320 Shares 7773 views

Houseplant Zamioculcas – opieka w domu

Zamioculcas – rodem z Afryki Wschodniej. Ta wiecznie zielona roślina, której korzenie przypominają bulwę. Na ciemnozielonych owalnych liściach widać naturalny polysk. Jest to jedna z zalet, które przyciągają Zamioculcas. Opieka w domu nie jest zbyt uciążliwa dla niego.


pokój Zamioculcas

Pokoje są zazwyczaj hodowane zamiifolia Zamioculcas. U osób, pokój ten nazywa się kwiat roślina dolara. Ten flora jest wystarczająco duży i ma mięsiste łodygi. Każdy z nich jest bardziej solidne liście w postaci piór (8-12 sztuk). Zamioculcas roślin mogą dorastać do sześciu metrów. prawie nie kwitnie w domu.

Zamioculcas – opieka w domu

Kiedy rośliny wyborze mestolozheniya Wolę słonecznym położeniu. To właśnie tam lepiej rozwija Zamioculcas. Opieka w domu wymaga cieniowania roślin – choć może to wytrzymać bezpośrednie działanie promieni słonecznych, ale stałą obecność pod negatywnym wpływem na rozwój flory. Zamioculcas wczesną wiosną należy stopniowo przyzwyczaić do światła słonecznego – w celu uniknięcia wygląd oparzenia na liściach. Temperatura pomieszczenia, zawierającego roślinny, powinna wynosić około 25 stopni w lecie i przynajmniej 16 w zimie. Zamioculcas potrzebują podlewania oszczędnie. Odbywa się to dopiero wtedy, gdy ziemia wyschła. Nawadnianie jest niezbędne do korzystania z dobrze rozliczane wody. Jeżeli woda pozostaje w garnku – to należy wyrzucić. Od września do lutego, podlewanie powinno być zmniejszone. Jedną z roślin, które są dobrze tolerowane, suche powietrze jest Zamioculcas. Opieka w domu, jednak na jego dobry rozwój polega na czyszczeniu za pomocą wilgotnej gąbki pędów. Latem też zaleca się spryskać liści. Zamioculcas trzeba nawozić co dwa tygodnie wiosną i latem. Aby to zrobić, należy zamontować specjalny nawóz dla kaktusów i sukulentów. Od jesieni karmienia zatrzymany.

reprodukcja Zamioculcas

Zasadniczo ta kultura propagowane przez podzielenie czasu przeszczepu. Można kibicować blaszkach liściowych. W tym celu mieszaninie torfu i piasku. Temperatura powinna wynosić około 20 stopni. Pędy pojawiają się po około sześciu miesięcy.

przesadzania roślin

Zamioculcas przeszczepione raz na 2-4 lata. W tym celu, wysokie garnki, których średnica powinna odpowiadać wielkości korzeni. Na ich dnie leżała drenaż. Gleba powinna składać się z murawy i liści gleby z dodatkiem torfu, piasku i sody.

choroba

Jeśli Zamioculcas zażółcenie lub na pojawienie się ciemnych plam, powodem, że – zimny pokój i nadmierne podlewanie. Działania kontrolne obejmują redukcję nawadniania i zwiększyć temperaturę pokojową. W tym flory można także gnicie korzeni i łodyg. Powody są takie same. Kiedy objawy te rośliny powinny zostać przeniesione do innego kraju, zmniejszyć podlewanie i zwiększyć temperaturę zawartości. Potem piękny Zamioculcas będzie cieszyć oko i wspaniałe widoki na dekorowanie wnętrz pokoju.