356 Shares 2033 views

Jakie rośliny są uważane za najbardziej niebezpieczne na świecie?

To było w lecie są najbardziej trujące rośliny. W większości przypadków ludzie nie myślą o roślinach jako szczególnie niebezpiecznych organizmów, ale jeśli czytasz ten artykuł, szybko zrewidować swoje poglądy na niektóre rośliny. Nie, nie mówimy o trujący bluszcz lub roślin mięsożernych. Rośliny te, które zostaną omówione w tym artykule, w rzeczywistości może cię zabić. Ten artykuł będzie można myśleć o tym, jak zostać w domu i zawsze nie styka się z żadnym z nich. Ale nie jest to konieczne, ponieważ nie wszystkie rośliny są trujące lub niebezpieczne.

W tym artykule znajdziesz informacje na temat roślin, których należy unikać, które lepiej ominąć, że lepiej jest, aby nie dotknąć, nie mówiąc im w żadnym wypadku nie mogą być spożywane. Dowiedzieć się, które rośliny są najbardziej przerażające w świecie, a nie tylko ich wygląd przerażający lub nazwa, ale prawdziwy efekt mogą mieć na ciele człowieka.

zapaśnik

Roślina ta wygląda ładnie i nieszkodliwe, ale wszystkie części są trujące. W dawnych czasach ludzie rozmazany sok tej rośliny grotów do polowania na wilki. W 2014 roku, ogrodnik został zabity przez dotknięcie (a według niektórych, odżywianie) do tej rośliny. To powoduje wymioty, biegunka i drętwienie, kiedy go jeść.

palmcrist

Nasiona fasoli rącznika zawierają rycyna, który działa bardzo szybko. Jeśli wchodzą one w żołądku, będzie to powodować rozstrój żołądka, nudności, biegunkę krwawą, ból żołądka, szybkie bicie serca, spadek ciśnienia krwi, pocenie się, utrata przytomności, drgawki i śmierć w ciągu kilku dni. Internet niedawno szoku historię, że ludzie postanowili spalić chwasty w swoim podwórku i spędził kilka dni w szpitalu po dym jest wdychany, wynikające ze spalania ziaren rycynowy, który był między innymi roślinami. Jednak eksperci poinformował, że przypadkowe zatrucie przez rycyna jest wysoce nieprawdopodobne, a zdarza się dopiero po uderzeniu nasion rącznika do ciała, więc nie mają tę roślinę.

Kamienie milowe

Roślina ta jest bardzo podobny do dzikiej marchwi, która również ma małe białe kwiaty. Aby odróżnić te dwa zakłady, należy pamiętać, że dzika marchew w centrum znajduje się czerwony kwiat, który jest otoczony białymi kwiatami, a na kamień milowy wszystkie kwiaty są białe. Jest to jeden z najbardziej popularnych roślin trujących. Jeśli go jeść, może to prowadzić do drgawek, aw niektórych przypadkach śmiertelne.

bieluń

Wcześniej, ludzie mówili, że daturism sprawia, że człowiek „gorący jak zająca, ślepy jak nietoperz, suchy jak kość, czerwony jak burak, i szalony jak kapelusznik”. Naukowcy potwierdzili, że to stwierdzenie jest prawdą. Ten stał się znany jako 2006 Canadian młodzież zjadła narkotyki, aby uzyskać efekt halucynogenny. Wszyscy skończyło się na izbie przyjęć, zachowywał się tak agresywnie, że musieli podać środek uspokajający. Trzy z nich mają ograniczoną zdolność do poruszania się, ponieważ stanowiły one zagrożenie dla siebie i dla innych. Według licznych raportów ludzi pijany herbata z liści Datura, wpadł w śpiączkę lub śmierć.

kłujący drzewo

Nazwa tej rośliny brzmi całkiem zabawne, ale w rzeczywistości nie ma czasu na żarty. Ten australijski roślina pokryta jest drobnymi włoskami, że trujące „dli” za jednym naciśnięciem przycisku. Jeśli włosy utknęły w skórę, mogą powodować silny ból przez kilka miesięcy. Zalecane leczenie wygląda tak straszne jak objawów. Trzeba przemyć kwasem solnym, a następnie za pomocą taśm woskowych, aby usunąć wszystkie trujące włosów. W internecie nawet film o człowieku, który rozmyślnie dotyka pieczenie drzewa: jest to tak bolesne, że nawet mdłości od bólu.

Heracleum mantegazzianum

Sok z tej rośliny może powodować wysypkę, pęcherze, blizny, a nawet może prowadzić do ślepoty. To roślina, która może urosnąć do wysokości sześciu metrów, jest oficjalnie uznane za szkodliwe, to jest, może to spowodować bezpośrednie szkody dla zwierząt i środowiska. Na zewnątrz wygląda jak kilku innych bezpiecznych, więc powinno nauczyć się rozpoznawać.

Actaea Pachypoda

Jagody tej rośliny wyglądać przerażające gałki ocznej. Z tego powodu, roślina ta jest często nazywany „lalka oczy.” I choć dane jagody są bardzo trujące, jeśli je jeść. Dlatego wszystkie zwierzęta ominąć tę stronę roślin, a ludzie powinni zrobić to samo.

kokornak powojnikowy

Roślina ta jest szeroko stosowana w medycynie ludowej, choć wiadomo, że może powodować niewydolność nerek. Eksperci ostrzegają ludzi i prosząc ich, aby nie brać „lekarstwo”, zawierającą kwas aristoloinovuyu zawartej w rurze Holendra, ponieważ od tego nieprzyjemnego efektu ubocznego. Korzenie i pędy tej rośliny są pełne tego kwasu, więc są trujące, więc lepiej zrezygnować z użycia jakiejkolwiek części tej rośliny.

Mantsinella

Roślina ta pochodzi z Ameryki Środkowej i południowej części Stanów Zjednoczonych. Z hiszpańska nazwa tego drzewa oznacza „drzewo śmierci”, ponieważ można umrzeć, jeśli jesz z jego owoców, które są trochę jak jabłka. Jej sok może również powodować bolesne pęcherze, a dym, który jest produkowany przy spalaniu, może prowadzić do nieodwracalnej ślepoty. Krótko mówiąc, każda część tej rośliny może spowodować poważne szkody dla ciebie, więc chodzą nią.