365 Shares 1370 views

pole ostróżka: Opis i zastosowanie

Natura dała nam wiele rzeczy, które możemy utrzymać lub w razie potrzeby poprawy ich zdrowia. Tylko trzeba nauczyć się umiejętnie wykorzystywać swoje bezcenne dary. Roślina o nazwie „pole ostróżka” jest jednym z tych darów. Z jego pomocą leczyć przewodu pokarmowego, nerek, oczu i innych narządów i układów organizmu.

Jak odróżnić Larkspur pola

pole ostróżka jest rodzajem rodziny jaskier. Średnia wysokość którego osiąga roślinę, – 30-40 cm, maksymalna – 60 cm niebiesko-fioletowe, białe lub różowe kwiaty zdobią wyciągnięte cienkie gałęzie wyrastające z filarów wyprostowany, wszystkich trzech miesiącach letnich .. Pod koniec sierpnia, w miejscu kwitnienia pole ostróżka jest owocem, który jest samotny ulotka z ciemnych nasion wewnątrz.

Nazwa naukowa rodzaju Larkspur – Delphinium. Może dlatego, że został nazwany ze względu na podobieństwo unblown kwiat z delfinem, ale istnieją inne propozycje. Ostróżka często mylone z żywokostu, która jest starą nazwę „ostróżka”. Roślina ta należy do rodziny Boraginaceae, i jest stosowany do leczenia chorób kości urządzenia.

Gdzie można spotkać

Ostróżka rośnie w wielu krajach, wybiera miejsca z glebach wapiennych. Jasne kwiaty często są postrzegane wśród pól zboża na trawiastych łąkach i poboczy. Każdego roku, zakład może pojawić się w nowym miejscu.

Często można to zupełnie inna nazwa usłyszeć, takich jak „rogatych chabry”, „Spurrier”, „ostróżeczka polna” i ktoś myślał, że nick można sadzić króliczego jak uszy. Jeśli chcesz osobiście wnieść cenny półfabrykatów lecznicze, należy dokładnie określić, jak wygląda pole ostróżka. Na zdjęciu poniżej jest powiększenie zakładu kwitnienia.

Jak zrobić obrabiany

Wszystkie części larkspur, nawet w rzadkich przypadkach główny wykorzystywane do celów leczniczych. Trawa, z wyjątkiem grubości łodygi i kwiaty zebrane w czasie kwitnienia. Suszenie powinno być przeprowadzane bez ekspozycji na światło słoneczne, na zewnątrz lub wewnątrz budynku. Najważniejsze – aby zapewnić suszenia trawy i kwiaty obfity dopływ tlenu.

Aby usunąć nasiona z roślin, które również mają uzdrawiającą moc, trzeba czekać aż do osiągnięcia pełnej dojrzałości. W odpowiednim czasie rośliny z nasion trawy powinny zakłócić, Associate w małych paczek i suche bez uzyskiwania ultrafioletowego. Kiedy trawa jest całkowicie suchy, konieczne jest młócić nasiona. Przechowywać wykroje dawkowanie jest możliwe tylko w suchym miejscu, chronić przed bezpośrednimi promieniami słońca.

Zastosowanie roślin

Chociaż pole ostróżka jest chwastem, piękno roślin została doceniona. Był on używany w celu dekoracji. Nie jest piękna, a jej pachnący pyłek kwiatostan przyciąga pszczoły ciężko pracujących. Kwiaty są niebieski i fioletowy kolor stosowane w przeszłości do nadawania barwy odpowiednich tkanek.

Większość setek gatunki roślin z rodzaju Delphinium składają się toksycznych substancji, ale w zakresie LARKSPUR najmniejszą wysokość. Dlatego jest ona najbardziej aktywnie wykorzystywane do celów leczniczych. Jej wywary, napary są wykorzystywane w wielu różnych chorób.

Co można wyleczyć

Jednym z larkspur toksyczne składniki pole ma relaksujący wpływ na mięśnie szkieletowe, przygnębiający wpływ na ośrodki mózgu i obniża ciśnienie krwi. Znalezienie to zapoczątkowało jego stosowania w leczeniu nadciśnienia, choroby związane ze zwiększonym napięciem mięśni, upośledzenia funkcji mózgu i rdzeniu kręgowym.

Ostróżka pole, których zastosowanie w medycynie jest bardzo elastyczna, ma działanie moczopędne i jest szczególnie przydatna w leczeniu chorób narządów moczowych. Jest często stosowany w leczeniu raka nerki i żołądek. Wywaru traktowane narządów przewodu pokarmowego i zaburzeń jelit, eliminuje ból brzucha.

Uważa się, że napar z kwiatów larkspur poprawia wzrok i pomaga w walce ze stwardnieniem rozsianym oraz chorób układu nerwowego. Wlew ziół stosowane w postaci kompresów złamań i wywar z korzeni i leczenia oparzeń przepukliny. Od czasu do czasu przepłukać ostróżka wywar leczyć ból gardła, a za pomocą balsamów – ropne zapalenie oka. Nasiona stosuje się do wytwarzania leków przeciwpasożytniczych.

Sposoby wykrywania

Istnieje wiele popularnych przepisów na leczeniu różnych chorób, w których pole ostróżka jest stosowana. Opis każdego z nich – bardzo pracochłonnego procesu, a niektóre z nich można zmniejszyć, na przykład:

  • Gotować 2 lub 3, szkło wodne, a następnie wlać do nich jedną łyżeczkę LARKSPUR trawy. Ponadto, ilość powinna być szczelnie zamknięty, okłady i umieścić w cieple przez 8 godzin do zaparzenia. Gotowy napar trzeba przecedzić i pić w 4 dawkach podzielonych dziennie. Więc w leczeniu wielu chorób narządów wewnętrznych.
  • Żółtaczka, obrzęk i przepuklina użyć innego przepisu, zgodnie z którym art 2-3. łyżki trawy należy wypełnić szklanki wody i gotować przez 10 minut, po czym brzeczkę szczepu i powinna prowadzić do jego objętości przy użyciu przegotowanej wody do 200 g, przy użyciu obróbki wytwarzanego 1 ul. l. trzy razy dziennie. Zewnątrz tak infuzji mogą być stosowane w zwalczaniu bólu oparzenia i nowotworów.
  • Dla napara które w obecnych warunkach mogą być przygotowane w termosach, pobrać 20 g Larkspur i 1 litra wrzącej wody przez noc. W ciągu następnego dnia, pić 3 szklanki przed posiłkiem. Więc Napara traktowane chorób, zwłaszcza w obrębie układu moczowo-płciowego, żółtaczka i zapalenie spojówek. Jest również stosowany miejscowo.
  • W leczeniu raka na łaźni wodnej w ciągu 15 minut 40 g nalegają Larkspur litrem wody, a następnie przesącza. Trzy razy dziennie na godzinę przed posiłkiem wziąć trzeci puchar.
  • Postrzępiony nasiona LARKSPUR w proszku, możliwe jest uzyskanie środka przeciwpasożytnicze. Dawki określane inividualno jego odbiór.

pole ostróżka, bez wątpienia, najbardziej cenny dar dla ludzkości, która jest stale zmaga się z różnego rodzaju chorób. Jednak nie zaniedbuj tej informacji, że roślina wykorzystuje znaczną część trujących składników. W leczeniu nigdy nie powinna przekraczać zalecanej dawki i jeśli roślina rośnie blisko, a nawet wykorzystywane do dekoracji powinny zadbać o wszystkich członków rodziny i zwierzęta nie mają bliski kontakt z nimi.