783 Shares 3759 views

Nauczenie się użyć pliku hosts. Kluczowe cechy

Ty się tak, że system zablokował dostęp nie tylko podejrzane, złośliwe strony, ale również do popularnych serwisów społecznościowych (takich jak, na przykład, VKontakte lub Facebook), oficjalnej stronie renomowanych firm, a nawet producentów przeciwwirusowego zasobami oprogramowania? Sytuacja nie jest naprawdę przyjemny. I najczęściej przyczyną jest niewłaściwe zmiany wprowadzone w pliku hosts.

Co to jest plik i co to wszystko znaczy?

Pomijając skomplikowany IT-terminologii, możemy powiedzieć, że plik hosts – dokument tekstowy, który zawiera informacje na temat adresu IP z tych lub innych komputerów. Dzięki tym pliku, system przekształca dosłowne nazwę witryny (na przykład vk.com) w kolejności numerycznej, niezbędne do poszukiwania informacji i wyświetlić go.

Jak mogę używać tego pliku? Istnieje kilka podstawowych zadań, które musi rozwiązać.

Po pierwsze – to, oczywiście, blokowanie niechcianych witryn. Kto, co chcesz? Rodzice, którzy nie chcą, aby ich dzieci miały dostęp do informacji dla nich niebezpieczne lub strony oznaczone jako „18+”. Właściciele firm, którzy są przeciwni ich pracowników w godzinach pracy siedzą w sieciach społecznych. Aby to osiągnąć, należy wprowadzić następującą linię:

adres.sajta 127.0.0.1 (komputerem, adres IP i niechciane zasobów). Ze względu na to zapytanie do serwisu pozostanie wewnątrz komputera i nie będzie działać w systemie DNS, czyli użytkownik przeglądarka otrzyma wiadomość o wyświetlanej strony niemożliwością.

W przypadku witryn, do których dostęp jest niezbędny do blokowania, nie są dziesiątki lub setki, ale tysiące i miliony, można skorzystać ze specjalnych darmowych programów z Internetu. Na przykład, można zablokować jednorazowych wszystkie strony, że wyszukiwarka znajdzie wyniki dla „porno”.

Innym wykorzystania tego pliku – szybki dostęp do różnych stron. Jak to działa? Na przykład, należy wpisać w wierszu w pliku hosts

209.85.229.147 g # google.com

Ze względu na to, w pasku adresowym przeglądarki będą wystarczające, aby wprowadzić tylko literą G, tak aby komputer miał dostęp do 209.85.229.147 IP i otworzył główny wyszukiwarkę strona.

Nieprawidłowe wpisy w pliku może spowodować nieprawidłowe działanie przeglądarki oraz liczne komunikaty o błędach. Co zrobić, jeśli nie dokonał wielu zmian w pliku i nie wiem który z nich utrudnia prawidłowe funkcjonowanie programu?

Aby to zrobić, wystarczy pobrać lub ponownie utworzyć oryginalny plik hosts. Konieczne jest, aby zarejestrować się tylko jedna linia: 127.0.0.1 localhost. Aby to zrobić, należy dopasować zwykły notebook. Gotowy do zapisania pliku bez rozszerzenia .txt w tym samym folderze.

Nigdy nie wierz oszuści, którzy twierdzą, że w celu przywrócenia pliku hosts tylko za opłatą, oferują do wysyłania wiadomości SMS do podejrzanych numerów do przekazywania pieniędzy na konto (e-mail lub banku). Jest to prosta operacja, która jest w stanie obsłużyć nawet niedoświadczony użytkownik komputera.

Gdzie jest plik hosts w systemie Windows 7 i innych wersjach systemu operacyjnego? Najczęściej trzeba go szukać w systemie folderu plików systemu Windows (Windows / System32 / drivers / etc / hosts).

Powodzenia i niech gospodarze będą zawsze w idealnym stanie!