92 Shares 2685 views

Dlaczego marchew pęknięcie w ziemi?

Marchew – jeden z najbardziej smacznych i zdrowych roślin okopowych centralnej Rosji. W opiece nad nim jest skromny, ale dlatego, że może rosnąć nawet całkowicie niedoświadczony ogrodnik. Czasami jednak okazuje się, że korzenie marchwi pęknie, nadal w glebie, jak skręcają i rosną brzydkie. Aby tego uniknąć, konieczne jest, aby przestrzegać pewnych zasad uprawy tej rośliny. Dlaczego marchew pęknięcie w ziemi, jak radzić sobie z tym uciążliwości, będziemy mówić w dalszej części tego artykułu.


Dlaczego jest to ważne, aby zapobiec pękaniu marchwi

Przed rozpoczęciem dowiedzieć się, dlaczego marchew zgryzienia, dlaczego w rzeczywistości nie jest to pożądane, ponieważ wada korzeń z ich smak i zdrowych cech nie są tracone. Po pierwsze, te marchew nie jest zbyt atrakcyjny wygląd. Po drugie, są one trudniejsze do utrzymania w czystości. I popękane bulwy przechowywane są dużo gorsze. Przed przystąpieniem do czynienia z tym problemem, trzeba dowiedzieć się, możliwe przyczyny ich wystąpienia. Są one zwykle tylko cztery.

Pierwszy powód. źle podlewanie

Najbardziej prawdopodobną odpowiedź na pytanie, dlaczego pęknięć marchwi – nieprawidłowy podlewanie. Wielu wczasowiczów podróżować do ich strefach podmiejskich w weekendy. W ciągu tygodnia grunt na łóżku z marchwi mocno wysusza. W związku z tym, że wlewa się jak najszybciej jest bardzo obfite. W rezultacie, ściana komórek korzenia nie może wytrzymać nagłe ciśnienie wewnątrz sokiem i po prostu pęknie. Rozchodzą się stopniowo i tkanek.

W przypadku, gdy przyczyną pękania marchwi jest źle podlewanie, aby poprawić sytuacja nie jest tak trudne. Przybywając na weekend do kraju, nie wlać zbyt klombu. Wlać trochę w sobotę, w niedzielę trochę. Zatem zniszczenie tkanki jest uniemożliwione. W takim przypadku, jeśli strona masz surowy, powinno się zmieniać między rzędami marchwi z niektórych roślin wodnych kochający. Znakomite zachowanie wilgoci w glebie jest odpowiednia, na przykład, kapusta i sałata.

Między innymi, nie jest konieczne do wody marchewki w czasie upałów. Może to również prowadzić do pękania. Najlepiej jest, aby zwilżyć łóżka wcześnie rano lub późno w nocy. Gdy korzenie sięgają normalnego rozmiaru, podlewanie należy przerwać całkowicie.

Drugim powodem. Nadmierna ilość nawozu

Czasami zdarza się, że łóżka są pojone w czasie i nie jest zbyt obfite, ale nadal marchew zgryzienia. Co zrobić w tym przypadku? Innym powodem pękania może być nadmiar w glebie nawozu azotowego. Faktem jest, że uprawy gleby zbyt tłuste korzeniowe komórki rosną bardzo szybko i osiągają ogromne rozmiary. W rezultacie, tkanina staje się luźna i po prostu nie może znieść presji Earth – marchew pęknięcie w ziemi. W tym przypadku, należy usunąć przyczyny takiego kłopoty również nie jest trudne. Nie nawozić zbyt wiele marchewki. Nawozy azotowe uczynić gleba powinna być tylko w pierwszych fazach wzrostu roślin. Raz w glebie zacznie rozwijać korzenie, karmienie powinno być natychmiast przerwane. Lato pod marchwi zrobić tylko nawozów fosforowych i potasowych. Organiczne, jak i nawożenia azotem, nie może być stosowany.

Trzecim powodem. stały grunt

Dlaczego marchew pęka nawet w przypadku regularnego podlewania i nawożenia okresowych umiarkowane? Problem ten występuje z powodu faktu, że zbyt grubej gliny gleby w okolicy. W tym przypadku również winny silną presją. W procesie wzrostu korzeni, starając się być pokonany przez gęste ciężkie gleby zaczyna pękać. Poprawić sytuację dodając złoże piasku. Tak więc lepiej nie korzystać z kamieniołomu i rzekę. Ponadto, jeśli masz ciężkie gleby w ogrodzie, należy sadzić odmian marchwi z grubych i krótkich korzeni. Może to być, na przykład, Shantane.

Czasami zdarza się, że w piasku i gleby dodaje, oraz stosowanie odpowiednich odmian, ale marchew pęknięcie w ziemi i tak. W tym przypadku tylko jedno wyjście – do łóżka z ziemi przez osoby trzecie. W tym celu gleby wykopane głębokość wgłębienia wynosi około 20-40 cm i jest wypełniona tracą tyle składników odżywczych gleby lekkie.

