130 Shares 5155 views

Telefon "Nokia N73": charakterystyka, zdjęcia, opinie

Jednym z najlepszych komunikatorów 2006 Edition, który łączył doskonałe parametry techniczne i pozwalają rozwiązać imponującą listę różnych rodzajów zadań – Program „Nokia N73”. To urządzenie nadal korzystać z wielu abonentów operatorów komórkowych dzisiaj. O nim i będzie ją kontynuować.


Ten smartphone, który był skierowany

W chwili jego wydania był najlepszy komunikator urządzenie N73 oprogramowanie platforma „Symbian”. Był najbardziej produktywny układ półprzewodnikowy oraz doskonałe parametry techniczne. Wszystko to pozwoliło uruchomić na tym gadżecie istniejącego oprogramowania, który został skompilowany specjalnie dla tych urządzeń. Ponadto, wsparcie dla sieci komórkowych trzeciej generacji pozwala na więcej czasu, aby bardzo szybko pobierać rozmiary plików dla tego typu smartphone. Wszystkie wcześniej wymienione urządzenie pozwala odnieść się do premii – segment smartfonów w 2006 roku. Że jest „inteligentny” telefon zaprojektowany dla najbardziej wymagających użytkowników. Teraz ta platforma jest przestarzała. W rezultacie, aktualizacja oprogramowania nie występuje, a telefon stał się zwykłym „dialer” ze wsparciem dla transferu danych i ustawić dwie kamery.

Opcje

„Nokia N73” może poszczycić się takimi akcesoriów i komponentów:

 • Zdejmowane modelu bateria BP-6M o nominalnej pojemności 1100 mAh.

 • Ładowanie sieciowy AC-4 "Nokia".

 • Markowe głośnik zewnętrzny system HS-23.

 • CD z wersją instalacji specjalistycznego oprogramowania do komputera PC Suite z firmy-developer „Nokia”.

 • instrukcja.

 • Broszura na temat oprogramowania platformy.

 • Corporate karta gwarancyjna.

 • Instrukcja szybkiego rozpoczęcia pracy urządzenia.

Lista ta nie jest wystarczająco twardy zewnętrzny i rozruchu. Te dwa akcesoria potrzebne natychmiast kupić, aby być w stanie dokonać maksymalne wykorzystanie „smart” telefonu. Pierwszy z nich pozwoliły zwiększyć kilkakrotnie ilość pamięci wewnętrznej, a drugi zachowała oryginalną stan urządzenia.

Design, łatwość obsługi i ergonomię

W większości wykonane z tworzywa sztucznego obudowa została wyprodukowana „Nokia N73”. Górna część ciała zwykle zajmuje wyświetlacz (w przeciwieństwie do większości, nie był obecny mobilnej akcent!). Pod nim znajdowały się przyciski sterujące na „Nokia N73”. Górny rząd zajęty przez dwóch przycisków funkcyjnych, których celem zróżnicowany w zależności od aplikacji, która jest otwarta na ekranie, i joysticka. Ostatnio pełnił funkcji nawigacyjnych i pozwolić, aby potwierdzić działanie podjęte. Drugi rząd składa się z przycisków, aby rozpocząć i zakończyć połączenie. Poniżej znajdują się klawisze numeryczne, które są na całym obwodzie został otoczony przez dodatkowe klawisze funkcyjne (takie jak szybkiego uruchamiania przeglądarki). Na górze ekranu, z wyjątkiem nazwy komórkowym i logo producenta, był w słuchawce. Natychmiast się przednią kamerę. W górnej części znajduje się gadżet głośnik. Po przeciwnej stronie urządzenia devaysa wszystkie interfejsy przewodowe zostały usunięte. Było portu POP-PORT do podłączania głośnika zewnętrznego i zwykle okrągły złącze do podłączenia do smartfonów zasilaczem. Po prawej stronie urządzenia pogrupowane są wszystkie przyciski sterujące. Ta regulacja poziomu dźwięku, kontrola ta kamera to urządzenie blokujące. Na tylnej okładce komunikatora znajduje niezwykłego „suwaka”, która chroniła komorę główną przed ewentualnym uszkodzeniem. Jest za te nietypowe elementy są główną wizjer aparatu. Natychmiast rozpoczęła pojedynczą diodę LED, co pozwoliło nawet w słabym oświetleniu uzyskać całkiem dobre fotografie.

edytor

Tylko jeden moduł obliczania został wdrożony w centralnej jednostki obliczeniowej „Nokia N73”. Charakterystyka jego specyfikacji technicznej wskazał na fakt, że jest tylko rdzeń został oparty na „przestarzałe dzisiaj ARM9” architektury. Jego częstotliwość zegara wynosiła 220 MHz. wartości te wyglądają naprawdę skromny dla dzisiejszych urządzeń o wysokiej wydajności. Ale w 2006 roku, te specyfikacje sprzętowe dla normalnego funkcjonowania „Symbian” platformy oprogramowania wystarczyło. Wszelkie oprogramowanie na „wypychania” został uruchomiony bez żadnych problemów. Teraz system operacyjny nie jest obsługiwany przez producenta i nie rozwija. Niektóre inne oprogramowanie systemowe do zainstalowania tego urządzenia nie jest możliwe. Dlatego właściciele N73 będzie musiał zadowolić się, co już masz na gadżecie.

