213 Shares 8641 views

Książka elektroniczna Onyx Boox Amundsen: opinie, projekty, specyfikacje techniczne

Książka elektroniczna Onyx Boox Amundsen, która zostanie omówiona w artykule, jest jedną z dostępnych książek tego producenta i serii oddzielnie. Przybliżony koszt – 7 tysięcy rubli. Wcześniej taka kategoria cenowa pozwalała urządzeniu znajdować się wśród urządzeń na poziomie średnim. Do tej pory model ten należy do licznych "pracowników państwowych". Urządzenie nie posiada ciekawych i wygodnych funkcji, takich jak ekran dotykowy i obsługa sieci bezprzewodowych. Jest jednak mało prawdopodobne, aby e-książka pogorszyła swoje bezpośrednie obowiązki. Więcej szczegółów na temat urządzenia będziemy mówić dalej.


Zawartość opakowania

Producent wraz z urządzeniem dostarcza kabel do połączenia z komputerem i dokumentacją. Zestaw jest bardziej niż standardowy w Onyx Boox Amundsen. Opinie o tym jako neutralne. Na ładowarce producent zapisał.

Pakowanie

Jeśli wcześniej pudełka z urządzeniami tego producenta były interesujące i zachwycające, teraz ta cecha się nie przyda. Jednak standardowe opakowanie nadal doskonale odpowiada roli prezentu. W środku wieczka kupujący zauważy portret Rual Amundsen. Znajduje się w niebieskiej ramce. Na górnych i dolnych końcach pudełka ozdobione są niezwykłe paski. Nad portretem producent umieścił nazwę urządzenia. Nie widać, że jest to trudne, ponieważ rozmiar czcionki jest znaczny. Pod obrazem można zobaczyć niektóre dane z jego biografii, a także krótką historię o tym, dlaczego norweski turysta stał się tak sławny.

W polu znajduje się tekst. Pozwoli ci poznać specyfikacje techniczne książki elektronicznej. Opisuje także, które języki i formaty obsługują urządzenie, jak wygodne jest jego działanie, a wydajność jest również napisana.

Wygląd zewnętrzny

Ta książka jest dobrym przykładem naprawdę urządzeń budżetowych. Producent zrezygnował z wszystkich dodatkowych opcji, pozostawiając tylko podstawowe funkcje. Kupujący nie znajdzie w tym modelu bluetooth, bez modułu bezprzewodowego, nie ma gracza. Brakuje również pokrywy, podświetlenia i innych funkcji. Jednocześnie producent zadbał o dobre rozwiązanie projektowe. Można powiedzieć, że fundusze budżetowe okazały się naprawdę niedrogie, a nie oburzające potencjalnych nabywców.

Na opakowaniu znajduje się okładka Onyx Boox Amundsen, więc albo ją kupić, albo dbaj o to jak najdokładniej. Obudowa wykonana jest z plastiku. Na tylnej powierzchni czasami są jakieś ślady. Z przodu także, ale są prawie niewidoczne, od całego przedniego panelu ekranu. Pod nim widać joystick sterowniczy. Aby włączyć urządzenie, użyj przycisku na górnym końcu. Klucz, który znajduje się po lewej, jest odpowiedzialny za menu czynności. Dzięki temu możesz cofnąć się, otworzyć książkę, zamknąć ją. Ponieważ ekran nie dotyka, należy przypomnieć sobie stare czasy związane z użyciem urządzeń przycisku.

Charakterystyka

Książka o nazwie Onyx Boox Amundsen waży zaledwie 170 g. Jego wymiary są niewielkie: 17 × 11,7 x 0,8 cm. Urządzenie jest wykonywane w kilku kolorach: dostępne są czarne, szare i białe. Książka jest łatwa do trzymania jedną ręką, pasuje również do kieszeni.

Zespół został przeprowadzony dobrze, nie ma żadnych skarg. Złącze do podłączenia kabla USB i portu dla zewnętrznego napędu znajdują się na dolnym końcu. Wielu konsumentów jest mile zaskoczonych, że można pracować z kartą pamięci.

Urządzenie działa na procesorze o częstotliwości zegara 1 Hz. RAM to trochę (512 MB), ale wystarczy na szybkie przekręcenie. Małe hamowanie jest zauważalne podczas otwierania książki, menu. Konsumenci nie narzekają na to, twierdząc, że ich stanowisko wynika z faktu, że najważniejszą rzeczą w takim urządzeniu jest natychmiastowe odwrócenie stron. Wbudowana pamięć to 8 GB. Przestrzeń można zwiększyć przy użyciu zewnętrznego napędu. Karta pamięci 32 GB pozwoli Ci pracować z dużą ilością książek.

