299 Shares 7035 views

Drewniany domek dla lalek: lepiej jest kupić lub zrobić własne ręce?

Lalki grają dziewczęta. Gra staje się jeszcze bardziej interesująca, jeśli, oprócz głównych aktorów, mała gospodyni będzie wybór akcesoriów i mebli. Drewniany domek dla lalek – bardzo przydatna rzecz, która doskonale rozwija myślenie, umiejętności komunikacyjne i zdolności twórczych dziecka. Gdzie kupić dom zabawki i jak wybrać, czy lepiej jest zrobić z rękami?


Co za dom lalki kupić?

W każdym nowoczesnym sklepie z zabawkami, można zobaczyć takie domy o różnych rozmiarach i konfiguracjach. Dla lalek Barbie i ich analogi są często oferowane wyroby z tworzyw sztucznych. Ale drewniany domek dla lalek – zabawka bardziej trwałe, przyjazne dla środowiska i wygodne do dekoracji wnętrz oraz wszelkiego rodzaju przeróbek. Na sprzedaż można znaleźć takie domy. Zazwyczaj są one oferowane klientom w mieszkaniu są pakowane i konstruktor, które mogą być zbierane raz i naprawić lub montażu i demontażu wielokrotnie. Przy zakupie takich zabawek (z dowolnego materiału), odczytać wymiary gotowego domu, zazwyczaj podany na opakowaniu. Pamiętaj, że na rynku można znaleźć domy o różnych rozmiarach, z których każdy nadają się tylko „mieszkańcy” z pewnej wysokości. W wielu regionach naszego kraju, można również zamówić produkcję domków dla lalek i mebelki dla niego z drzewa. Podobna usługa jest oferowana przez wielu salonach Meble i wnętrze elementów konstrukcyjnych rzemiosła.

Od projektu do gotowego domku

Różnorodność rzemiosła dla lalek nie jest trudne do zrobienia, a własnymi rękami. Trzeba będzie minimalny zestaw narzędzi budowlanych i kilka prostych umiejętności DIY. Zacznij od szkicu – narysować na kartce papieru pożądanej konfiguracji dla przyszłych rzemiosła, zwróć uwagę na liczbę pokoi i ich położenie względem siebie. Drewniany dom lalki mogą być wykonane w postaci kilku skrzynek lub mieć bardziej złożony kształt z opracowanych elewacyjnych rzeźbione okna, schody wewnętrzne, pięknym ozdobnym dachu i okapu. To wszystko zależy od twoich umiejętności i pragnienia. Kiedy projekt jest gotowy, trzeba dokonać szablonów papierowych wszystkie niezbędne szczegóły w pełnym rozmiarze. Następnie można rozpocząć wycinanie ich z wybranego materiału.

Wybór materiałów budowlanych

Jeśli masz już niepotrzebne deski lub sklejki, można ich używać do produkcji dom lalki. W przeciwnym razie, należy udać się do sklepu na zakupy sprzętu. Najlepszym rozwiązaniem – gruby MDF, sklejka lub podobne. Spróbuj przejść prawidłowo obliczyć wymaganą ilość materiału. Do spajania poszczególnych elementów razem stosować małe ząbki. Wszystkie węzeł może być dalej uszczelniająca puch. Drewniany dom lalki mogą być malowane i wklejony tapety. Kupić specjalne materiały wykończeniowe nie ma sensu, są one prawdopodobne, aby znaleźć się w każdym domu.

dekoracyjnego wykończenia

Kiedy dom jest zmontowane, można przejść do jego wnętrza. elewacje zewnętrzne mogą być pozostawione w swojej naturalnej postaci lub tuszem. Jeśli chcesz wkleić na tapetę wewnątrz pomieszczenia, nie jest zbyt leniwy, aby nałożyć warstwę podkładu. „Pomieszczenia” do dekoracji, można również użyć taśmy samoprzylepnej, plastik i paneli piankowych i wszelkie inne materiały pozostałe po naprawach. Wykładzina podłogowa jest również lepiej trzymać się ziemi, w którym to przypadku nie będzie poślizgu.

Wewnątrz domu, można zrobić okno. Jeśli ich nie wycinać, wystarczy podnieść odpowiednie zdjęcia w magazynie, w rodzaju drukarki lub narysować i wyciąć. Następnie skleić je bezpośrednio na ścianie. Możesz dodać te zasłony tekstylne i zasłony. Postaraj się stosowanie techniki jako obrazów, płyt i innych obiektów, które zdobią ściany.

Drewniany domek dla lalek: zdjęcia i wykończenia wnętrz

Ostatnim etapem układu mieszkaniowego dla lalek – rozmieszczenie mebli i rozliczenie szczęście „mieszkańcy”. To ważne zadanie można powierzyć dziecko osobiście. Różnorodność gotowych mebli można znaleźć w każdym sklepie z zabawkami. Wybierz zestawów i pojedynczych elementów do własnych upodobań, doceniając odpowiedni rozmiar. Chcesz wszystkie nowe rzeczy pasują do istniejącego drewnianego domku dla lalek?

Ręce mogą również meble. Używać pozostałości ze sklejki o grubości kartonu. Dokonywanie meble dla lalek – proces podobny do budowy domu. Pierwsze wzory muszą być wykonane z papieru, to jest możliwe, aby rozpocząć wycinanie elementów gęstego materiału i montażu. Wielokolorowe szmat i kawałkami tkaniny nie jest trudne do szycia tekstyliów do gry w domu. Nie zapomnij, aby pościel, dywany i inne niezbędne rzeczy. Wykonam meble z pokoju do pokoju, dodać małe akcesoria – można obchodzić parapetówkę. Teraz, gdy wiesz, jak zrobić kukiełkę drewniany dom. Możesz mieć pewność, że dziecko z pewnością będzie docenione przez taką zabawkę!