99 Shares 5236 views

Chłodnica powietrza: rodzaje i opisy

Urządzenie do chłodzenia powietrza przeznaczony jest do obniżenia temperatury gazów lub innych płynów. Urządzenia te są zaangażowane głównie w procesach przemysłowych. Jednak można je również znaleźć w tej branży. W przypadku korzystania z urządzenia chłodzącego wiele zależy od ciśnienia medium. Maksymalna wartość progowa jest wartością średnią z 16 MPa. W niektórych przypadkach stosowane są urządzenia pod ciśnieniem. Kiedy resztkowe ciśnienie powinno wynosić co najmniej 650 Pa. dopuszczalna temperatura zależy od rodzaju urządzenia chłodzącego.

Jakie typy są?

Z założenia, urządzenie chłodzące jest podzielona na poziome i pionowe. Nadal jest zygzakowaty wzór. Mogą być instalowane z jednym lub dwoma wentylatorami. Istnieje oddzielna typu, który jest podzielony na podtypy ochłodzeniu substancje lepkie (malopotochnye i modułowych). Aby odróżnić urządzenie chłodzące sprężarki z recyrkulacją i bez niego.

chłodnice „sierpień”

Zaangażowany powietrza zimnego „AUG” do kondensacji pary i obniżyć temperaturę i środki płynne. W tym przypadku jest ona wykorzystywana głównie w przemyśle petrochemicznym. Konstrukcja tego urządzenia jest bardzo prosta. Składa się on z części mechanicznych, elektrycznych przewodów. Dodatkowo, istnieje napęd wentylatora.

W celu regulacji przepływu powietrza rolety. W niektórych modelach, migawka zostanie automatycznie obrócony. Całe profile zastosowane w urządzeniu 3. Średnica koła wentylatora wynosi 3 m. Grubość silnika wynosiła 37 kW. W niektórych modelach, parametr ten wynosi 30 kW. prędkość obrotowa koła wentylatora jest dość duży. O mocy 37 kW, jest wykonywane więcej niż 300 obrotów na minutę. Współczynnik żebrowanych rur wynosi 20. Ten odcinek może wynosić od 4 do 8 rzędów rur. Zasadą jest, że ustawienie typu cap. Średnia długość odcinka rury 4 m.

Jaka jest różnica między maszynami do lepkich produktów?

W tych specjalnych urządzeniach stosowane są rury bimetalowe. Substancja ma wskaźnik lepkości nie większej niż 10 m2 / s. Urządzenia te są odpowiednie dla większości firm rafineryjnych. Współczynnik FINNING spadły. Zainstalowany na wentylator chłodnicy powietrza jest tylko jeden.

średnica rury strukturalnej wynosi 38 mm. W tej sekcji są zamontowane w sposób szczególny. Jest to konieczne, aby zapewnić, że napęd wentylatora jest w oddzielnej klatce. Jego koło obraca się w ten sposób we wnęce w kolektorze. W wyniku tego, powietrze przechodzi pomiędzy rurami. Komponenty urządzenia chłodzącego zależy od producenta. W razie potrzeby, zestaw może być stosowany do humektanta aparatury.

Żaluzje, zwykle uruchamiane automatycznie. Jednak ręczny zawór obrotowy dostarczone przez producenta. Jeśli mówimy o cechach, urządzenie ciśnienie utrzymuje się w temperaturze 37 MPa. Istnieją trzy sekcje w ogóle. Średnica wentylatora 2,8 m. Grubość silnika zmienia się od 20 do 35 kW. Średnia prędkość obrotowa koła 400 obr./min. Współczynnik żebrowanych rur 7,8. Sekcji audio może być maksymalnie osiem rur. Obudowa wykonana jest ze stali „B2”. Sekcja ustawić typ WPR. Rury są 4 do 8 m.

Opis aparatów zygzakowatej typu „AVZ”

Urządzenie do chłodzenia powietrza „AVZ” typu zygzak nadaje się do chłodzenia substancji w postaci gazowej. Takie urządzenia są używane wyłącznie w przemyśle petrochemicznym. Ich różnicą jest obecność sześciu sekcjach. Są one wykonane z rur bimetalowych. Jak sama nazwa wskazuje, są one w formie zygzaka. Kąt staje się bardzo ostre. Aby rozwiązać odcinki poziome są specjalne przystanki.

