831 Shares 6508 views

Dzień niedźwiedzia polarnego – co to za święto i jak można świętować?

Mało kto wie, że Polar Dzień niedźwiedź jest obchodzone w dniu 27 lutego. Ponadto uważa się, że ten międzynarodowy festiwal jest zobowiązany do zwrócenia uwagi na znaczenie tych zwierząt. W tym dniu można usłyszeć o topieniu dużą skalę lodu, aw konsekwencji do pogorszenia warunków życia dla wszystkich mieszkańców koła podbiegunowego.


Co spowodowało utworzenie wakacje?

Jak wiecie, zwierzę polarny weszła w procesie ewolucji około pięć miliardów lat temu. Początkowo były niedźwiedzie brunatne, które następnie przystosowane do życia na dalekiej północy, odbiera zmodyfikowaną tytuł i coraz nowych odmian.

Niedźwiedzie polarne należą do rodziny ssaków drapieżników innych niż krępej budowy. Ponadto zwierzęta te mogą stanąć na tylnych łapach i utrzymywane w takim położeniu w niewielkiej odległości. Silne szczęki i wytrwały łapy pozwalają polarny „Strongman” plomby jeść, mimo że były wspaniałe wakacje i małe ryby.

Według przybliżonych danych naukowców, istnieje około 25 000 osób do tej pory. To odnotowano spadek liczby subpopulacji, który negatywnie odbija się na ekosystem Arktyki. Być może to był główny powód, dla którego zdecydowano się utworzyć Międzynarodowy Dzień niedźwiedzia polarnego.

Zwrócić uwagę! Spośród 19 subpopulacji, dostępnych obecnie na rynku, w liczbie ośmiu spadła. Jednak tylko trzy gatunki pozostał stabilny i też wzrosło.

Dzień polarny zaczęli świętować także dlatego, że w 2008 roku przyniósł w Czerwonej Księdze jako zwierzę, zagrożonych. Więc status „najbardziej zagrożonych gatunków” zostało zdefiniowane dla niego.

Ponadto, topnienie lodu, która pojawia się w wyniku globalnego ocieplenia, sprzyja również rozwojowi tych zwierząt. Według tych samych naukowców w 2050 roku, niedźwiedzie polarne mogą zniknąć całkowicie. Wniosek ten przyszedł mieszkańców wielu krajów, w tym Rosji, USA, Kanady, Norwegii i Grenlandii.

Wydarzenia dedykowane do wypoczynku

  1. praca kulturalna wśród uczniów i studentów, które zwykle zaczyna się sleplivaniya figur śniegowych tego zwierzęcia, a kończy się z opowieści o najważniejszych kwestiach środowiskowych. Ponadto, dzień niedźwiedź polarny dzieci wiersze można usłyszeć wszędzie. Większość z nich – jego własna.
  2. Opierając się na lokalnych zespołów wolontariuszy populacja monitorować sytuację z niedźwiedziami polarnymi. Gdy zwierzęta są w zasięgu wzroku, jako potencjalne zagrożenie dla ludzkiego życia, zaczynają odpychać różne sposoby. Jednocześnie zakazanego w użyciu narzędzia, które mogą szkodzić zwierzętom.
  3. Uhonorowanie Północy mieszkających w zoo, niedźwiedź polarny dzień odbywa się poprzez różne konkursy dla dzieci i dorosłych. Może to być zadania badawcze, warsztaty twórcze, wystawy, konkursy i interaktywne wycieczki.
  4. Wirtualne projekty prowadzone przez znanych agencji reklamowych i sieci społecznych, które skupiają się na zwrócenie uwagi na problem ochrony niedźwiedzi polarnych.

wniosek

Dniu niedźwiedzia polarnego, arktycznego symbolu lub wskaźnik zdrowia biologicznego podobnych ekosystemów, omówił problem zmniejszając zakres jej siedliska. Konsekwencją może być zmniejszenie liczby do poziomu krytycznego, który jest po prostu nie do przyjęcia.