764 Shares 4389 views

Kołowrót na UAZ własnymi rękami

Active Life stały się bardziej przystępne niż dwadzieścia lat temu. Wielu fanów dreszczyku wyposażyć radzieckie UAZ SUV i „Niva” i spróbować pokonać miejsca, w których konwencjonalny samochód nie może iść. Ale nawet doświadczony kierowca może dostać się do sytuacji, gdy trzeba wyciągnąć samochód z dołów lub błocie. I dobrze, jeśli nie będzie ludzi i technologii. A jeśli w sam lub z rodziną głębokich lasach?

W tym przypadku można zapisać tylko wyciągarkę. Konieczne jest jedynie, aby znaleźć odpowiednie wsparcie (na tyle gruby słup drewna lub głaz), a następnie przymocować za pomocą kabla. Upewnij się, że wyciągarka na UAZ „Patriota”, na przykład, zestaw, powoli, ale wyciągnąć samochód z piasku, brudu lub dołu. Ale jest jedna wada – cena. To urządzenie nie pozwolić każdy kierowca. Dlatego w naszym dzisiejszym przeglądu będziemy rozmawiać o tym, jak zbudować wciągarki na rzemieślniczych UAZ.

Co wygląda jak wyciągarki, wykonany własnymi rękami?

Wyciągarka zebrane w warunkach garażowych jest urządzeniem, które może się poruszać, przesuwać, i wyciągnąć z brudu ciężkich pojazdów. Początkowo wygląda jak na zdjęciu poniżej. Domowe urządzenie może być z różnych wzorów. Oto najczęściej:

 • Wyciągarka z ręcznym mechanizmem;
 • Urządzenie z silnika hydraulicznego;
 • mechaniczne (brutto);
 • Moc.

Powyższe typy wciągarek mieć czystą i prostą zasadę działania: drut stalowy o pewnej średnicy jest nawinięta na szpulę zamontowane na samochodzie. Wyciąga to „lina” reduktor lub osoby (osób, na przykład, złom). Na zewnątrz, ten wciągarki (na UAZ 469 tego urządzenia można dołączyć) a resztą swojego gatunku są bardzo podobne, różnią się znacznie wymiary prędkość, moc i przekładni.

W jaki sposób ręcznie wciągarki?

Ręcznie Winch (UAZ „bochenek” Wbudowany, na przykład) ma bardzo prostą strukturę. Kabel jest nawinięta na ramieniu szpuli (można użyć małego łom lub łom). Taki układ ma swoje zalety:

 • Niezależnie od źródła energii oraz innych zasobów;
 • dostatecznie małe rozmiary i waga;
 • dostępność (niska cena);
 • wraz ze wzrostem dźwigni zwiększa wciągarki trakcji.

Wśród niedociągnięć można zidentyfikować dyskomfort podczas pracy w warunkach nieodpowiednich (deszcz, śnieg, mróz, brud).

Wyciągarka brutto lub mechaniczny

Istotą tego rodzaju jest to, że urządzenie jest podłączone do silnika trakcyjnego wał wybór off-road. Nie ma innych źródeł żywności. Główną zaletą wciągarki mechanicznego Oise jest prosty i jasny konstrukcję urządzenia, niską cenę oraz możliwość kontrolowania prędkości nawijania kabla na bęben, podniesienie lub obniżenie prędkości obrotowej silnika. Wady są oczywiste: funkcjonalność serwisu zależy od kondycji silnika.

Wyciągarka z silnikiem hydraulicznym

Dość powszechnym typem. Piękno tej wciągarki jest to, że może on być zamontowany na każdym pojeździe, w którym znajduje się pompa hydrauliczna, włącznie z UAZ. Wyciągarka z systemem hydraulicznym jest dość silny, ma niewielkie rozmiary, cichą pracę. Jednak instalacja zależy od obecności w układzie kierowniczym pojazdu. Bez tego elementu, to nie będzie działać.

wciągarki elektryczne

Ten typ jest najbardziej popularny wśród wielu kierowców. Główną część tej wciągarki jest napęd elektryczny, który jest zasilany z wbudowanej okablowania. Zarządzanie to dość łatwo. Plus elektryczna wciągarka jest, że może działać bez pracującym silniku, który jest autonomiczny. Jak to działa jest prosta: trzeba rozwijać żądaną długość kabla, naprawić i uruchomić napęd. Montowane na specjalnej zderzaka energii (jego schemat jest pokazany poniżej).

Zalety wciągarek elektrycznych :

 • wystarczająco wysoka prędkość jazdy podczas zwijania kabla;
 • niezależność od pracującym silniku;
 • łatwość użytkowania;
 • możliwość wyposażenia urządzenia z dodatkowych czujników.

Spośród wspomnianych ograniczeń wilgoci nietolerancji stosunkowo mały ładunek baterii i wysokie koszty.

A teraz do istotnych zagadnień. Jak to wyciągarka na UAZ swoje ręce?

Zrobić domowy szczegół jest całkiem realne. Aby to zrobić, trzeba mieć niezbędne narzędzia, materiały, umiejętności i cierpliwości. Zamontowana wyciągarka (UAZ), wykonany własnymi rękami, powinny mieć wysoki moment obrotowy, aby wyciągnąć z błota lub piasku ciężkich pojazdów. Niektórzy właściciele samochodów nie wierzą, że niezawodne urządzenie może być wykonane w domu. Ale to jest realne. A co najważniejsze – będzie to zaoszczędzić pieniądze i nie kupować doroguschy rzecz.

