503 Shares 3759 views

Mitsubishi Delica – minivan z przyzwoitymi funkcjami

Mitsubishi Delica – dziewięć-minivan – jest produkowany przez japońską firmę Mitsubishi Motors samochodowym. Pierwszy samochód zjechał z linii montażowej w 1968 roku i od tamtej pory miał pięć pokoleń tej popularnej marki. Początkowo samochód będzie na podstawie pickupa i był przeznaczony do służby i do dostarczania różnych towarów. Nazwa modelu pochodzi od połączenia słów „dostawy” – dostawa i „samochód” – samochody. Później były pewne modyfikacje: wersja cargo i pasażer, rejs do podróży długodystansowych i wszechstronny minivan miejskiej dla osób podróżujących służbowo.

Samochód został sprzedany w różnych krajach pod różnymi nazwami:

  • w Europie i Nowej Zelandii – Mitsubishi L300 i L400 Delica;
  • w Stanach Zjednoczonych – "Mitsubishi Van" i "Mitsubishi Wagon";
  • Australia – "Mitsubishi Express" i "Starwagon";
  • w europejskiej wersji rynkowej czysto pasażera – „Star Wagon” został sprzedany pod nazwą „Star Gear”;
  • w Japonii – "Delica Cargo", "D: 2" i "D: 5".

druga generacja

Podczas gdy pierwsza generacja Mitsubishi Delica – pickup ładowności 600 kg – koła, dostarczanie towarów Mitsubishi Motors projektowania biura opracowano drugi Delica generacji. Nowa wersja pasażer Star Wagon otrzymał nazwę i szereg usprawnień technologicznych. Wnętrze zostało zaprojektowane do dziewięciu wygodne fotele, klimatyzację, audio i terminali wideo. Mitsubishi Delica ruch lewostronny, dla których został ustanowiony jedynie na życzenie, stał się powszechny i popularny model.

Samochód został zaprezentowany publiczności w 1979 roku i wkrótce się poznać jako solidny, ekonomiczny i tani w utrzymaniu. Popularność tego modelu wzrosła gwałtownie, i służył jako bodziec do dalszej produkcji. W 1982 roku produkcja pierwszego wagonu 4WD został uruchomiony.

trzecia generacja

W 1986 roku ogłoszono sprzedaż trzeciej generacji Mitsubishi Delica z nowego ciała, poprawę bezpieczeństwa oraz bezprecedensową liczbę różnego rodzaju dzwonki i gwizdki, które zamieni każdy wyjazd do przyjemności. Poziom komfortu w kabinie był nadzwyczajny, samochód poszedł cicho, amortyzatory działał bez zarzutu. Przyspieszyć właściwości i nie pozostawiają wiele do życzenia ze względu na wysokie właściwości aerodynamiczne samochodu. Japończycy są dobrze zorientowani w zaletach i wadach swoich samochodach, więc popyt na Mitsubishi Delica, których cechy były doskonałe przez długi czas utrzymuje się na wysokim poziomie. Ale ponieważ nawet idealnym modelem wymaga okresowej aktualizacji, modelu Delica nie uciekł rekonstrukcję.

Przed pojawieniem się w 1994 roku czwartej generacji samochodów na rynku światowym, model Mitsubishi Delica Wagon restyling odbyła się dwukrotnie (w latach 1991-92). Przedmiotowe atrybuty zewnętrzne zmiany, samochód otrzymał nowe, bardziej zaawansowane optyka, zaktualizowaną przedni zderzak, ergonomiczne siedzenia i poduszek powietrznych na całym obwodzie wewnętrznym. Od 1992 roku, samochód jest wyposażony w system ABS na bieżąco.

Wagon silnikowy Gwiazda – jest to czterocylindrowe silniki benzynowe i jeden diesel. Silniki benzynowe, „Saturn” i „Sirius” o różnej wielkości i pojemności, gaźnik, zainstalowany na komputerze na napędem na tylne koła. Marka Diesel engine „Cyclone” wyposażony we wszystkie koła wersji dysku. Transmisja dostępna w dwóch wersjach – podręcznik cztery prędkości i półautomatycznym 5-stopniowy.

czwarta generacja

czwarta generacja samochodu – Ubiór Kosmicznej – ukazał się w 1994 roku. Było to na wszystkie koła 4WD napęd minivan, podobny model Padjero Sport, jeżeli uważa się, z punktu widzenia parametrów podwozia i zespołu napędowego. Poza pasażerskiego Delica Kosmicznej Gear, inne modele nie były, wersja cargo jest całkowicie nieobecny. Model przestrzeni biegów ma dobre zdolności off-road, napęd na cztery koła z blokadą mechanizmu różnicowego, podnieść lub obniżyć biegów. Gabaryty maszyny: 4460 mm – długość 1695 mm – szerokość 2090 mm – wysokość.

Prześwit Delica Przestrzeń biegów wynosi 210 mm, a może się zmieniać w zakresie od 20 mm. Ciężar pojazdu – 1730 kg.

restyling

W 2004 r biegów Przestrzeń otrzymał nową optykę: wszystkie światła pojazdu, w tym tylne światła, które zmieniły swoje usposobienie, kształt i konfigurację. światła przeciwmgielne wchodzące w skład podstawowego zestawu. tapicerka foteli zmieniło, skóra zamszowa kierownica zastępuje również wyposażony skóry. Kabina była więcej niż dekoracji szlachetnego drewna, a tablica przyrządów nabył szlachetną matową.

Masa Delica pomieszczenia maszyny – 800 kg, konstrukcja podwozia – stosowany w maszynach z tej grupy, przy czym korpus metalowej ramy typu z klasycznej konfiguracji głównych zespołów, sprężyny zawieszenia przedniego i tylnego sprężyny poluelipticheskimi. Stabilność jest samochód zapewnia wystarczająco niski środek grawitacji i budowy rama monocoque, jak wszystkie jednostki są umieszczone na dolnej kondygnacji, a silnik jest wciśnięty w głąb ciała i znajduje się między przednimi kołami. Tak więc, w celu zrównoważenia całej struktury z równomiernie rozłożone obciążenia.

samochód koncepcyjny

W 2005 roku na Tokio Motor Show koncepcyjny samochód został zaprezentowany D5, który może konkurować z Delica pomieszczenia maszyny we wszystkich aspektach. Maszyna jest sześć łóżko, bardzo wygodne, z przestronnym wnętrzem i dwa rozsuwane drzwi, które dają dostęp do tylnych siedzeń.