeznaczona pod niemal całym kraju. Oczywiście, w północnych i północno-wschodniej części kraju, pożądane jest, aby rozwijać się wyłącznie w szklarniach, ale dla bardziej południowych regionach będzie wystarczająca do nieogrzewanej schronu lub po prostu otwartych łóżkach. Taka prostota zapewnia wysoki stopień afektację: przed dojrzewania pierwszych owoców zajmuje to około 1,5 miesięcy. Ponadto, istnieją inne zalety:

 1. Jajniki znajdują się belki. klas konwencjonalne jeden jajnika w każdym węźle, a te ogórki wiązki mają od 6 do 10 w jajnikach jeden węzeł! Z powodu tych cech morfologicznych bush zwiększa produktywność znacząco.
 2. Zieleniec partenokarpicznych typ rozwoju, to znaczy, że samopylnych ogórki. Z nimi nie ma problemu braku owadów w szklarni.
 3. wielozadaniowy owoców, nadaje się do stosowania na różnych etapach dojrzewania. Bardzo dogodnie zachowania ich ogórki (3-5 cm) lub ogórki (5-8 cm). dojrzałość techniczna jest osiągana przy długości 9-11 cm płodu. Te ogórki z niezrównany smak i jędrny miąższ CRISP doskonale uzupełniają świeże letnie sałatki.

W zbieraniu tych ogórków pamiętać, że mają one bardzo kłujące ciernie, więc trzeba chronić swoje dłonie za pomocą rękawic gwintów.

Zatem, gatunek ten ma doskonałe właściwości, nie jest zaskakujące, że opinie ogórki Emerald Kolczyki (F1) tylko pozytywne.

sadzenie ogórków rządzi kolczyki Emerald

Nasiona ogórków, podobnie jak inne nowoczesne odmiany, w pełni przygotowane do sadzenia przez samych producentów, a także dodatkowe działania (ogrzewanie, zmiękczanie) oni nie potrzebują.

Nasiona wysiewa się w szklarni w temperaturze około połowy maja. Producent zaleca schemat sadzenie 50×50 cm. Maksymalna wydajność gatunek będzie tylko w szklarniach, ale co do zasady, mogą być uprawiane w otwartym terenie. Łóżka ogórki mogą być sadzone, gdy gleba jest już ciepło, a omija zagrożenie nocnych przymrozków. Nasiona wysiewa się pod koniec kwietnia, a sadzonki sadzi się w ziemi w czerwcu, gdy rośliny pojawiają się 3-4 prawdziwych liści.

Te samopylnych ogórki rosną dobrze w oświetlonych i nieosłoniętych terenach o żyznej gleby i łagodny. Sadzenia korzeni można dodać małą kompostu jesion, a następnie wlać całą wodę.

Obchodzi ogórka kolczyki Emerald

kolczyki szmaragdowe rosnące ogórki (F1) – to nie jest najłatwiejszą rzeczą są dobre dla wysokiej techniki rolniczej, która przedstawia się następująco:

 • regularne, terminowe i umiarkowane podlewanie ciepłą wodą (woda powinna być ciepła na cały dzień w słońcu);
 • w sezonie 3-4 razy potrzebne do zasilania ogórki nawozach organicznych i mineralnych;
 • należy poluzować łóżka przed i po podlaniu, tak aby nie tworzą skorupę gleby i powietrza oraz do ziemi,
 • pielenie;
 • zapobiegawcze Rośliny opryskuje się chronić przed chorobami i szkodnikami.

Tak więc, dokument ten opisuje szczegółowo, jak dbać o ogórków kolczyki Emerald (F1) i opinie ogrodników. Chciałbym tylko dodać, że odmiana posiada jedną cechę – powrót owoców dość krótkim czasie. Aktywny owocowania trwa około 1,5 miesiąca. Aby upewnić się, że żniwa całe lato, sadzonki sadzi się w kilku etapach, aż do końca czerwca.

Ogrodnicy muszą również pamiętać, że nasiona ogórków nie jest konieczne do zbierania tego rodzaju, jak unikalne cechy hybrydy są tracone.

kolczyki szmaragdowe ogórki (F1): Opinie

To jest jak kolczyki szmaragdowe grade (F1): wcześnie, uzyskując dobre owoce, bez Netherbloom. Sami Ogórki są pyszne, chrupiące, jedyny negatywny – w pikle, nie są one najlepsze.

Niesamowite ogórki! W zatoki tworzą 8-10 PC. To jest po prostu nierealne ładnie wygląda, a co za tym idzie wysoką wydajność. Ogórki są pyszne, tylko kłujący, zbierać można tylko przy użyciu rękawic. I to było naprawdę dużo ogórków i nie odpadają jajnika, konieczne jest, aby przyciąć pędy.