Otwiera więcej niż 12 popularnych plików tekstowych. Również 3-4 formaty zdjęć. Aby otworzyć plik PDF, nie trzeba instalować żadnego dodatkowego oprogramowania, ponieważ już istnieje. Wyświetlacz jest szybki; Format TXT zostaje otwarty.

Książka elektroniczna działa na Androida w wersji 4.2. Niestety, jeśli chcesz zmienić jakiekolwiek oprogramowanie, możesz użyć możliwości pobierania plików instalacyjnych bezpośrednio do pamięci urządzenia. Wbudowany producent sklepu nie dostarczył.

Urządzenie jest fabrycznie zainstalowane w standardowym programie do czytania książek, co jest czymś więcej niż logiczne. Znajduje się menu "Galeria", kilka słowników i kalkulatora. Wszystkie ustawienia są standardowe dla systemu operacyjnego, nie ma nic nowego ani charakterystycznego.

Ekran

Podczas tworzenia Onyx Boox Amundsen producent pozbył się dodatkowych warstw wyświetlacza. Opinie o tym odcieniu są pozytywne. Jaki był wpływ? Na lepsze spojrzenie na strony i kontrast uległy zmianie, podłoże stało się jeszcze bielsze. Niemniej jednak wielu nabywców prawie nie zauważa różnicy. Przekątna wynosi 6 cali. Rozdzielczość: 768 x 1024 pikseli. Przeczytaj wygodnie, oczy nie są zmęczone. Podczas procesu łatwo zwiększyć czcionkę lub ją zmniejszyć. Po naciśnięciu joysticka można wywołać dodatkowe menu. Zawiera opcje interpretera, podświetlenia tekstu, przejdź do dowolnej strony książki, wybierz tryb wyświetlania, obróć wyświetlacz i przewiń auto.

Autonomiczna praca

Książka zawiera baterię o pojemności 1700 mAh. Producent obiecuje, że nie będzie trzeba ładować urządzenia więcej niż raz w miesiącu. Taki wskaźnik można uznać za całkiem realistyczny, ponieważ nie ma podświetlenia i sieci bezprzewodowej.

Pozytywne opinie klientów

Co klienci uważają za pozytywne? Format TXT i PDF otwierają się tak szybko, jak to możliwe, co ułatwia interakcję z urządzeniem. Jakość montażu i materiałów, niskie koszty, duża szybkość pracy są zauważane przez wszystkich właścicieli. Ponadto istnieje łatwy w obsłudze i interesujący interfejs. Zewnętrzna konstrukcja, choć skromna, ale przyciąga kupujących, którzy lubią minimalizm. Długi samodzielny czas pracy, imponujący rozmiar wbudowanej pamięci masowej oraz karta pamięci o pojemności 32 GB poprawiają tylko działanie urządzenia. Pozytywne komentarze zasługiwały na nawigację. Ogólnie rzecz biorąc, żaden z kupujących nie żałował zakupu urządzenia.

Negatywne opinie klientów

W tym modelu nie piszą negatywnych opinii, ani narzekaj na brak podświetlenia, modułu bezprzewodowego i innych "bułek". Ten niuans można nazwać charakterystyczną cechą modelu Onyx Boox Amundsen. Opinie czasem napotykają się na sprzeczność.

Nie należy jednak mówić o obiektywności takich negatywnych uwag. Producent natychmiast zwrócił uwagę na taniość tego modelu ze względu na odrzucenie już znanych funkcji nabywców. Nie wpływa to na wykonywanie głównych zadań przypisanych do urządzenia w jakikolwiek sposób.

Wyniki

Jeśli kupisz książkę Onyx Boox Amundsen, której przegląd jest przedstawiony w artykule, w sprzedaży detalicznej, to będzie musiał zapłacić nie więcej niż 10 tysięcy rubli. W internecie ceny są radykalnie odmienne. Ta książka elektroniczna jest odpowiednia dla tych, którzy potrzebują urządzenia budżetowego o minimalnym zakresie funkcji. Jeśli nagle format nie zostanie otwarty, zawsze możesz pobrać dodatkowy program. Fakt, że producent zainstalował system operacyjny "Android", określa obecność konkretnych korzyści. Samo urządzenie ma dwie główne zalety: dobry i wysokiej jakości ekran i stabilne oprogramowanie. Użyj tej książki jest łatwy i prosty.