99 Shares 7764 views

Kiedy zbiera róży i jak ustalić, kiedy zbierano

Prawdopodobnie każdy słyszał o tym, jak przydatne są dog rose jagody. Są one bardzo długi czas i są szeroko stosowane w medycynie ludowej i tradycyjnej. Wywary i wlewy bioder róży są skuteczne w leczeniu wielu chorób. Ponadto, w zimnych porach roku pozwalają uzupełnić niedobory witamin w organizmie. Jedynie kwas askorbinowy w jagody, róży zawierają około 50 razy więcej niż w cytryn i 10 razy niż w czarnych porzeczek, nie wspominając o innych użytecznych związków. Oczywiście, można kupić gotowe do spożycia, suszone owoce, ale zaufanie w zakresie ekologiczności kupowanych surowców nie może być. Dlatego lepiej jest zbierać własne. Jednakże, to musi wiedzieć, kiedy należy zbierać biodra Rose.


Ludzie kalendarz

Według powszechnego przekonania, biodra powinien zacząć zbierać od 1 października, czyli dzień Arina Shipovnitsy. Jednak do tych przepisów nie może być ślepo. Ponieważ flory uprawy w różnych warunkach klimatycznych i warunków, a zatem czas jego dojrzewaniem w różnych regionach może się różnić. Dlatego też, gdy zebrany róży w określonym obszarze geograficznym, konieczne jest ustalenie w sposób indywidualny. Czas początek kolekcji zależy od rodzaju efekt chce się uzyskać.

Dzika róża – kolekcja czas

Bardzo ważną rolę odgrywa fakt, w jakim celu człowiek zbiera owoce. Dłuższe jagody pozostają na gałęzi mniej zatrzymywanych w niej kwas askorbinowy, ale procent cukrów wzrasta. Te zmiany w składzie owoców jest łatwo określić wizualnie. Im ciemniejszy kolor jagód, im więcej cukrów i mniej witaminy C. Gdy biodra są gromadzone zależy co sprzyja Zamawiający.

Należy rozumieć, że zamrażanie temperatury przyspieszają zmiany owocu: zmniejszają poziom witaminy C i zwiększenie procentu cukrów. Dlatego, jeśli ktoś potrzebuje słodkie owoce, trzeba czekać na zimne przystawki. Jednak najbardziej użyteczne owoce muszą być zbierane w procesie dojrzewania. W północnych regionach geograficznych mogą zacząć zbierać w późnym latem, kiedy owoce są pomalowane w kolorze pomarańczowym lub czerwonym kolorze. Kiedy zebrano biodra w kilku południowych szerokościach geograficznych, to zależy od pogody i pory przeziębienia.

Aby określić czas zebranych owoców o najwyższej zawartości kwasu askorbinowego, konieczne jest, aby zwrócić uwagę na to, jak ułożone działkami owocowych. Gromadzenie biodra powinny rozpocząć gdy puff up. Ponieważ jest to znak od maksymalnej zawartości witamin. Jeżeli płatki sąsiadują z jagód, oznacza to, że nie są dojrzałe.

Przechowywanie dla najbardziej odpowiednich sztywnych i dużych owoców jasnych kolorach. Zawartość składników odżywczych w nich jest znacznie wyższy niż zmiękczonej jagód. Aby zachować owoc zawiera więcej witaminy C trzeba zrywać owoce z gałęzi, wraz z łodygą i beczkach. Świeżo pobrane jagody zachowują swoje właściwości użytkowe nie więcej niż trzy dni. W związku z tym konieczne jest, aby postępować tak szybko, jak to możliwe, ich suszenia, który jest wykonywany w temperaturze 60-80 ° C