603 Shares 5069 views

Piękne ryby: nazwa gatunku. Najpiękniejsza ryba na świecie

Prawie wszystkie akweny świata zamieszkanych przez mieszkańców – piękne ryby. Świat ryb fauna reprezentowana jest przez 25.000 różnych ryb. Każdy gatunek unikalny kształt i unikalny zabarwienie. Nature – niesamowite twórca. Dzięki niej, istnieje szereg z najpiękniejszych ryb na świecie i zupełnie niepozorne, prawie niezauważalne ich odpowiedniki.

Piękne gatunki ryb

Wszelkiego rodzaju piękne ryby zaludnionych morzach i oceanach, część słodkowodne akwaria. bioróżnorodność ryba jest niezwykle duża. Różnią się one w niezliczonych rozmiarach, kształtach i kolorystyce. W uroczych stworzeń wodnych oszałamiający wygląd i unikalne cechy, które pozwalają im wyróżnić się z innymi osobami.

Piękne nazwy ryb wzmacniają wrażenie niesamowite mieszkańców elementu wody. Na liście piękności ryb wymienionych Maurów idol, paletek Coy, triggerfish i inne rodzaje simfizodon hipnotyzujące zwinnych pływaków.

Mandarynki i pstra

Wszystkie najpiękniejsze ryby świata mają jasny kolor. Tiny barwny mieszkaniec wód Pacyfiku, biegają w pobliżu raf koralowych, zwany mandarynki. Ta nazwa została nadana ryby na jej kolorowy wzór, przypominający chińskie ubrania szlachty – mandarynki. Dolny korpus ryby śluzu otacza nasycony substancji toksycznych. Dlatego są one niebezpieczne dla wielu drapieżników morskich.

Mandarynka smoka (druga nazwa ryb) jest zbyt mała. Jego wartość – zaledwie 2,6 cala. Szczególnie trudno dostrzec pośród jasnych ogrodach koralowych. W mandarynki ścisłej diecie. Starają się kawioru ryb, wieloszczet robaki wieloszczetów i małżoraczki.

Skoki luksusowe piękno, które jest straszna nazwa pstra, wypełnioną trucizną. Używa ich do samoobrony. To piękne ryby z czerwonym, brązowym, białe i czarne pasy odróżnia truciznę śmiertelną dla ludzi. Jednak zastrzyk szyk promienie bardzo bolesne. Underwater Beauty mieszka na Pacyfiku i Oceanie Indyjskim. Lubi osiedlić się w szczelinach i raf koralowych.

rogatnice

Bluefin balistod (lub wyzwalacza) zamieszkuje wody Indyjski i Pacyfik. Osoby uruchamiają się w wodach przybrzeżnych i koralowców. Te piękne ryby morskie mają owalny korpus, duże głowy z maleńkim mocnym ustach. Silne usta pozwala ryby przerastają wytrzymałą powłokę.

Wyzwala – bardzo inteligentne istoty. Udało im się uczyć, wykorzystując dotychczasowe doświadczenia. Tuńczyka balistody chętnie trapeznichayut jeżowców, małży i skorupiaków. Mogą również mieć kęs każdej ryby, plankton i glony.

Butterflyfish i kardynał

Powierzchnia liniowego butterfly fish rozciągnięty na południowoafrykańskim wybrzeżu Morza Czerwonego. Jego ludzie są również wzdłuż wybrzeży południowej Japonii i Wysp Hawajskich. Niezwykle piękny ryba wpływa na niesamowite połączenie bieli, czerni i żółtego koloru palety.

Oryginalnie wygląda zestaw pionowych prętów, wszystkimi raschertivshih brzucha. Motyl ryba osiąga długość 12 cali. Jest bardzo wiele dla przedstawicieli linii. Jedzenie podają różne bezkręgowce, glony i polipy.

Przystojny kard Bangali należy do zagrożonych gatunków ryb. Obszar tej ryby jest zbyt mała. Ona mieszka w pobliżu wyspy Bangala, w Indonezji. Kardynał jest nie dłuższy niż trzy cale. To rozgałęziony płetwy ogonowej. Jego płetwa grzbietowa jest ozdobiony długich belek. Głowica, ciało i płetwy ogonowej ryby podkreślić czarnych pasków z białymi okrągłych kropek.

