161 Shares 5130 views

Jak zrobić motyl z plastikowej butelki: instrukcje

Na półkach nowoczesnych sklepów z pamiątkami sprzedawano wiele gadżetów, ale o wiele więcej zabawy można dostać, jeśli coś zrobić z własnymi rękami. Ciekawe zawody, a co najważniejsze, z wielkim wynikiem może być produkcja motyl z plastikowej butelki. Motyl jest rysowany przez dzieci od najmłodszych lat, dlatego dziecko będzie zachwycone, jeśli poprosi go o to razem. Gotowy motyl można zaprezentować znajomym w postaci pamiątki, wkleić go na lodówkę, dwukrotnie zamocować za pomocą szpilki do kurtyny lub umieścić na wazonie. Oczywiście najpierw musisz nauczyć się robić motyl z plastikowej butelki, przygotować niezbędne materiały i znaleźć wolny czas.

Aby zrobić motyl potrzebujesz: plastikowych butelek, czarnych znaczników, witraży, drutu, kolorowych perełek o różnych rozmiarach, dżetów, szkicowanych lub domowych szkiców motyl i nożyczek. Ponadto, nadal potrzebujesz wiedzy na temat tego, jak zrobić motyl z plastikowej butelki. Dla jednostek, te pojemniki najlepiej wybrać przezroczyste i nie za grube. Dlaczego jest przejrzysty? Faktem jest, że na kolorowym plastiku wiele kolorów utraci kolor i wygląda nudno. Jeśli chodzi o grubość, łatwiej i wygodniej jest pracować z cieńszym materiałem, zwłaszcza dzieckiem. Jeśli jednak zamierzasz zrobić miniaturowe motyle, lepiej jest wziąć twardy plastik, ponieważ lepiej zachowuje kształt, co jest ważne dla małych przedmiotów.

Więc wymyśliłeś, jak zrobić motyl z plastikowej butelki, przygotować wszystkie niezbędne materiały i gotowe do rozpoczęcia. Aby umieścić obraz motyl na butelce z tworzywa sztucznego, najłatwiej jest: obciąć dolne i górne zwężone części butelki, wstawić wzór motyl wewnątrz odbieranego cylindra, przymocować go do klipów z papieru i okrążyć go czarnym markerem na zewnątrz butelki. Nie ma konieczności śledzenia małych szczegółów, ponieważ zostaną one podkreślone w kolorystyce. Jednak obraz można nanosić już na kawałki plastiku.

Są dwa sposoby na zrobienie motyl z plastikowej butelki: najpierw można wyciąć produkt, a następnie ją wydzielić i odwrotnie – jak chcesz. Jedyną rzeczą chciałbym zwrócić uwagę na to, że jest cięcie anten. Należy to zrobić ostrożnie. I przy nanoszeniu plastiku z motylkiem, uważaj, aby kontur jego ciała był przejrzysty, a nawet, w przeciwnym razie bardzo trudno będzie wygiąć skrzydła, aby uzyskać pożądany kształt. Albo motyl okaże się asymetryczny.

Niezależnie od tego, czy wybrałeś pierwszy czy drugi sposób robienia motyli, farbę należy nakładać bardzo ostrożnie, z niewłaściwej strony, motyl powinien być pomalowany czarnym markerem. Po wycinaniu produktu, pomalowaniu i uzyskaniu pożądanego kształtu, można zacząć zdobić koraliki i dżety. Szablony powinny być przyklejone do wykałaczki i przezroczystego lakieru na skrzydłach, a koraliki powinny być użyte do dekoracji bagażnika. Na przykład, gwintuj je na drut, który może być przymocowany do łydki motylka, rozciągając struny do otworów wykonanych nad brzegiem tułowia.

Należy zauważyć, że motyl nie jest jedynym produktem tego materiału. Nie ma trudności z znalezieniem innych ręcznie robionych artykułów z plastikowych butelek. Klasa mistrza na takie tematy odbywa się dziś tak wielu twórczych ludzi.