836 Shares 3863 views

Możliwe problemy z wątrobą. Objawy jej funkcji

Bez mężczyzna wątroba nie może żyć. Ona jest zaangażowany we wszystkie procesy organizmu, oczyszcza krew z toksyn. Wątroba jest również nazywany filtrem, przez który przechodzi każdy drugi ogromne ilości szkodliwych substancji. I jak każdy filtr, wątroba będzie prędzej czy później „zatkania”, a w przypadku braku na nią uwagi zawiedzie. Jako czas, aby dowiedzieć się, że masz problem z wątrobą? Objawy, cechy – niektóre z nich twierdzą, że konieczne jest, aby szukać pomocy medycznej? Przekonajmy się, jakie zmiany w zdrowiu i wyglądzie, w większości przypadków wskazują na problemy z wątrobą.


Rola wątroby w układzie ciała

Ale po pierwsze, pamiętajmy, że część „podatku” w wątrobie. Ona jest zaangażowana w białko, tłuszcz, węglowodany procesów. Wątroba oczyszcza i filtruje krew przez swoich komórkach, tak aby później na naszych tętnicach zabrakło czyste. Wątroba otrzymuje ciężar, toksyny, metale ciężkie i substancje rakotwórcze, które dostają się do organizmu przez układ oddechowy i żywności. Ale pewnego dnia, ze względu na nadmierne obciążenia w postaci ogromnej liczby substancji agresywnych, wątroba przestaje radzić sobie z ich główną funkcją. W rezultacie, istnieje niepowodzenia w wielu procesach metabolicznych, w naszych żyłach zaczyna działać źle oczyszczone krew z zanieczyszczeniami toksyn. Oczywiście, zdrowia nie jest najlepszy sposób naruszone.

Problem z wątrobą. Objawy, objawy lękowe

Kilka różne objawy, które manifestują się na zewnątrz, a także wpływ na zdrowie pacjenta. Należy zauważyć, że sama wątroba nie boli, ale daje o sobie znać za pośrednictwem innych organów. Tak, jak zidentyfikować problemy z wątrobą?

Oto lista cech, które w większości przypadków są to objawy choroby wątroby :

  1. Żółtawy odcień skóry i oczu rogówka. Jeśli chodzi o skórę, powinien on być powiadamiani szczególnie zażółcenie palm. Niestety, często mówi się, że jest problem z wątrobą. Objawy mogą być sprawdzane w domu, w następujący sposób. W ciągu 3-4 dni, trzeba przestrzegać zdrowej diety, aby zrezygnować z tłustych, słodkich, pić więcej wody, mniej siedzieć przy komputerze i TV są częstsze na świeżym powietrzu. Jeśli po tym czasie palmowego czasu nie będą mieć taką samą formę, to trzeba się umówić do lekarza.
  2. Niezwykły ból w prawym górnym kwadrancie. Daje to wzrost o wątrobę. Ponadto może ona wywrzeć nacisk na membranę, dzięki czemu oddech staje się trudne, częste.
  3. Częste oddawanie moczu, aw konsekwencji cierpią chore poczucie pragnienia i suchość w ustach.
  4. Zgaga, nudności, gorzki smak w ustach, zaparcia, wymioty, odbijanie. Na tle nieregularnych wypróżnień może rozwinąć otyłość lub utrata masy ciała przed utratą apetytu.
  5. Białe plamy na paznokciach. Wątroba uczestniczy w procesie wchłaniania wapnia, a to nie dzieje się na jej dysfunkcji, która wyraża się w tych białych plamek na paznokciach.
  6. Ogólne złe samopoczucie. Zawroty głowy, podrażnienie, senność, zmniejszona aktywność, bezsenność, utratę apetytu, nudności – może to również oznaczać, że jest problem z wątrobą.

Objawy mogą być różne, ponieważ usterka wątroby ostatecznie wpływa na funkcje wszystkich narządów naszego ciała. Dlatego też, gdy wydaje się konieczne, aby skonsultować się z lekarzem. Objawy zaburzenia czynności wątroby nie powinny być ignorowane.