Powodem Four. marchew overripening

Na pytanie, dlaczego marchew pęka, nie ma innej odpowiedzi. Niektóre z jej odmian może wybuchnąć w przypadku, gdy nie są oni wykopać z ziemi. Dlatego zbierać marchew upraw powinny być na czas. Jeśli z jakiegoś powodu nie jest to ryzyko prześwietlenia korzenie w ziemi, należy użyć odmiany odporne na pękanie overripening (późno).

Dlaczego marchew kręcone

Pomyśl, dlaczego pęka marchew, jesteś teraz bardziej lub mniej wyraźny. Innym problemem, który może się zdarzyć z tej rośliny – przewijanie liści. W tym przypadku, blaty wygląda „kręcone” i korzenie zaczynają rosnąć gorzej. Kręcone marchew można uruchomić z dwóch powodów. Po pierwsze – to uszkodzenie liści parasol Psylla. Zimować tego szkodnika drzew iglastych. W związku z tym, w miejscach, gdzie sosny lub jodły, marchew powinny być sadzone lub bardzo wcześnie (tak szybko, jak topnieje śnieg) lub bardzo późno (po bud wiśni).

Drugi powód, który może zakurchavitsya liści marchwi, jest brak nawozów potasu. Happening przewijania liści w tym przypadku, zwykle w czerwcu. Jednak pojawiają się one niebieskawy. Poprawy sytuacji w tym przypadku jest bardzo prosta. Musimy posypać czubki rehydratowanych wylocie popiołu.

Dlaczego korzenie marchwi mogą rosnąć brzydki

Tak więc, mamy okazało się dlaczego marchew pęknięcie w ziemi, i dlaczego ona może przewijać liści. Teraz zobaczmy dlaczego korzeniem jest czasami zdeformowane. Brzydkie marchew często wyrastają z tego, że lądowanie nie została rozcieńczona w czasie. Usunąć nadmiar sadzonki powinny natychmiast po pojawieniu się pierwszych prawdziwych liści. Należy również regularnie rozluźnić glebę na łóżku z marchwi. Zmniejszy to ryzyko pojawienia się „dziwaków” i pękanie roślin okopowych.

Czasem w ogrodzie rośnie dużą ilość rozgałęzionych marchwi. Ten korzeń wada występuje, gdy wzrost uderza w kamień. Dlatego trzeba przygotować łóżka tak dokładnie jak to możliwe. Glebę wykopane na głębokości około 40 cm, oraz usunięcia wszystkich kamieni, bez wyjątku. Zrobić to lepiej na jesieni do gleby przed sadzeniem dobrze udało się osiedlić. Luźna gleba – gwarancja, że nie będzie rosnąć korzenie „maniaków”, a także fakt, że dla wielu kwestii ogrodu, dlaczego złamać marchewkę w ogrodzie, nie będą istotne. W ogóle, w celu uniknięcia konsekwencje i innych wad, jest to niezbędne do ochrony korzeni przed uszkodzeniami. Przetrzebia marchew dokładnie i bardzo delikatnie wyjąć chwastów.

Marchew „Freaks” może pojawić się z powodu uszkodzenia okopowe wireworm. Aby poradzić sobie z tym szkodnikiem, jak to możliwe, grzebiąc sekcję plastikowych kubków z plastrami marchwi. Chrząszcze, larwy sprężykowatych rodzice mogą wspinać się tam, ale aby dostać się – nie.

Często marchwi więcej ogony rośnie i nadmiar wapna w glebie, popiół lub dolomitu. Ten sam problem może się zdarzyć, po wejściu w chlorku mielony potasowej. Kiedy rosnące marchew należy pamiętać, że korzeń nie może stać się nie tylko chlor, ale także duże dawki wapnia.

Przygotowanie łóżko dla marchwi, również powinny być dobrze wymieszać glebę. W takim przypadku, jeśli znajduje się warstw o różnej gęstości, przy korzeniach pojawiają się tak zwane „przewężenie”.

„Kudłaty” i krzywa marchewka

Przez „shaggy” może prowadzić do wprowadzenia nawozu, marchwi lub kompostu. Czasami podobna wada występuje w wyniku nadmiernego nawadniania. Nadto nawozów azotu może również prowadzić do „shaggy”. Zdarza się, że korzeń rośnie krzywo. Rozważając dlaczego marchew pęknięcie w ziemi, okazało się, że może to być spowodowane zbyt gęstej gleby. Należy wziąć pod uwagę fakt, że ciężka gleba może również spowodować skrzywienie roślin okopowych. Poprawić sytuację podejmowania piasku rzecznego.

Tak więc, jeśli marchew zgryzienia, powoduje, najprawdopodobniej, w nieregularnym podlewaniu, ciężkie gleby, a nadmiar nawozów azotowych. Zwilżyć glebę pod rośliny Tym razem nie nawozić je nawozem, chwastów ostrożnie, a dostaniesz rovnenkie, przycinanie korzeni, które będą w stanie zaoszczędzić aż do następnych zbiorów.