478 Shares 1366 views

„Audi 80” – charakterystyka techniczna samochodu, wyjść 30 kolejnych lat

Jednym z najbardziej znanych stabilnych pojazdów uwalniania jest znany niemieckiej firmy „Audi 80”. Specyfikacja tego modelu, wyjść od 1966 do 1996 (który, nawiasem mówiąc, 30 lat!), Coraz lepiej z każdym wydaniu. Eksperci zastosowano wszelkich starań, aby jego wynalazek lepsze i bardziej wydajne. I muszę powiedzieć, że mają to działało idealnie.


różnorodność

Pierwszą rzeczą, którą chciałbym zwrócić uwagę, że model ten początkowo miał wiele wspólnego z samochodem Volkswagen Passat. To był dostępny w powszechnej ciała, a także w wersji sedan. Potem zaczęły się pojawiać kabriolety i coupe. Nie są one bezpośrednio związane z „audi 80”. Dane były identyczne, a mimo to zbudowany również te samochody były na wspólnej platformie. Więc w rzeczywistości te maszyny są podobne.

Ponadto oferowane potencjalnym nabywcom różnych typów silników. Wersje benzynowe były dwa – wtryskiwacz i gaźnik. Nie było również silnik wysokoprężny turbo i silnik z bezpośrednim wtryskiem paliwa i doładowaniem trubirovannym.

O Audi F103

Tak to jest – pierwszy model z „audi 80”. Charakterystyka techniczna samochodu nie były szczególnie silne, ale jest to zrozumiałe, ponieważ wersja publikacji od 1965 do 1972 roku. Maszyny te stosowane w silnikach czterosuwowych. Wcześniej ustalono tylko dwusuwowy, ale postęp idzie do przodu, więc były one już nieaktualne. W tej serii, było kilka modeli i są wyznaczone według zainstalowanej mocy silnika. Postać stojącego obok nazwy, to ilość moc sił napędowych. W sumie jest pięć wersji – 60, 72, 75, 80 i 90 litrów. a.

Nawiasem mówiąc, wiele osób uważa, iż trudno odróżnić ten model od wersji, która pojawiła się na rynku motoryzacyjnym od 1968 do 1976 roku. Nabywcy uważają, że są one bardzo podobne. Jednak w rzeczywistości istnieją różnice w wyglądzie, a jeśli przyjrzeć się bliżej, widać, że są one dość znaczne. A różnica jest najbardziej uderzające w kierunkowskazy, które są na przednich błotnikach.

"Audi 80": dane techniczne

Silnik – który jest sercem każdego samochodu. Przy wyborze samochodu, konieczne jest przede wszystkim zwrócić uwagę na jej silniku. Początkowo eightieth „audi” zakończono przez 4 cylindrowych – 1,5 do 1,3 litra. Mieli tylko jeden wałek rozrządu. Moc nie była bardzo duża, wahała się od 55 do 85 „koni”. Następnie do 73 roku, wersje były jedynie 2- lub 4-drzwi. Ale wtedy grupa rozpoczęła produkcję modelu sportowego, który stał się znany jako GT 80. W jej zestaw stosilny gaźnika silnika, którego objętość zwiększono do 1,6 litra. Nawiasem mówiąc, warto wiedzieć, że silniki montowane na „audi 80”, używane w niesławnej Volkswagen Passat.

Zawieszenie maszyny było dobre. MacPherson Strut – to właśnie ona została ustawiona na „audi” z tamtych lat. Ponadto maszyna miała stałą tylną oś, który utrzymuje sprężyn śrubowych, a także pasek poprzeczny.

W modelach eksportowych

„Audi 80”, specyfikacje techniczne, które były dość imponujące jak na tamte czasy zaczęły cieszyć się jeszcze większą popularnością w latach osiemdziesiątych. W szczególności, na rynku amerykańskim. Tam samochody były oferowane z czterech mechaników i silników 1,5 litra 55 litrów. a. Późniejsze wersje niemieckich maszynach były sprzedawane z silnikiem 1,6-litra 83 litrów. a. Nawiasem mówiąc, na rynku amerykańskim samochód był sprzedawany pod inną nazwą. To był „Audi Fox”. To było łatwe do nauczenia się na etykiecie GTI.

Szczególną uwagę chciałbym wspomnieć „Audi 80” w 1989 roku. Specyfikacje tej wersji stały się znacznie bardziej wydajne. Przed tym modelu, tak przy okazji, niech inny. Jej nazwa – „Audi 80» B2. Oczywiście silniki stały lepiej – 115 136 l. c., 2,2 i 2,3-litrowe silniki. Troska szybko poprawiły swoje samochody, a stało się to z wielkim sukcesem. Jednak parametry techniczne „Audi 80 B3” zasługują na szczególną uwagę, ponieważ model ten stał się najbardziej popularnym samochodem Audi dla 80-90-tych.

Najnowsze modele

Dwudrzwiowy Audi Coupé, Cabriolet, quattro od wersji, modelu, wykonane w stylu Grand Tourismo – wszystkie z tych maszyn została oznaczona od końca lat 80-tych i do końca produkcji 80. „audi”. Wszystkie te wersje są zbudowane na platformie B3 i B4 o bardzo dużej wydajności.

Najbardziej zauważalną model czasu – Audi RS2. Silnik 2,2-litrowy silnik dał się 315 koni mechanicznych i do „setki” tego urządzenia jest podkręcony trochę więcej niż 4,5 sekundy. Maksymalna że może wycisnąć samego modelu – 262 kilometrów na godzinę. I ten samochód 90-tych! Nic więc dziwnego, że maszyny te zostały wyprzedane niemal natychmiast.

Inne modele również należy zauważyć uwagę. 115, 164, 220 „konie” – twórcy nie kończy. One ulepszone specyfikacje, ulepszoną konstrukcję zawieszenia, model wyposażony w nowe modyfikacje. W ogóle, czy wszystko do samochodu stała się jeszcze bardziej popularne. Cóż, „Audi 80” żyli długo żywotność 30 lat w długości. Nie każdy model może się pochwalić.