304 Shares 5143 views

Jaka jest różnica między smartphone z telefonu

Żyjemy w czasie niesamowite Dzięki szybkiemu rozwojowi mikroelektroniki w celu ustalenia, jaka jest różnica między telefonem ze smartfonu, staje się coraz trudniejsze. Tylko dziesięć lat temu, to było oczywiste, że kolorowy ekran o zwiększonym rozmiarze wskazanym na produkcie należą do bardziej zaawansowanej klasy. Zgodnie z tym, tradycyjne telefony komórkowe traktowano wyświetlacz pokazuje obraz czarno-biały w trybie pseudo-grafika. Od tego czasu wiele się zmieniło, i to rozróżnienie nie ma już znaczenia smartphone z telefonem komórkowym. Na przykład, teraz można kupić telefony komórkowe tylko podstawowe funkcje, ale ogromnym ekranem dotykowym.


Urządzenia „Smart”

Aby odpowiedzieć na pytanie, jaka jest różnica między smartphone z telefonu, trzeba pamiętać, jakie funkcje zostały dodane do programistów zwykły mobilku, które następnie mogą wywołać taki ulepszony model „smart phone” (z angielskiego. Smart). W tym czasie pojawienie się nowych wariantów utrudnione przez fakt, że wszystkie istniejące już urządzenia znakomicie z jego głównym zadaniem – wykonywanie połączeń w sieciach operatorów komórkowych i terminali stacjonarnych. Zwiększenie mocy nadajnika do poprawy „zasięg” było niemożliwe, jak to było konieczne, aby spełnić wymagania dotyczące ekspozycji na promieniowanie. Konieczne było, że coś fundamentalnie nowe, które mogłyby przyciągnąć potencjalnych nabywców są nimi zainteresowani. Tak więc, pierwsze telefony komórkowe pojawiły kalendarza, a następnie program planujący z konwerterem trybu przypomnienia najbardziej „uruchomiony” walut. Wkrótce praktycznie każde urządzenie komunikacyjne może znaleźć przeglądarki do przeglądania zasobów internetowych, program pocztowy, kalkulator itd Innymi słowy, telefon z urządzenia do wykonywania połączeń telefonicznych zaczęli zwracać w rodzaju przenośnego elektronicznego asystenta. – Smartphone. To był początek.

Tak więc, w świetle powyższego, możemy sformułować pierwszą różnicę smartphone z telefonem – jest dostępność maszyny dodatkowych funkcji, które nie są związane z głównym celem. Obecnie trend ten jest aktywnie rozwija: smartfony pozwalają na pracę z dokumentami biurowymi, arkusze kalkulacyjne, oglądać filmy i grać w gry.

Platforma … rdzeń mózgu …

Oczywiście, w przeciwieństwie do smartphone nie ogranicza się tylko do jednego zintegrowanych dodatkowych programów na telefonie. Od łatwości użycia wszystkich możliwości, bardziej odpowiednie do wykorzystania duży kolorowy wyświetlacz, najbardziej zaawansowanych urządzeń łączności komórkowej, stało się standardem. Zmiana przeszedł element graficzny, coraz bardziej doskonały. Aby zapewnić akceptowalną prędkość skomplikowanego oprogramowania i grafiki wymaganych do utworzenia wystarczających wydajności procesorów w urządzeniu. Stąd następujące różnice z telefonu smartphone – umieszczone w jednostce obliczeniowej pierwszej prędkości, setki megabajtów pamięci RAM. Aby zrozumieć, gdzie „smart”, a gdzie „proste” telefonu, trzeba porównać moc swoich procesorów: na przykład, może to być 1 GHz i 200 MHz, odpowiednio.

aplikacje

Wreszcie jeden z kluczowych różnic – jest dostępność otwartym systemem operacyjnym źródła, które jest dostępne dla szerokiej gamy programów z innych deweloperów, użytkownik może zainstalować na własną rękę. Warto zauważyć, że podczas gdy większość telefonów komórkowych pozwala na zainstalowanie oprogramowania na maszynie wirtualnej Javy, nie obejmuje ich w klasie smartfonów. Ponadto, jeśli w zwykłym systemie operacyjnym mobilke ścisłej ochrony, a nie dostarcza aktualnych informacji na temat nowych wersji, smartfony z systemem Android, Windows Phone, iOS, Belle, a inny użytkownik może ustawić zaawansowany program zarządzania.