124 Shares 2835 views

Atrakcje Karaganda: Zdjęcia z nazwami

Karaganda – to wspaniałe miasto w Kazachstanie. Ta wieś jest znana daleko poza granicami kraju. Przede wszystkim jest on znany jako stolica górniczego. I choć zabytków Karaganda może pochwalić wielowiekowe obiektów architektonicznych, ale przyciąga uwagę swoim nadmiar ozdób i jakiegoś szczególnego uroku. Wśród nich są pomniki wybitnych osobistości i dziedzictwa przyrodniczego.

Karaganda – jest to nowoczesna metropolia, które działają restauracje, centra handlowe, instytucje akademickie i wiele innych instytucji. Atrakcji można uznać za bardzo miasto, ponieważ jest jedynym krajem w mieście satelitarną, numeracja wokół niego więcej niż dwa tuziny wsiach i miasteczkach.

Pomnik słynnego frazy

Zaczynają uczyć atrakcji Karaganda najlepsze z najpopularniejszym pomnik w kraju. Ta właściwość odróżnia miasto wśród wszystkich innych osiedli Kazachstanu. Jednym z popularnych zdanie wyrobił metropolię znane każdemu. To idzie tak: „Gdzie, gdzie? W Karagandzie!”. I to jest ta fraza wzniesiono pomnik w mieście.

Wszyscy, którzy nie byli leniwi, wypowiedział to zdanie, i nawet nie myśleć o tym, że kiedyś turystów poddadzą atrakcji Karaganda, a przede wszystkim podziw one przyczyną jest pomnik, który wyświetla istotę tego oświadczenia. W 1999 roku pomysł, aby zbudować rzeźbę uderzył Bari Alibasov – showman z Rosji. Ten powiedział w jednym z telewizora. Pomysł wzbudził podziw wszystkich, ale uświadomić sobie, że to dopiero wiele lat później: trzeba było wybrać najlepsze miejsce, aby zebrać pieniądze na budowę.

Pomnik został otwarty pod koniec maja 2011 roku. Została założona w restauracji „The Bear”. Miasto przyszłości symbol został zaprojektowany Vikentiem Komkovym i Murat Mansurov. Architekci pracują nad rzeźbą i instalacją prowadzone bezpłatnie.

Jednym z niewielu obiektów architektonicznych

Bardzo niewielu atrakcji Karaganda są cenne obiekty architektoniczne. Jednak wśród nich istnieje szereg eksponatów historycznych. Jeden z nich – mauzoleum Dżoczi. To jest 50 km od miejscowości Zhezkazgan. Mauzoleum zbudowano już w XIII wieku. Stał się miejscem, w którym przechowywane szczątki Dżoczi – najstarszy syn Czyngis-chana. Potomek wielkiego zdobywcy zmarł w 1227 w pobliżu Ulytau Góry.

Karaganda miasto, zabytki, które rozważamy, jest znany w krajach WNP jest w dużej mierze ze względu na tej architekturze. Struktura portal-kopuła wykonana jest z cegły. Sam obiekt jest pokryty kopuła. Zewnętrzna jego zespół, składający się z dwóch skorup, upadł. Jego kamienowany płytki turkusowy i służył jako bębnem wsporczym, przy czym kompleks 17 jednostronnie kształt.

Portal Arch zakończyła cyan płytek tonowe. Nis zablokowany pół-kopuły, gdzie wsparcie stanąć pomocników cegieł. Z kopułą wewnętrzna powłoka pokrywa kwadratowy komory w dnie którego podjęte nagrobek.

nowy obiekt

Karaganda miasta, atrakcji, które będzie interesujące zobaczyć każdy mieszkaniec naszej planety, i to zupełnie nowe obszary kulturowe i religijne. W ten sposób zupełnie nową atrakcją jest katolicka katedra Katedra NMP Fatimskiej. Jest to jeden z najokazalszych budynków w mieście. Zbudować władze kościelne były po prostu zmuszony, jak w całym regionie Karaganda był tylko jeden Kościół katolicki St. Joseph. Ale w kościele nie mogła pomieścić wszystkich parafian. W 2012 roku ku pamięci ofiar represji politycznych Dolinka wsi i konsekrowano nową katedrę.

Inspiracją dla tego miejsca kultu pełnił funkcję katedry. Katedra NMP Fatimskiej jest największym organem w regionie Karaganda.

Muzeum i Pałac Kultury

Atrakcje Karaganda (zdjęcie z nazwiskami można znaleźć w artykule) – to także muzeum. Na przykład, obiekt jest uważany za notorycznie Muzeum Historii Regionalnej, w którym mieści kolekcję artefaktów archeologicznych należących do paleolitu i neolitu epok. Również nie są wystawiane przedmioty z okresu od XIII-XV wieku pne. Do tej pory instytucja jest ponad 134 tysięcy jednostek zabytków duchowej i materialnej kultury Kazachstanu.

Pałac Kultury górników – to kolejny popularny przedmiot w Karagandzie. Tutaj wszystkie najważniejsze wydarzenia organizowane w mieście. Centralna część budynku jest potężnym portykiem sześć kolumn, które składa się z ośmiokątnych kolumn. Słupy konstrukcji i ściany są połączone ganch delikatne łuki. Portico korona sześć rzeźb: górnik, budowniczy, Pasterz z barankiem, Kolektyw Woman rolnicze z snop, wojownik i bard z Domra. A bez tego pięknego Vista wygląda nawet lepiej w nocy oświetlenia.

naturalny skarb

Atrakcje Karaganda (zdjęcia z opisem mamy w naszym przeglądzie) nie można uznać, nie zwracając uwagi na wyjątkowym miejscu. Nazwać – Jezioro Balkhash. Zbiornik ten jest trzecim rozmiarze po Aral i Kaspijskim. To unikalne jezioro. Jego oryginalność polega na tym, że jest to jedyny zbiornik wodny na Ziemi, dzieli się na dwie części. Wschodnia połowa – słone. Oraz w zachodniej części świeżej czasu. Przesmyk Uzyn Aral zapobiega mieszaniu się wód.

Gdzie można odpocząć wszystko: każdy znajdzie coś dla siebie. Dla zwolenników kąpieli istnieje wyraźna ciepła woda, a jeśli chcesz leżeć na plaży, piasek dyspozycji czystego wybrzeża.

Inne miasta bogactwa

Karaganda (Zabytki, zdjęcia są pokazane powyżej) obfituje i inne „ciekawe”. Na przykład, muzeum środowiska. Uważany jest jedyny w swoim rodzaju w Rzeczypospolitej. Po odwiedzeniu tego miejsca turyści zapoznają się z historią słynnego kosmodromu Bajkonur.

Spasski Kondolencje – kolejna atrakcja, która zasługuje na uwagę. Historia pomnika jest zależne od okresu powojennego. Następnie więźniów z wielu krajów Europy i Azji zostały wysłane do Kazachstanu. Pomnik wzniesiony na ich cześć.