783 Shares 9426 views

Felix Krivine: umiejętności pisarza

Felix Krivine – klasyczny salon z literatury rosyjskiej. Szczyt jego popularności w 70-80-tych XX wieku. Dziś jego druk rzadko, ale wszystko, co napisał jest nadal aktualne, żywy i zabawny.


Twórczy portret pisarza

Starając się jednoznacznie zidentyfikować twórczą profil autora Feliksa Krivina – bez znaczenia zadania. On jest niepowtarzalny w wielu gatunkach, choć wszystkie z nich taki czy inny sposób odnoszą się do humoru. Pisał bajki, baśnie, aforyzmy, wiersze, skecze, pouczającą książkę dla dzieci.

Charakterystyczną cechą wszystkich produktów Krivine – subtelny humor, zdaniem autora Nadzwyczajnego i zwięzłości. W swoich książkach nie znajdziemy długie opisy, szczegółowe charakterystyki bohaterów i liryczne dygresje od głównego tematu. On jest w stanie przekazać czytelnikowi swój pomysł przez jednego lub dwóch zdań.

Felix Krivine wynalazł nowy rodzaj baśni. Po pierwsze, są one przeznaczone nie tylko dla dzieci, ale również dla dorosłych. Po drugie, są one maksymalna kompresja i dynamiczne. Po trzecie, wszystkie one przechowywane na grę słów. Krivine konfrontuje dosłownym i przenośnym znaczeniu słów, w miejscu ich spotkania niespodziewanie przychodzi nowy sens.

Autor uczy nas, aby zobaczyć humor w najbardziej zwyczajnych rzeczy, od przedmiotów gospodarstwa domowego, termometry, szafek, gwoździe, a kończąc na odległych gwiazd i planet. On daje życie obiektów świata realnego, przemawia do poważnej nauki, matematyki, gramatyki, zoologii, dzięki czemu są zabawne i zawsze znajdzie powód do szczerych i dobrych śmiechu.

Jak autor

Miniatury i wiersze napisane przez Krivine światła i żywym językiem, więc może się wydawać, że praca bardzo pisanie nie jest dla pracy autora. Możemy założyć, że Felix Krivine – genialny improwizator i tworzy swoje prace w tym samym oddechu. Lecą z jego ust, jak spray z fontanny, a jego zadanie – właśnie w czasie nagrywania.

Ale to tylko częściowo prawda. Oczywiście, pomysły i obrazy rodzą się z prędkością światła, ale w celu osiągnięcia maksymalnej wyrazistości, trwa kilka godzin, dni i tygodni. Felix Krivine żona Natalia w wywiadzie powiedziała, że jej mąż zawsze i wszędzie prowadzi notatnik robić notatki. Nawet w nocy, może on skakać i nagrywać w najbliższych myśli lub słowa. I dopiero wtedy, siadając na maszynie do pisania, odwraca je do wierszy, bajek i opowiadań.

Felix Krivine: biografia

Dla dzieci najtrudniej pisać, że to dobrze znany fakt. Aby być zrozumiałe i interesujące dla publiczności, i muszą być w stanie zachować dziecko, nadal patrzeć na świat z ciekawością i zainteresowaniem. Felix Krivine i tutaj łamie stereotypy.

Fakt, że sam musiał dorosnąć bardzo wcześnie. Pisarz urodził się w rodzinie wojskowego w 1928 roku. Nazywa tego roku, szczęśliwy, t. Aby. Suma pierwszych dwóch cyfr roku jego urodzin jest sumą dwóch ostatnich. W ciągu pięciu lat, stracił ojca, a gdy miał 13 lat, Wielkiej Wojny Ojczyźnianej. Prędzej Feliksu Krivinu musiał opanować zawodu pracę, był mechanikiem, a następnie pracował jako mechanik na barce. Również wcześnie i zrozumiał swoje prawdziwe powołanie. Już w 18 lat po „szczęśliwy” w roku 1946 teoria krivinskoy, wiedział, że główną przyczyną jego życia – literatura. W tym roku miał swoją pierwszą publikację w dziale literackim gazety „Dunaj to prawda.”

Życie i nie dalej zepsuty pisarzem. pochodzenie żydowskie zamknął drzwi przed nim dużo. Gdzie jeszcze można iść prosto, Krivine był zobowiązany do poszukiwania alternatywnych tras. Kto wie, może to za sprawą tych testów literatura rosyjska jest wzbogacony o nazwie „Felix Krivine”. Biografia na to dość prozaiczny, gdyby nie tragiczne, ale i on nie wie, jak rozmawiać ze zwykłą ironią.

Ścieżka do czytelnika

Jego kariera rozpoczęła się Felix Krivine pisanie bajek. Jednak szybko zdał sobie sprawę, że był ściśle w tym gatunku. Surowe struktury, już gotowych, przedstawiając na czytniku płytek moralność zmniejsza wartość tych produktów. Potem zaczął pisać wiersze i opowiadania. Od połowy lat 50-tych jego miniatur stale publikowane w poprzednich magazynów Art „Spark”, „krokodyl”, „Change” i innych. Na początku lat 60. zaczęły pojawiać się pierwsze książki.

poeci czas sześćdziesiątych, którzy recytowali swoje wiersze na stadionach i pobiera pełne sale koncertowe, nie Krivine wsunięty w tle. Tak, że nie wie, osobiście, ale miał czytnik, który kochał raz na zawsze z niczym porównywalna do stylu i humoru autora. Krivine i były wśród znanych ludzi fanów. Przyjaźnił się z G. Gorin i N. teologicznych znał S. Marshak, wielki sukces czytać jego miniatury Raikin i Leonid Utesov.

Na łamach książki

Pierwsza książka pisarza opublikowanej w 1961 roku, był nazywany „Wokół kapustą” i zawiera humorystyczne wiersze i bajki.

Krivine bardziej zainteresowani w gatunku literatury pouczające dla dzieci. Jego „kieszonkowy Szkoła” został opublikowany w 1962 roku. Ta książka jest dzisiaj bardzo popularne. W zabawny sposób autor wyjaśnia dość skomplikowane tematy kursu matematyki, języka rosyjskiego, fizyki. Później Krivine napisał kilka książek na ten temat: „Non-poważny Archimedes” (1971), „Księżniczka i Gramatyka” (1981), „Opowieści wydobyte z ziemi” (1981) i innych.

Interesują autora i kwestii społecznych. W 1963 roku ukończył historię „Ptak City”. Jest to wyraźny satyryczny praca została opublikowana po raz pierwszy dopiero w 1989 roku, jako oddzielne wydanie ma nieco zmieniona nazwa ( „Walking City”) została opublikowana w 2000 roku.

Interesy autorów i fantastycznych motywów (kolekcja „I ukradł maszynę czasu, 1992), oraz kwestię narodową (” krzyk króla Heroda „1994) i historię (” Historia świata w żartach”, 1993).

Jego miniatury, opowiadania, wiersze są w stanie uchwycić chwilę czasu, jak robić zdjęcia. Krivin Feliks Dawidowicz zatem wpisane jego nazwisko w historii rosyjskiej i światowej literatury, a nie na chwilę, ale od wieków.