Dolna platforma jest dość silny. Silnik jest zamocowany na oddzielnej ramie. Urządzenie koło obraca się w zbiorniku. W niektórych przypadkach, takie urządzenie może być wyposażone w układ recyrkulacji. Zatem żaluzje znajdują się na górze i na bocznych częściach urządzenia. W tym przypadku przechłodzenie jest uniemożliwione substancji. Jest to szczególnie prawdziwe w sezonie zimowym. Bezpośrednio fani mogą również ustawić różne. Niektórzy producenci materiałów kompozytowych. W tym przypadku są one bardziej trwałe.

Powierzchnia wymiany ciepła od 2650 do 8480 tys. m. Ciśnienie utrzymywano w temperaturze 5 MPa. Wentylator średnicę 5 m zainstalowany. Grubość silnika zmienia się w obszarze od 30 do 70 kW. Tylko jedno koło znajduje się w strukturze. Jego średnia prędkość obrotowa – 200 obr./min. W środkowej części składa się z czterech rur. Żaluzje wytrzymać tylko ciśnienie do 0,6 MPa. Długość rury 4 m.

Urządzenia z dwoma wentylatorami

Te rodzaje chłodnic powietrza są powszechnie stosowane w branż pokrewnych. W ten sposób dobrze substancji skraplających się oparów. Chłodziwa w maszynie, jak to możliwe. Istnieje sześć odcinków rur. Znajdują się one na ramie w kształcie zygzaka. Rury są montowane w głównej bimetalu. poziomą podporę w urządzeniu do chłodzenia są zapewnione. Koło napędowe jest zamontowany na ramie. Koła wentylatora we wnęce w kolektorze.

Nawilżający, zazwyczaj włączone. Obliczanie chłodnicy powietrza odbywa się na podstawie wskaźnika gęstości. Żaluzje są z ręczną regulacją. Są to panele bariery na odcinkach bocznych. Znajdują się one w dolnej części urządzenia. Silniki elektryczne mają prędkość przeważnie konwertera. Wszystko to zmniejsza zużycie energii przez urządzenie. Rurka powietrza regulowana. Kąt ostrza zmienia się bardzo sprawnie. Fani są łatwe w utrzymaniu. Cechy charakterystyczne urządzenia chłodzące z dwóch wentylatorów nie są zbyt różni się od innych typów.

Średnia długość rury wynosi 4 m. W tej części pokrywy montowane typu. Współczynnik żebrowanych rur w zakresie od 9 do 20. Koła obracają się z maksymalną prędkością obrotową 400 obrotów na minutę. Moc silnika elektrycznego wynosi 37 kW. Średnica koła wynosi 2,8 m. Ciśnienie robocze wynosi 6 MPa. Powierzchnia wymiany ciepła jest 3.450 do 11.400 tys. m.

Malopotochny pojazdów typu „AVM”

„AVM” chłodnice powietrza stosuje się do chłodzenia cieczy. Oni są najbardziej pożądane w różnych zakładach przemysłowych. Konstrukcje mogą być typu poziomego lub pionowego. Gdy ta część znajduje się w jednym urządzeniu. Składa się ona z rur użebrowanych. Wentylator ma odśrodkowy. Pompy on powietrze dość szybko. Gdy przepływ ten przebiega wzdłuż rury.

silniki elektryczne do tych modeli są wyjątkowe. Różnią się one od innych urządzeń ochrony przeciwwybuchowej. Żaluzje w urządzeniu może być ręczny lub automatyczny. Nagrzewnica również przewidziane. komora recyrkulacji jest również obecny. Konstrukcja wsporcza do urządzenia chłodzącego jest bardzo mocne. Wytrzymuje Aktywność sejsmiczna do dziewięciu punktów.

Charakterystyka pojazdów „AVM”

powierzchnia wymiany ciepła wynosi od 105 do 375 pl. m. Ciśnienie jest utrzymywane aż do 4 MPa. Moc silnika 3 kW. Wirnik wentylatora o średniej odbywa około 1500 obrotów na minutę. Długość rury wymiennika ciepła wynosi 1,5 m. W sumie części zawiera 8 rzędów. Współczynnik użebrowanie jest na poziomie 20. Są one wykonane z ramy ze stali „B1” i „B2”. Waży chłodniejszego 4200 kg.

