412 Shares 1581 views

Sokolov Boris Mihaylovich: biografia i twórczość

Dzisiaj mówimy o tym, kto Boris Mihaylovich Sokolov. Biografia tego człowieka zostaną omówione szczegółowo poniżej. Mówimy o aktora i kinie, Artysta Ludowej Rosji.


Główne etapy twórczej i życiowej ścieżce

Sokolov Boris Michajłowicz urodził się w 1944 roku, 18 marca, w mieście Ufa. W 1961 roku został studentem Teatru Instytutu Karpenko-Kary Kijowie. Wybrałem Wydziału Aktorskiego. W 1964 roku przeniósł się do GITIS Lunacharsky, gdzie studiował na wydziale korespondencji. Również w 1964 roku, stał się artystą w teatrze dramatycznym Floty Bałtyckiej w Lipawie. W 1965 roku ukończył studia na Moskiewskim Państwowym Instytucie Sztuki Teatralnej. W 1966 roku stał się artystą rosyjskiego dramatu nazwie Majakowski w Duszanbe. Od 1968 do 1973 roku współpracował z teatrem w Rydze. Od 1973 do 1975 roku pracował jako aktor na innym etapie. Grał w Teatrze Lenina Komsomołu. Od 1975 do 1976 roku był artystą Gorky Teatru Dramatycznego. Od 1977 roku odbywa się w teatrze VF Komissarzhevskaya.

biografia

Boris Mihaylovich Sokolov – aktor, który po raz pierwszy pojawił się na scenie teatru w Kijowie, gdy miał 20 lat. Stolica Rosji dał młody człowiek wiele ciekawych spotkań, a tu znał prawdziwą przyjaźń. Sokolov Boris Mihaylovich zaczął brać udział w pracach nad filmem. Współpracował ze znanymi reżyserami, wśród których J. Auerbach, Władimir Motyl, G. półki.

Moskwa siedemdziesiątych ubiegłego wieku był jak teatr Mekce, były myśliciele polityczni Gonczarow Pluchek, Zawadzki, Efremov, Efros, Lyubimov. Po ukończeniu studiów na naszego bohatera był najbardziej intensywny okres twórczego rozwoju. Wszedł do Rygi w złotym wieku rosyjskiego dramatu. W ciągu pięciu lat, 20 Boris zawarte role.

Następny GA Tovstonogov zaproszony Sokolov w Leningradzie. Tak więc, młody aktor ma doskonały wygląd szkoły i heroiczną, uderzył BDT. Nie oferują przyzwoite role. W rezultacie stał się członkiem Teatru trupy Lenina Komsomołu i padł na młodego G. Oporkovu. Współpraca ta nie była też długa. Aktor ponownie zaproszony Tovstonogov. Tym razem za rolę w produkcji „Dom” R. Ibragimbekova. Dzięki BDT nie rozwinął.

Po długim okresie samostanowienia Sokolov był w teatrze imienia VF Komissarzhevskaya. To właśnie na tym etapie w pełni sił objawił talent aktora. Ruben Agamirzyan, dyrektor artystyczny, zasugerował, że rola aktora Kalin wystawił „Miejsca Najświętszego” I. Druta. Rola ta stała się kluczowa. Od tej pory widzowie przyszli nie tylko na przedstawienia teatralne V. F. Komissarzhevskoy, ale również specjalnie do Sokolov. Dla tej pracy, aktor otrzymał dyplom III stopnia w All-Russian przeglądu dramatu narodowego.

Dla długoterminowej pracy w teatrze Boris udało się zagrać kilkadziesiąt różnych ról. Należy wspomnieć osobno w groteskowej Nozdryov „Chichikov” przez Bułhakowa i efektownie inteligentny i lider w przypowieści o „imiennik Schweitzer” V. Szenderowicz. Osoba ta może być różna: bożyszczem tłumu, miękkie i romantyczne, z lukavinkoy, ale dobry humor i świecące. Może być reinkarnacji i stać się nałogowym pijakiem pokonany Genius dręczony zakazy moc i ośmieszyć mieszkańców. Jednocześnie, nasz bohater jest w stanie radością i mocą do tworzenia teatru w opustoszałej ulicy, gdzie sceneria jest deszcz i grzmoty.

Obrazy Teatru V. F. Komissarzhevskoy

W 1977 roku Boris Sokołow Mihaylovich odegrała w produkcji „Króla Fiodora Iwanowicza.” Brał także udział w następujących produkcjach: „Śmierć Iwana Groźnego”, „Pięć Wieczory”, „Jeżeli”, „Legenda”, „niemoralne Tales”, „Powrót”, „Tsar Boris”, „Powrót”, „Diplomat”, " tsar Boris "" Iosif Shveyk "" General Serpilin "" Dni turbin "" Ostatnia miłość "" Wybierz "" Niedokończony portret "" Dzieci Vanyushina "" Lost fabuły "" dyktatura sumienia "" Red mare "" Kołyma "" lampa "" Dom "" Szalony Jourdain "" francuski kawałki "" Zabójstwo Gonzagi "" idiota "" Kean IV ». Jeden z najbardziej znanych ról aktora w produkcji „Miejsca Najświętszego” odegrała również na tym etapie. To Sokolov dostał rolę Kalin.

inne teatry

Aktor i pojawił się w innych scenach. Sokolov Boris Mihaylovich podczas współpracy z Dramatu Rosyjskiego Ryga Teatr grał w sztukach takich jak „Kaukaskiego kredowego koła”, „Happy Days”, „The Lower Depths”, „dziewięć prostu”, „Godziny szczytu”, „mądry człowiek”. Brał udział w „House” wystawił w Teatrze Dramatycznym Gorkiego. Borys i udał się do sceny Leningradzkiego Państwowego Teatru Lenina Komsomołu. Nie uczestniczył w następujących produkcjach: „Mewa”, „tranzyt”, jak również w „The Lark” otoczeniu.

wyróżnieniem

Boris Mihaylovich Sokolov – aktor, który zdobył medal "XX Years of Victory". Również na swoim koncie nagrodę dla „Najlepszego Aktora Roku”.

film

Już wiemy, kto Sokolov Boris Mihaylovich. Jego film zostanie pokazany na. Borys zagrał w filmie O. Mikołaja „Ciężkie km.” Ponadto, aktor brał udział w następujących filmach: „Gwiazda”, „Oszałamiająca Berendeev”, „Drzewa umierają”, „Objaśnienie”, „Family Zatsepins”, „w pocie czoła”, „Mój ojciec”, „Łączenie 2”, " życie "" Dziewczyna "" Highway "" Overcome "" The środek przymusu "" Scenie "" Jewelcrafting "" Prohindiada "" Hasło "" Fantastyczna podróż "" Lermontowa "" Szczęśliwy przypadek „” Psie serce „” tam karoten „” protestować „” Żarty „” Kiedy święci Idź marszu W «» The ring „” rdzy „” trzecia planeta „” Dziwny człowiek „” The Curse Duran "" Prison Song "" Bez adresu zwrotnego "" Debussy "" Return "Battleship", "Streets of Broken Lampy", "Kret", "Nero Wolfe", "Czarny Kruk", "węzeł", "Linia losu" „cesarz Love”, „Kobieta logika”, „Ludzie”, „Sekrety śledztwa.”