Podsystem pamięci komunikatora

Ilość pamięci RAM w tym modelu, urządzenie jest równa 64 MB. Oraz zintegrowany pojemność przechowywania danych wynosi 42 MB. Jak łatwo można się domyślić z określonymi wartościami, to nie było wystarczające dla wygodnej pracy na tym urządzeniu. Dlatego konieczne jest, aby został zainstalowany w ten smartphone dodatkowy dysk zewnętrzny. Gniazdo mini-SD-karta jest obecna w „Nokia N73”. Charakterystyczne dla tej grupy podano maksymalną pojemność 2 GB. Jest to największa ilość pamięci i mogą być umieszczone w odpowiednim gnieździe rozszerzeń urządzenia mobilnego.

pokaz

Przekątna wyświetlacza bezdotykowy w tym mobilnego gadżetu była równa 2,36 cala. Jej samej rozdzielczości wysokość wynosiła 320 pikseli, a szerokość – 240 pikseli. Gęstość pikseli na powierzchni była równa 325 ppi. Nawet teraz można spotkać inteligentnych poziom wejścia, w którym mniej punktów na cal. Więc z tej pozycji to wyświetlacz nadal pozostaje aktualne. Liczba wyświetlanych kolorów równej 262 tysięcy. Ekrany matrycy są wykonane w technologii „TFT”. Jej główną wadą – jest to zniekształcenie kolorów, gdy odchylenie od kąta widzenia. Ale w 2006 roku, godny alternatywy dla tej macierzy nie istnieje. W każdym razie, ekran „Nokia N73”, zarówno z punktu widzenia parametrów oraz z jakością stanowiska, nie wnosi sprzeciwu. A niektóre z jego parametrów, jak wspomniano wcześniej w tekście, nawet teraz jest lepiej niż w niektórych urządzeniach budżet entry-level.

kamera

Czujnik o rozdzielczości 3,2 megapiksela Aparat główny zostały w „Nokia N73”. Obraz, uzyskane z jego stosowania w tym czasie miał najlepszą jakość wśród podobnych urządzeń. Również na liście funkcji tego aparatu można odróżnić skupić technologii (w 2006 roku było to bardzo rzadko), 4x cyfrowy zoom i podświetlenie LED (to nie jest nawet w każdym urządzeniu można znaleźć). Wszystko to w wysokości pozwala nawet teraz to urządzenie, aby uzyskać bardzo dobre strzały. Wideo Urządzenie może nagrywać w formacie 352×288. Według dzisiejszych standardów jest to obrzydliwe jakość, ale w 2006 roku, że coś lepiej było znaleźć. Był to także kamera skierowana do przodu w " N73 „Nokia. Zdjęcia uzyskane już z jej stosowania, były znacznie gorszej jakości. Nie jest to zaskakujące, i to czujnik był zaledwie 0,3 megapiksela. Jego rysy były wystarczające tylko dla połączeń wideo. A jakość obrazu w tym przypadku była dalekie od ideału.

Urządzenie akumulator i autonomia

Bateria na „Nokia N73” o nominalnej pojemności 1100 mAh pozwala gotowości do pracy 14 dni na jednym ładowaniu. W rzeczywistości, ze średnim obciążeniem może liczyć na 3-5 dni. W większej czasie obciążenia spadła do 2 dni. Cóż, przy maksymalnych oszczędności na jednym ładowaniu mógł pożyczać nawet 7 dni. Dlatego z punktu widzenia autonomii „N73” na tle obecnych gadżetów od konkurencji. Kluczową rolę w tym od wielu czynników, wśród których znajdują się energooszczędny procesor, małe rozmiary i wykazują wysoki stopień optymalizacji komponentu oprogramowania urządzenia. Jedyne zastrzeżenie, które można zauważyć przy tej okazji – jest to brak takiego akcesorium jako zewnętrznego akumulatora dla „Nokia N73”. Nie byłoby źle podczas długiej podróży i będą mogli znacznie zwiększyć i tak już znaczną żywotność baterii urządzeń mobilnych.