Urządzenie chłodzące typu modułowego „ABO”

Urządzenie do chłodzenia powietrza „ABO” jest używany w procesach kondensacji substancji gazowych. Jest on stosowany w przemyśle rafineryjnym i petrochemicznym. Konstrukcja modeli mają widoku poziomego. Dzięki temu fani są zainstalowane w dolnej części. Ponadto, istnieje specjalna skrzynka na ramie. Musi wtrysku powietrza.

Odcinki mają zastosowanie Rolling rury. Dla okiennice recyrkulacji powietrza zainstalowany. Istnieją również grzejniki, które nie dają substancję przechłodzonej. W zimie, problem ten jest szczególnie dotkliwy. Modyfikacje tego typu urządzenia jest wielki zestaw. Średnia powierzchnia rur wymiany ciepła 595 do 1565 metrów kwadratowych. m. Maksymalna urządzenia 1795 wyprodukowanego 4735 pl. m. Średnica koła wentylatora wynosi 1,6 m.

Sekcja w urządzeniu ma. Moc z silnika na niskich obrotach może osiągnąć 15 kW. Liczba kół w aparacie zależy od modyfikacji. Przeciętnie istnieją sekcje 6 probówek. Wirnik wentylatora minutę sprawia 700 obrotów. Długość odcinka może osiągać 12 m. Urządzenie wymiany ciepła z chłodzącym powietrzem „ABO” ma tylko komórka typu.

Jednostki opis ze recyrkulacji

Urządzenia te są wykorzystywane do obniżenia temperatury gazów zawierających siarkę. Jednakże, są one wyposażone w kolektorach wlotowych i wylotowych. AIR-chłodnice gazu najczęściej można znaleźć na Booster tłoczni. Są one również aktywnie eksploatowane od gazociągów. są pojedyncze i przylegające.

W pierwszym przykładzie wykonania, w którym urządzenie pracuje w sposób niezależny. Urządzenie Gody jest zwykle połączone szeregowo w celu zwiększenia mocy. Sekcja są zainstalowane poziomo. Składają się one z rur bimetalicznych. W ten sposób powietrze wdmuchiwane wentylatora. jest mocowany, zazwyczaj typu osiowego. To wentylatora w dolnej części modułu chłodzenia na korpusie. Obok niego znajduje się silnik elektryczny o niskiej prędkości.

W zimnym klimacie, chłodnice powietrza dwutlenek czuć dobrze. Wentylatory Koła są zwykle wykonane z materiałów kompozytowych. Przetwornica częstotliwości rotacji jest świadczona. W tym przypadku zużycie energii jest dość umiarkowana. Wszystko to świadczy o skuteczności tego typu urządzenia. Kąt ostrza, można regulować ręcznie. Generalnie, fani są usługi jest bardzo proste. W zestawie z wózkiem urządzenie może być dostarczone. Konieczne jest, aby wyjąć silnik. W tym przypadku dokonać naprawy koła może być również korzystania z niego.

Jakie cechy posiadają maszyny z recyklingu?

Powierzchnia wymiany ciepła z 9930 tys. m. Ciśnienie obliczeniowe jest równe 7,5 MPa. Obliczanie chłodnicy powietrza jest wykonana z wskaźnik ciśnienia. W sumie urządzenie jest 3 części. Średnica wirnika wentylatora dokładnie 5 m. Moc silnika 37 kW. Średnia prędkość obrotowa dochodzi do 250 obrotów na minutę. Współczynnik żebrowane rury spawane 20. Aparat jest zainstalowany klasy ST20. Sekcja posiada sześć rur. Rura kolektora i urządzenie chłodzące są wykonane ze stali.

Urządzenia z kapturem

Urządzenie jest wykorzystywane do chłodzenia powietrza do kondensacji pary wodnej. Ogólnie rzecz biorąc, jest integralną częścią zespołu turbiny. 6 znajdujący się na niej wentylatorów typu osiowego. Para wodna wchodzi do rozdzielacza bezpośrednio na rury. W specjalnej komorze skrapla.

Usuwanie pary odbywa się za pomocą złączki. Wszystkie szczątki opadają na górnej części. Proces kondensacji się kończy. Czasami sekcje mogą peremerzat. Aby uniknąć tego problemu maszyny posiadają rolety. Znajdują się one na wszystkich stronach. Dostosować klapę ręcznie, oczywiście, możliwe. Całe urządzenie jest dość skomplikowane i trudne w utrzymaniu.