763 Shares 1064 views

Gandi Sandzhay – Indie polityk antihero

Sandzhay Gandi – znany indyjski polityk, który żył w połowie ubiegłego wieku. Jego wpływ na porządku wewnętrznego w kraju jest naprawdę zaskakujące, ponieważ, z imponującą mocą, nigdy nie zajmował stanowiska Najwyższy w Parlamencie. Wydawałoby się, Sanjay był cieniem jego krewnych, ale i tak był w stanie zmienić życie setek tysięcy ludzi.

Sanjay Gandhi Biografia Wczesne lata

Chłopiec urodził się 14 grudnia 1946 roku w New Delhi. Jego rodzice byli znani politycy Feroz i Indira Gandhi. Mając to na uwadze, to nic dziwnego, że chłopiec od najmłodszych lat była zapakowana w dobrobycie i uwagi. Jednak niepohamowana żądza wszystko nowe i wybuchowego charakteru nie pozwalają mu realizować wyższe wykształcenie.

Zamiast Gandi Sandzhay przekonuje rodziców, aby wysłać go za granicę. Moi rodzice idą na ustępstwa wobec swego syna, a on przeniósł się do życia w Wielkiej Brytanii. Tu odkrywa nowy świat kontrastów, który później chce realizować we własnym kraju. Na przykład, po przepracowaniu jakiegoś czasu z firmą „Rolls-Royce”, młody człowiek nabywa marzenie, aby otworzyć własną fabrykę samochodów w Indiach.

Kilka słów o rodzinie Gandhi

Musimy zacząć od tego, że Sanjay własny dziadek Dzhavaharlal Neru był pierwszy premier niepodległych Indii. To on założył nową dynastię polityków, którzy długo rządzili przebieg reform w kraju. W szczególności, jego córka Indira Gandhi był jednym z najbardziej wpływowych kobiet w czasie, dzięki czemu jego nazwisko w kronikach historycznych.

Również w walce politycznej zostały sporządzone i inni członkowie rodziny Gandhi. Feroz głową rodziny był jednym z najbardziej zagorzałych bojowników przeciwko korupcji w Parlamencie. A starszy syn Rajiv by stać się kolejnym premierem kraju, powtarzając tym samym sukces swojego dziadka i matki.

Pojazdy dla ludzi

W połowie lat 60-Gandi Sandzhay wrócił z Anglii. W tym czasie jego matka trzyma na stanowisku premiera Indii, który otwiera dla niej szeroki wachlarz możliwości. Wiedząc o tym, Sanjay przekonuje Indira mu pomóc z otwarciem pierwszego niezależnego fabryce samochodów w kraju, że choć nie od razu, ale zgadza się.

Jego firma Gandi Sandzhay nazywa "Maruti". W swoich snach widzi godnego konkurenta dla producentów zagranicznych. Ale w rzeczywistości realizacja jego projektu ledwo osiągnął etap budowy zakładu. Ze względu na syna analfabetyzm ekonomiczny premiera nie zauważył, jak jego własnych podwładnych kradzieży Każda rzecz całą przydzieloną budżetu państwa.

W Gandi Sandzhay ostatecznie udało jej zadania. Podczas swojego życia indyjski przemysł samochodowy nie wydała żadnego samochodu, który stał się jednym z największych porażek w jego biografii.

Wchodząc na arenę polityczną Indii

Pierwsze kroki w politycznej Olympus Gandi Sandzhay rozpoczął produkcję w 1971 roku. Potem uchwycił ducha i moc. Wierzył, że obecne Indie brakuje silnych liderów mogących przynieść ją z kryzysu. Biorąc pod uwagę wpływ swojej rodziny, nie jest zaskakujące, że młody polityk bez żadnych trudności przeszły w Kongresie.

Inną ważną motywacją był jego ślub z manekinami Anand. Sanjay żona miała oszałamiający ambicji i ciągle mówił o tym, jak on chce zobaczyć męża jako premiera. Zatem nowo polityk musiał spełniać życzenia pary i zrobić wszystko, aby je uzasadniać.

Wpływ na sytuację polityczną w kraju

W 1975 roku Indie jechał przez jeden z najtrudniejszych okresów jej istnienia. Długotrwała susza i intrygi polityczne doprowadziły do tego, że jeden kraj po drugim wybuch falę protestów wśród ludności głoduje. Wszystko niezadowolenie kompetentnie skierowane obecnego premiera – Indira Gandhi. Wynika to z działania opozycji, która chce obalić premiera.

Ale „stal” pani z Indii nie chciał się poddać. W celu stłumienia zamieszanie, to wprowadzi stan wyjątkowy w kraju. Taki krok pozwolił jej zmusić do stłumić wszelkie niezadowolenie wśród ludzi, ale dla Kongresu potrzebowała zupełnie inną taktykę. I tu wchodzi w grę syna – Sandzhay Gandi.

Uwzględniając ramionach i głowie, on, jak pająk zaczyna snuć sieci intryg w parlamencie. To dzięki jego wysiłki zostały obalone głównych przeciwników Indira, pozwalając, by zniszczyć pozostałych członków opozycji.

Własny program polityczny

Sandzhay Gandi – polityk, którego nazwa jest teraz rzadko pamiętał z podziwem. Chodzi o to, że jego ludzie, został zapamiętany jako człowiek, który nie chce, aby zobaczyć coś innego niż jego ambicji. Na przykład, aby oczyścić miasto, niósł większość domów w slumsach, pozostawiając tysiące ludzi bez dachu nad głową.

Ponadto wprowadził program, w ramach którego wszyscy ludzie, którzy mają więcej niż troje dzieci, powinny być przymusowo sterylizowane. Jednak jego projekt był nie tylko głos, ale również zaczęły być stosowane w praktyce. W rezultacie ponad 20 tys. Indianie zostali zmuszeni znosić niewyobrażalny koszmar i upokorzenie.

Niemniej Sandzhaya Gandi panowanie nie trwało długo. W czerwcu 1980 roku, zginął w katastrofie samolotu, przyczyny, które pozostają tajemnicą nawet dzisiaj.