Urządzenie system operacyjny

Najnowszy firmware „Nokia N73” został oparty na „Symbian” system operacyjny wraz z numerem seryjnym 9.1. Później aktualizacja oprogramowania systemowego wystąpił. Istnieje proste wyjaśnienie: na rynku pojawiły się kolejne nowe modele smartfonów z zaktualizowanym oprogramowaniem. To oni, producent nacisk. Ale nawet ten, choć starszej wersji oprogramowania systemowego, wystarczy uruchomić tylko o dowolnej aplikacji na tym urządzeniu. Zmienić system operacyjny, a tym samym poprawić funkcjonalność devaysa niemożliwe. Dlatego ten model właścicieli smartfonów już zadowolony z tego, co jest już dostępne. Oddzielnie, należy zauważyć, że ten system operacyjny nie jest obsługiwany lub aktualizowane przez producenta. Przyszłość, niestety, nie jest to platforma oprogramowania. Chociaż w tym czasie (było to w 2006 roku), fińska firma i jej system operacyjny były ustawodawcy na rynku oprogramowania systemowego dla gadżetów mobilnych.

oprogramowanie

Początkowo imponujący zestaw oprogramowania został zainstalowany na „Nokia N73”. Jest to przeglądarka built-in, który pozwala zobaczyć nawet teraz większość portali internetowych. można ustawić przeglądarkę „Opera Mini”, jeśli to konieczne. Jego główną zaletą – jest to kompresja danych podczas wysyłania i odbierania. W rezultacie, można uzyskać znaczną ekonomię ruchu. Również w telefonie zintegrowane „e-mail” -client. Można podłączyć dowolny pocztą elektroniczną i otrzymywać korespondencję przychodzącą z nim. Ponadto, narzędzie to oprogramowanie pozwala, w razie potrzeby, a masz zainstalowane podłączenie do globalnej sieci, wysyłania wiadomości e-mail w dowolnym czasie. Aby przeprowadzić ten skromny urządzenia komputerowego posiada wbudowany kalkulator OS z podstawowymi funkcjami. W razie potrzeby można rozszerzyć funkcjonalność urządzenia dzięki dodatkowej instalacji tego samego produktu, ale w oparciu o oprogramowanie Java. W zasadzie każde oprogramowanie, które jest oparte na tej platformie programowej, teoretycznie może obsługiwać ten model urządzenia. Ograniczeniem w tym przypadku może być rozmiar pliku wykonywalnego, który może przekraczać możliwości zintegrowanej hurtowni danych i informacji, czyli jego maksymalna wielkość nie powinna przekraczać 42 MB. W rzeczywistości jednak wartość ta jest jeszcze mniej pamięci używanej przez procesy systemowe. Jednak, jak pokazuje praktyka, dla aplikacji „Symbian” oprogramowania platformy tej wielkości 42 MB jest wystarczające.

Naprawa

W pewnych usterek w systemie oprogramowania tego urządzenia, można przywrócić jego działanie. Będzie musiała migać „Nokia N73” ponownie. W tym przypadku, te kroki:

 • Na komputerze podłączonym do Internetu, pobrać najnowszy firmware do tej pory tego urządzenia. Natychmiast należy zauważyć, że urządzenie nie jest obsługiwane na oficjalnej stronie internetowej fińskiego producenta. Więc musimy użyć innego dostępnego źródła informacji z informacjami.

 • Aby zainstalować dołączonego CD – ROM PC Suite.

 • Podłączanie za pomocą dedykowanego kabla interfejsu smartfonu do komputera.

 • Uruchom pakiet PC Suite specjalistycznego oprogramowania, iz jego pomocą Aby zainstalować oprogramowanie na swoim urządzeniu mobilnym.

Metody wymiany danych ze światem zewnętrznym i odbierać dane z powrotem

Smartphone "Nokia N73" nawet jak na dzisiejsze standardy, oferuje imponującą listę sposobów przekazywania informacji. Lista zawiera:

 • Podczerwień – Ten sposób nadawania i odbierania informacji jest przede wszystkim przeznaczony do wymiany danych z podobnych urządzeń mobilnych. Zasadniczo, to wcześniej dzisiaj jest bardzo powszechne, „Bluetooth”. Aktualne gadżety przez ten port może również zarządzać różnymi urządzeniami gospodarstwa domowego (na przykład telewizora lub odbiorników satelitarnych). Ale w tym czasie nikt z takiej możliwości nie myśleć, a zatem taki program nie jest rozwijany. W rezultacie każde urządzenie do „Symbian” platforma pozbawionych takich możliwości jak zarządzanie urządzeniami gospodarstwa domowego wykorzystujących podczerwień.

