244 Shares 1256 views

Jak gotować makaron – różne metody

Makaron jest od dawna częścią naszego życia, kochamy je do smaku, łatwy proces gotowania. We Włoszech, który jest kolebką makaronu, istnieje wiele odmian z nich, rodzaju. Mamy ogólnie sklasyfikować je według kształtu zewnętrznego – rogi, muszle, uszy itp W każdym razie, makaron – bardzo smaczne i zdrowe danie, co oznacza, że każdy będzie pomocne wiedzieć , jak gotować makaron.


Jak wybrać makaron

Przed puzzle sobie pytanie, jak ugotować makaron, wskazane jest, aby dowiedzieć się, jak wybrać prawo. Aby to zrobić, należy zwrócić uwagę na produkty z pszenicy durum. Również kolor makaron powinien być naturalny, kremowy. Za blado lub biały kolor oznacza niską jakość i zbyt jasny żółty kolor wskazuje na zastosowanie do wytwarzania barwników. Również w opakowaniu produktu powinno być bułka tarta, mąka.

Jak gotować makaron

Najprostszym sposobem gotowania – to ich wywar. Aby to zrobić, trzeba najpierw przeczytać instrukcje na opakowaniach produktów. Zazwyczaj indywidualnie określony czas gotowania (10-15 minut), w przeciwnym razie wszystkie zalecenia są typowe dla:

  • Odbiór naczynia do gotowania większą szybkością 1 litra wody na 100 gramów. makaron.
  • Tylko trzeba wypełnić we wrzącej, osolonej wodzie. Pula nie powinny być pokryte z pokrywką. Mieszać, spróbuj dostępności.
  • Do makaronu nie wrzeć, pożądane jest, aby usunąć je z ognia przez minutę, aż całkowicie ugotowane.
  • Nie jest konieczne, aby wypłukać makaron z gotowy zimna woda. Zmywa ona odżywczych i zapobiec przyjęciu sosem. Lepiej jest umieścić w gotowym naczyniu kawałek masła i wlać śmietanę.

Pomimo faktu, że jak gotować makaron wie prawie każdy, nie wiele osób rozkoszować się proste i smaczne dania przygotowane z różnymi sosami. Cóż, o tym poniżej.

makaron

Oczywiście, najprostszym sposobem, aby zafundować sobie pyszny makaron jest gotować je z serem. W tym celu, świeżo przygotowane makaron pocierać żadnego twardego sera. On topi i smak będzie dość interesująca. Zgadnij, jak gotować makaron i ser jest dość prosty, ale o wiele bardziej interesujące gotować makaron z autentycznych włoskich sosach. Tak więc, oryginalnej włoskiej receptury sosów:

  • Sos wymagają kolejny zestaw składników: 1 kg pomidorów, cebuli, 1, 1 ząbek czosnku, oliwy z oliwek, bazylia i rozmaryn, sól i pieprz do smaku. Smażone na maśle posiekanej cebuli, a następnie dodać zmiażdżonych pomidorów (ich wstępnego skórki parzone z wrzącej wody). Pokryć całą pokrywę mieszaniny i gotować przez 30 minut. Po całkowicie ugotowane dodać wszystkie przyprawy i czosnek.
  • Pesto. Składniki na pesto: 4 belka bazylii, 2 szt ząbki czosnku, 30 g .. orzeszki sosnowe, trzy łyżki startego parmezanu i pecorino i 200g. oliwę z oliwek, sól. Umyte liście bazylii, sól, siekane czosnek, opieczone sosnowe i oliwa składane miski mieszarce i miele.
  • Sos śmietanowy z łagodnym, nietypowy smak przyniesie urozmaicić zwykłe receptur makaronu. Będziesz potrzebował 30 orzechów włoskich (pre-oczyszczone), około 100g. sosnowe, jeden ząbek czosnku i belka pietruszka 2 filiżanki śmietanki, sól, pieprz mielony. Wszystkie składniki powinny być bardzo drobno cięcia, a następnie mieszanie i powoli wlać do śmietany, solą i pieprzem.

Zatem, odpowiedzi na pytanie o tym, jak przygotować makaron dużo. Najważniejsze to nie jest ograniczenie proste gotowanie, zatrzymajcie się i gotować różne sosy. Tylko jakości ugotowany makaron pomogą zrozumieć szczerą miłością Włochów do tej potrawy.