Skalary

Angels – najpiękniejsza ryba wszechświata. Istnieje kilka rodzajów aniołów. Są one bardzo różne od siebie. Francuskie anioły mieszkają w zachodniej części Oceanu Atlantyckiego. Jego specjalny zamieszkany wody Zatoki Meksykańskiej i na Karaibach. Ten znakomity żeglarz życie kolorystyka kontrast. Czarne ciało ryby pokryte jasnymi żółtymi szerokimi paskami i nakrapiane złotymi plamkami. Osoby dorastają do 15 cali. Sponge – podstawą French Angel diety. Ten rodzaj wspaniałej ryby trzymane w akwariach i jeść.

Anioł ognisty – piękne ryby z niezwykłą koloru czerwono-pomarańczowego i pięcioma czarnymi pionowymi pasami po bokach. Tylne płetwy ryby ozdobione plamy fioletowo-niebieski i niebiesko-czarny. Mieszkaniec wód Pacyfiku zjada skorupiaki i glony.

Anioł sinegolovy wybrała życie mieliznach Indyjskim i Pacyfiku. Populacja znaleźć w raf koralowych na Malediwach, Indonezji, Japonii i na Tajwanie. Ponadto, ryby żerują w lagunach, aż do głębokości 25 metrów. Uderzają harmonijne połączenie jasnożółty, intensywności i jasnych kolorach niebieskim. Młode Anioły sześć pionowe linie, malowane w kolorze białym i niebieskim. Bladego Statecznikach że wylewa dwie niebieskie odcienie.

Ustniczek słusznie sklasyfikowany jako najpiękniejszej rybami Ziemi. Kolor harmonijnie mieszane ryb ciemne błękity i biele z niebieskim elektrycznym. Soczyste formy paleta kolorów inspirujące okrągły wzór nie znika aż do dojrzałości reach ryby. W skalarów dorosły cesarza dominują ciemne kolory, podkreślając okolice oczu. Niebieskie i żółte paski tworzą oryginalne wzory.

Clown ryb i Maurów idol

Clownfish ma wiele kombinacji kolorów. Ale najpiękniejsze są uważane intensywnie indywidualne pomarańczowy z białymi paskami, przedstawił kontrastujące czarne linie. Jest jeszcze inny wspaniałe widoki clown ryb. Ich ciała czarnego wynosi ozdobione żółtych i pomarańczowych paski, wypełnienia w żeber i brzucha. Długość ryby waha się od 3,9 do 7,1 cala.

To zachwyca wyraziste piękno ryb, która nosi nazwę mauretańskim idola. kształt ciała przypomina rybę z płyty. Idol oszałamiające połączenie biały, czarny i żółty cytryny części. W dzikich wodach mauretańskich idoli mieszkają w płytkich wodach lub głębokości do stu pięćdziesięciu metrów. Żywią się polipów, gąbek oraz osłonic.

Clown triggerfish i simfizodon

Clown triggerfish – piękne ryby z uderzającym kolorze. Ciało 19 dyumovy zabarwiony biały, czarny, żółty i niebiesko barwy. Siedziba triggerfish – ocean wody w strefie podzwrotnikowej i tropikalnej. Oni zamieszkują płytkie wody i linii brzegowej. Skorupiaki i mięczaki – menu główne z ryb egzotycznych.

W simfizodonov, popularne ryby akwariowe, ciało jest w kształcie dysku. Z boków gatunek ozdobić unikalne wzory biały, zielony, niebieski lub brązowy.

surgeonfish

Niebieskie ryby z oryginalnym wzorem na bokach, który rozpoczyna się w oczy, a kończy przy krawędzi płetwy ogonowej z bogatym żółtym miejscu w centrum. Ryby chirurg ma szpiczasty nos i ciało 12 cali. Nieletni chętnie jedzą plankton. Grown-up członkowie gatunku są wszystkożerne.