 • Urządzenie ma tylko jedno gniazdo na kartę SIM. samo urządzenie jest wyposażone w nadajniki, które pozwalają mu działać tylko w sieci GSM (drugie imię – 2G) i UMTS (3G) lub. W tym ostatnim przypadku, maksymalna dopuszczalna prędkość obrotowa – 384 kbit / s.

 • Istnieje również „inteligentny” telefon „Bluetooth”. Jego wersja – 2.0. Jest to świetny sposób, aby wysyłać i odbierać małych plików (takich jak zdjęcia).

 • port „YUSB” był realizowany w urządzeniu do łączenia się z różnych komputerów elektronicznych.

 • Do wyjścia sygnału audio do słuchawek przewodowych zapewnia portu Pop-Port. Niestety, zwykle zestaw słuchawkowy lub system głośników z 3.5mm audiodzhekom do tego gadżetu nie jest podłączony.

Cena komunikator

Telefon „Nokia N73” w nowym państwie, jak łatwo się domyślić, 10 lat po rozpoczęciu sprzedaży nie mogą być nabywane. Może być obsługiwane przez wersję tego gadżetu zakupu na różnych systemach obrotu w globalnej sieci. Na przykład, na ebay.com, aby stać się właścicielem takiego urządzenia w stosunkowo dobrym stanie, można za 40 $. Jednak w tym przypadku zaleca się, aby zwrócić uwagę na propozycje 60 $ i wyżej. W tym przypadku status urządzenia będzie znacznie lepiej. Druga opcja zakupu takiego urządzenia – jest to chińskie portale internetowe zakupy. Na przykład, na Aliexpress urządzenie mobilne można kupić za 3500 rubli. Ale w tym przypadku można uzyskać po przeglądzie technicznym jednostkę, która zastąpiła ciało i przeprowadzić optymalizację oczyszczania i pamięci. Ostatnia cena cytowany stawia na równi z nowoczesnych smartfonów poziomie podstawowym, to flagowy 10-latek. Z jednej strony, to cena jest zbyt wysoka. Ale tu jest legendarny fiński jakość w tym przypadku daje o sobie znać.

Recenzje właścicieli „smart phone”

Konkretne zarzuty mają właścicieli na „Nokia N73”. Recenzje przeznaczyć takie z nich:

 • Stosunkowo drogie urządzenia od konkurentów. Na innych rozwiązań ręka, wysokiej jakości, że światowej sławy fiński producent nigdy nie było dostępne. Tak jest w przypadku, gdy wysokiej jakości rzecz wybitny producent musiał dopłacać. Ale fakt, że większość smartfonów, które do tej pory model jest aktywnie wykorzystywana przez abonentów zbędnego potwierdzenie tego.

 • Ziarnisty ekran. Ta uwaga dotyczy tle dotychczasowych urządzeniach. Ale w 2006 roku, pokaz „N73” był jednym z najlepszych pozycji za zgodą. To samo można powiedzieć o matrycy i ekranu bazowego. W tym czasie technologia „TFT” zostało rozszerzone i pozwala uzyskać najlepszą jakość wyświetlaczy urządzeń mobilnych.

 • Pewien krytycyzm jest joystick. Po 2-3 latach aktywnego wykorzystania (na temat właścicieli) trzeba go zmienić na nowy, a stary zawieszenia ognia. Z drugiej strony, nie ma nic złego – w każdym sklepie takie naprawy nie tak trudne. Koszt tego akcesorium jest dość skromne. Dlatego nic złego.

Ale zalety tego modelu jest znacznie więcej. Telefon „Nokia N73”, nawet teraz na poziomie funkcjonalności nie jest gorsza od większości nowoczesnych urządzeń mobilnych poziomie podstawowym. I sprzęt wpychając go w tym czasie był zaawansowany i wyprzedza większość konkurentów w porządku. Kolejny plus – wysoki stopień autonomii. Nawet w normalnych baterii takie telefony „smart” udało się dotrzeć do 12 godzin na jednym z jego opłat – i to wszystko po 10 latach użytkowania! Większość nowoczesnych gadżetów, takich jak na pewno nie może się pochwalić.

wyniki

Wszystkie najlepsze rozwój legendarnego fińskiego przedsiębiorstwa w 2006 roku zostały harmonijnie spożywane w „Nokia N73”. Rezultatem jest smartphone, który był poza konkurencją i zapewnia maksymalny poziom funkcjonalności. A koszt 3500 rubli dzisiaj – zbyt dużo wokół poprzednio wymienionych potwierdzenia.