101 Shares 3492 views

Aparat z przodu – co to jest i jak z niego korzystać?

Dziś, smartphone producenci starają się „prześcignąć” siebie, dodając do swoich urządzeń, nowych modułów i funkcji sprzętowych. Przez ponad 5 lat na rynku telefonii komórkowej wiadomo coś takiego jak aparat elewacyjnej przednim. Wcześniej, przednia kamera miała czysto ozdobnych lub pomocniczy cel. W szczególności są one wykorzystywane żeński telefon komórkowy działa jak lustro, z ich pomocą, można również łatwo usunąć autoportret. Jednak pełny potencjał aparatu przodem nie został wykorzystany przed nadejściem nowej generacji technologii mobilnej.


Przedstawiciele nowej generacji stały się nowoczesne smartfony i tablety. Większość z nich są zarządzane przez system operacyjny Android. W tych urządzeniach, przednia kamera jest używana głównie do prowadzenia wideokonferencji. Jednak w tych połączeń wideo stały się możliwe nie naraz. Pomimo wczesnego pojawienia Skype dla Androida, nie wszystkie urządzenia z Androidem obsługują go. Podobnie, nie wszystkie urządzenia Skype prawidłowe rozpoznanie drugiej komory. Ponieważ jego użycie jest praktycznie zredukowane do zera, z wyjątkiem, że to było możliwe do robienia autoportretów.

Po otrzymaniu wiele negatywnych opinii na temat niezgodności aplikacji do komunikacji wideo ze smartfonów, programiści systemów operacyjnych zostały wzięte pod uwagę braki i, wychodząc z trzeciej wersji Androida, przednia kamera znalazła swoje zastosowanie. Wśród różnych środków film stał się najbardziej popularnym ww Skype, która obecnie jest używany przez kilka milionów ludzi.

Teraz kamera skierowana do przodu – to nie tylko narzędzie do połączeń wideo. Istnieje wiele aplikacji, które również korzystają z tego. Wśród nich są jednymi z najbardziej interesujące. Po pierwsze, przednia kamera jest używana, aby wyłączyć alarm. Pobierając specjalną aplikację, budzik, nie można go wyłączyć przez naciśnięcie na ekranie lub innej metody powszechnie stosowane, a przechodząc rękę nad aparatem. Istnieje dość nietypowe propozycje. Na przykład smartfon Samsung Galaxy S4 wykorzystuje innowacyjną technologię aparat z przodu zarządzania. Jej istota polega na tym, że aparat wykrywa zamknięcie oczu. Oznacza to, że jeśli zasnąć, trzymając inteligentnego telefonu, automatycznie wyłącza się, oszczędzając energię. W tym samym smartfonie realizowany ten tryb, jeśli nie trzeba dotykać ekranu, aby przejść do następnego obrazu lub zmienić utwór na liście odtwarzania. Tylko na tyle, aby trzymać rękę w pobliżu ekranu. Takie rewolucyjne możliwości utorować drogę dla przyszłych technologii

Przednia kamera jest używana do prostszych zadań. Na przykład, na wszystkich Android smartphone jeden konfigurowalny sposobów, aby odblokować face-control: Porównanie zdjęć osoby z zaprogramowanym oryginału. Aby to zrobić, oczywiście, używać przednią kamerę. Istnieją również specjalne aplikacje, pozwalając korzystać z kamery przedniej smartfon jako kamery internetowej na komputerze.