250 Shares 6162 views

hokeista Ryan Kesler: biografia, sport kariera, życie osobiste

Ryan Kesler – znany amerykański aktor, zwycięzca Młodzieżowych Mistrzostw Świata i srebrny medalista igrzysk olimpijskich w Vancouver, drużyna USA. Jednym z najskuteczniejszych napastników centralnych w NHL.


biografia

Future NHL gwiazda urodziła się w 1984 roku w małym miasteczku w Inflantach, znajduje się w stanie Michigan (USA). Miłość do hokeja dostał od swojego ojca, który grał w swoim czasie do drużyny uniwersyteckiej, a następnie stał się trenerem zespołów dziecięcych i młodzieżowych.

W wieku 4 lat, Ryan pewnie stał na łyżwy. W wieku 16 lat zaczął uczestniczyć miejscowej szkoły hokej, który był prowadzony przez starszego Kesslera. To tutaj, że tworzą przyszły talent znanego sportowca.

Początek kariery zawodowej

Rok 2002 był punktem wyjścia do kariery młodego hokeista. Ryan Kesler dokonał zespół z Ohio State University. W lidze studenckiej na 40 gier, udało mu sezonie 11 razy na światło czerwone światło przed bramą rywali i dał 20 asyst. Te wspaniałe dla wydajności debiutant pozwoliło mu dostać się do zespołu wszystkich przybyszów, trzy razy w tygodniu dostać się do zespołu, a wkrótce stał się najlepszy młody zawodnik miesiąca.

Ta gra młody obrońca nie może pozostać bez uwagi od harcerzy innych zespołów. W następnym sezonie, Ryan Kesler zadebiutował w American Hockey League w klubie „Manitoba Moose”. Składa się on z hokeista spędził 33 spotkań i strzelił 11 (3 + 8) punktów.

Występy w NHL

W 2003 roku było to wydarzenie, które zawsze marzył Ryan Kesler – NHL wziął go w swoje szeregi. W projekcie 19-letni hokeista został wyczarterowany przez zespół „Vancouver Canucks”.

W pierwszym sezonie w nowym klubie Ryan grał 28 gier, które udało się zdobyć dwa gole i trzy asysty do Excela.

Niestety, te skromne dane nie pozwoliły napastnik zdobyć przyczółek w zespole, więc w przyszłym sezonie on wypożyczony do znajome dla swojego klubu „Manitoba Moose”. Tam naprawdę otworzył talent, który ukrył się w Ryan Kesler. hokeista miał 78 mecze i strzelił 30 bramek i 27 asyst dał dokładne. Ponadto zespół pomógł dostać się do playoffs AHL.

W następnym roku, Ryan Kesler wraca do „Vancouver Canucks”, dla których grał przez następne 9 lat. Szczególnie dobre dla atakującego wybitnego sezonu 2008/09: po strzeleniu 25 bramek w sezonie regularnym i daje 50 asyst, hokej został nominowany do nagrody Selke Trophy, przyznawaną najbardziej utalentowanych napastników.

Wraz z „Orka” Kesler 6 Występy w serii playoffs. Sezon 2010/11 był najbardziej udany dla zespołu w Vancouver – oprócz wygranej w sezonie NHL, „Canucks” dotarł do finału Pucharu Stanleya, gdzie dramatyczna seria utracone, „Boston Boyuinz”. Zgodnie z wynikami swoich wykonań Ryan Kesler dostał prawo do uczestniczenia w NHL All Stars.

2014 przyniósł większych zmian do Kesler. Był zawodnikiem klubu hokejowego „Anaheim Ducks”. Ryan nowego zespołu w pierwszym sezonie udało się zdobyć 47 (20 + 27) punktów. To pozwoliło mu zdobyć mocną pozycję w pierwszym zespole, a później – stać vice-kapitan „Kaczki”.

W dwóch sezonach z Kessler „Kaczki” wygrał dwa razy w regularnym losowaniu Pacific Division i przechodząc do play-off Konferencji Zachodniej, ale, niestety, nie jest poważnym kandydatem do zdobycia honorowego trofeum – NHL Stanley Cup.

Gry dla drużyny USA

Ryan Kesler najpierw spróbować na kształt zespołu USA w wieku 17 lat, kiedy brał udział w mistrzostwach świata w hokeju na lodzie mistrzostw. Następnie w finale zespół USA pokonał swoich rówieśników z Kanady. Kesler sześciu meczach zdobyć 6 (1 + 5) punktów.

W 2002 roku Ryan grał w reprezentacji USA U-18 zawodów pod auspicjami Międzynarodowego Związku Hokeja na Trawie. W ośmiu meczach grał napastnik zdobył siedem punktów, które pomogły Amerykanom wygrać ten turniej po raz pierwszy, a Kessler został uznany najlepszym graczem mistrzostw.

W 2004 roku zbiór nagradzanej młody hokeista uzupełniane kolejny złoty medal – Mistrzostwa Świata Młodzieży. W ramach reprezentacji USA Ryan Kesler spędził wszystkie 6 walk, wyróżniając się z trzech goli, a jeden z nich zdobył w finale z Kanadyjczykami.

Świetna gra dla „Vancouver Canucks” pozwolił 26-letni napastnik włamać się do olimpijskiej drużyny kraju. W Vancouver, drużyna USA w dramatyczny finał w godzinach nadliczbowych stracił tylko gospodarze z wynikiem 2-3 i zdobył srebrny medal. Forward Ryan Kesler brał udział we wszystkich sześciu meczach, które udało się dwukrotnie, aby zapalić czerwone światło za bramką siatki.

życie osobiste

Ryan i jego żona Andrea podnoszą Makaylu córkę, która urodziła się w 2008 roku. Kiedy Kessler zalecał „Canucks”, w trakcie sezonu rodzina mieszkała niedaleko Vancouver, Kitsilano w małym miasteczku, w okresie poza sezonem hokeista odprowadzane krewnych w rodzinnym Inflant.

Oprócz hokeja NHL gwiazda jest zainteresowany w samochodach wyścigowych, lubi on chodzić z psami i hazardu.