699 Shares 9113 views

zatrucie pokarmowe. Objawy i leczenie.

Jeśli organizm pobiera substancje toksyczne, przychodzi bolesny stan, który nazywa zatrucie. Muszę powiedzieć, że spośród wszystkich rodzajów zatrucia żywności zajmują tylko niewielką część, około 1%. zatrucie żywności może być scharakteryzowana za pomocą ostrego stanu organizmu, które może pojawić się w wyniku spożycia produktu stare.

Najczęstszym jest uważany za zatrucie pokarmowe, gatunki, które są związane z zatruciem wykorzystania dzikich roślin trujących, toksycznych grzybów warunkowo jadalnych grzybów, które zostały poddane obróbce cieplnej niewłaściwego, a także stare i wygasł żywności. Dość powszechne zatrucie alkoholem.

Zatrucie pochodzenia bakteryjnego może być podzielony na toksyczne i szkodliwe infekcji. Pierwszy typ jest zwykle określany botulizm, gronkowiec zatrucie. Drugi typ Salmonella, jak również te, które powodują choroby E. coli.

Ponieważ zużycie nieodpowiednich lub przeterminowanych produktów opracowanych zatrucie pokarmowe. Objawy zwykle jest w następujący sposób: długie i bolesne wymioty i nudności, ciężka biegunka, która w tym zatrucia jest zwykle wodnisty, aw jego składzie znajdują się kawałki jedzenia, że nie miał czasu do strawienia. Wszystko to może trwać dzień lub trzy, a następnie stopniowo erozji. Jednak ból brzucha i ogólne osłabienie może pozostać.

Po pierwsze oznaki zatrucia natychmiast zalecanych żołądka roztwór płuczący sody lub konwencjonalną ciepłej wody. Powinno to być zrobione do tej pory, aż pojawi się czysta woda. Aż do całkowitego zaniku objawów zatrucia pacjenta należy spożywać co najmniej 3 litry lekko solone cieczy dziennie. Nawiasem mówiąc, w płynnej soli addycyjnej, sody mogą być dodane w ilości od 1 godzinę. Łyżka na litr wody i cukru (2 godzin. Łyżki na litr).

Po zjedzeniu trujących ziół lub grzybów rozwija również zatrucie. Objawy następujący charakter: w ustach nie jest brak śliny, dlaczego jest suchość skóry twarzy jest czerwona, czasami osoba może wystąpić zawroty głowy lub nawet halucynacje wzrokowe i słuchowe. Serce bije bardzo często, ale na pierwszy oddech przyspiesza, a następnie pacjent staje się bardzo trudne do oddychać. Jeśli nie podjąć wszelkie środki, aby pomóc, może to nastąpić w ciągu dnia śmiertelnym.

Bardzo często ludzie, którzy nie znają kroki w użyciu alkoholu, spotyka się i zatrucie alkoholem. Jej objawy są gdzieś pomiędzy objawami zatrucia trujące rośliny i złych produktów. Ie Pierwsza osoba czuje się bardzo podekscytowany, ale po chwili jego twarz blednie znacznie człowiek zachoruje, a może nawet utratę przytomności. Aby pomóc w tym przypadku może być płukanie żołądka, po których pacjent powinien nałożyć grzejniki, i dać mu wiele, ale gorące napoje, takie jak kawa lub mocnej herbaty.

Dla innego rodzaju zatrucia obejmują zatruwanie pierwiastków chemicznych. W szczególności, manganu. Generalnie, mangan jest bardzo ważnym elementem dla naszego organizmu i jest obecna w prawie wszystkich swoich narządów i tkanek. Jeśli ciało braku manganu, może to zakłócić układu rozrodczego i układu nerwowego pogorszenie pamięci, etc.

Jednak nadmiar manganu w organizmie ma również dobre nie. Typowo, zatrucia manganu jest bardzo powszechne w tych, które są zaangażowane w procesie wydobycia rud lub stosowane w procesach produkcji chemicznej, tj produkcji galwanicznej, spawania, itd. Dlatego, mangan może również spowodować zatrucie. Objawy tego są: ciężkie osłabienie, bóle ciała lub kończyn, senność, częste bóle kości skroniowej, bolesne oddawanie moczu, bezsenność, impotencja, łzawienie oczu.