Materiały, które będą potrzebne do produkcji wciągarek:

 • Rura ramki kwadratowym przekroju 30×30 mm;
 • Średnica rury 150-180 mm, do późniejszego bębna;
 • cztery blachy (grubość 5 mm) do wytwarzania płyt roboczych powierzchni a bębnem;
 • rozpórek (M12 i M14) o długości 200 mm, – sześć sztuk;
 • Sześć 12 mm, segmenty rury, długości 200 mm;
 • łańcuch dwie gwiazdki w piastę do zamocowania wału i beczki.

Potrzebny będzie również kabla o określonej długości, solidnych karabinek, spawacz, bułgarskich, farb i lakierów.

Dobrze wiedzieć

Przed rozpoczęciem jakiejkolwiek działalności gospodarczej, pożądane jest, aby dokonać jasnego planu działania. Konieczne jest, aby narysować rysunek z kolejnymi działaniami montażu domowej roboty wyciągarkę. To naprawdę ułatwia pracę, oszczędza czas i nerwy.

Etapy produkcji wciągarek UAZ własne ręce

 • Wziąć szlifierki i cięcia rury o przekroju kwadratowym, a następnie za pomocą spawania połączyć części. Sprawdzimy ich prostopadłość, równości kątów, wymiarów. Plac zabaw pod wciągarką do UAZ jest stała, potem robimy to w otwory, przez które zostanie dołączony silnik. Istotą następnego etapu jest do czyszczenia, premier i malować powstałą strukturę. Następnie przystąpić do bębna produkcyjnego.
 • Blachy ucinane do dwóch 350 mm i obwodzie otworu środkowej, w którym wałek jest zamocowany. Wokół, na obwodzie 80 mm, sześć identycznych otwory. Następnie kolejne cztery do mocowania piasty. Przygotowane kołki poprawek, że umieszczone na rurze o średnicy 12 mm, a górna pokrywa się z drugą płytę, ciągnąc całych orzechów rzeczy.
 • On już zmontowany wał jest umieszczany na bębnie. Poza stałą piasta i wielka gwiazda.
 • Sam bęben zamontowany na podstawie wciągarki. Wał jest zamocowany za pomocą śrub w piaście i przygotowane. Na spieczoną ziemię umieścić silnik. Jej wał wyjściowy powinien mieć małą gwiazdę. Następnie umieścić na przeznaczonym do obiegu odpowiedniej wielkości i wykazywały na rozciąganie (nie należy zawiesić lub zwężać).
 • Dostosowując go, trzeba spojrzeć, że łańcuch nie koliduje ze szpuli kabla do kołowrotka. Po tej regulacji, bezpiecznie zamocować silnik.
 • Kabel jest przymocowany do wału i ciasno nawinięte na bęben gotowego. Zamocować haczyk karabinek i stali. Kołowrót na UAZ własnoręcznie zmontowany i gotowy do użycia. Może wystąpić!

Tak, o czas spędzony w pracy. Zgodnie z ogólną zasadą, instalacja urządzenia na UAZ – to nie jest zbyt długa. Dziesięć godzin wystarcza.

Zrób wciągarki z rozrusznikiem

Wielu nie wie, ale wciągarki mogą być wykonane z tradycyjnego rozrusznika. To działa w ten sam sposób jak wyżej. Jedyną różnicą jest to, że zamiast silnika w nim – starter roboczej. W przypadku takiego urządzenia bardziej odpowiednią przekładnią planetarną, która może być usunięta z silnika „grosz” lub „sześciu”. Aby to jest dołączony adapter self-made, a następnie – rozrusznik. Kładziemy biegu na wale wejściowym, tak aby pasowały do siebie. Rozważ zainstalowanie rozrusznik i podłączyć okablowanie.

Wyciągarka Grzechotki z rąk

Dla urządzenia tego typu, musimy hamulce na ciężarówkę Kamaz. Mechanizm ten jest w stanie wytrzymać obciążenia do sześciu ton.

Demontaż przekładni, wyjąć przekładnię, demontaż tzw „mechanizm Chervyakova”. Aby to zrobić, musimy młotka wbić wypusty wału. Jest możliwe, aby wycisnąć z jego prasy, ale nie wszystko jest.

Uzyskane części są zgrzewane ze sobą, zgodnie z planem. Wyjąć koło zębate pionowo zamocować rurę w imadle. Pomiędzy szczelinami i rury próbuje jechać paznokcie naprzeciw siebie. Pomoże to wyrównać Mechanizm względem zębnika.

Następnie Ściąć głowy paznokci u korzeni i spawania konstrukcji wzmacniających. Zębnika jest wprowadzany do organizmu równocześnie z „robaka”. Wał jest napędzany w „robaka”. Aby zainstalować bęben, weź dwie bramki i spoin ich do wału napędowego.

Praca jest zakończona, można teraz zainstalować wciągarki na UAZ i używać jako urządzenia.

Wyciągarka motocykla z rękami

Nie uwierzysz, ale wyciągarka może się stary rower leżący wokół, a raczej niektóre szczegóły, które doskonale nadaje się do produkcji „self-made” mechanizmu.

Podobnie jak w poprzednich wersjach, naprawić silnik do ramy. Część pracy wciągarki jest wykonany z głównego koła zębatego (znajduje się na silniku). łańcuch motocykla jest idealny dla naszych potrzeb. Rolka jest uprzednio przygotowany z nakrętkami i śrubami. Jeżeli konstrukcja pozwala, rama może być podłużne otwory. pozwalają one przemieszczać bęben, który pomaga regulować naciąg łańcucha.

Konkludując

Jesteś teraz przekonany, że zbierać własne wciągarki i improwizowany całkiem realne. Najważniejsze – utrzymać materiałów, narzędzi, determinacji i chęci. Efektem wysiłków będzie wyciągarka – bardzo niezbędne urządzenie w gospodarstwie domowym.