553 Shares 6914 views

Dysza do wyciskania soku: jak używać

Trudno sobie wyobrazić nowoczesną kuchnię bez wszelkiego rodzaju sprzętu. Jest praktycznie niemożliwe bez gospodyni domowej bez sokowirówki, mielenia mięsa i przetwórstwa żywności. Ale co zrobić, jeśli naprawdę chcesz sok, a nie możesz kupić specjalnego urządzenia do tego? Jest wyjście. W specjalistycznych sklepach sprzedaje się dyszę do mielenia mięsa do wyciskania soku. Najczęściej agregaty mechaniczne mają różne kraty. Być może masz już takie przywiązanie i tylko przygotuj sok.


Dysze do ręcznego szlifowania

Jeśli posiadasz standardową jednostkę manualną, potrzebujesz prostej końcówki do szlifowania mechanicznego do wyciskania soku. Z jego pomocą można przetworzyć nie tylko owoce i jagody, ale również o warzywa. Zazwyczaj urządzenia te są wyposażone w specjalną kontrolę wirowania. Za pomocą dyszy można gotować nie tylko napój, ale również sos pomidorowy.

To bardzo proste i wygodne w obsłudze tego urządzenia. Nie potrzebujesz umiejętności kucharza. Wystarczy umieścić dyszę na szlifierce do mielenia mięsa, aby wycisnąć sok, a urządzenie jest załadowane pokarmem. Pozostaje tylko obrócić pokrętło.

Dysza do elektrycznego szlifierki do mięsa

Niektórzy producenci jednostek elektrycznych nie dostarczają urządzeń ze specjalnymi dyszami. Nie jest to jednak problem. Dysza na młynie do wyciskania soku jest sprzedawana w prawie każdym specjalistycznym sklepie, nie będzie to trudne. Przy wyborze tego akcesorium warto rozważyć model urządzenia. Niektóre dysze są odpowiednie tylko do niektórych urządzeń.

Wybierz te akcesoria ostrożnie. Szczególną uwagę należy zwrócić na materiał, z którego wykonana jest dysza do szlifierki do wyciskania soku. Wszakże świeże owoce i warzywa zawierają kwasy, które są agresywnym środowiskiem. Słabe mechanizmy, na przykład z tworzywa sztucznego, szybko się nie sprawdzają. Dlatego też należy preferować akcesoria z mocnej stali wysokiej jakości. W skrajnych przypadkach można kupić dysze wykonane z grubego plastiku spożywczego.

Jak zainstalować

Montaż dyszy na szlifierce do mięsa jest bardzo prosty. W tym celu należy umieścić urządzenie na tylnej ścianie. Więc będzie to znacznie wygodniejsze. Następnie należy wyjąć metalową głowicę szlifierki do mięsa. W jego miejsce konieczne jest zainstalowanie dyszy do picia z owoców, jagód i warzyw.

Następnie urządzenie można włączyć do stanu roboczego i wycisnąć sok. Cały proces wytwarzania świeżego i smacznego napoju trwa trochę czasu. W zestawie niektórych modeli znajduje się dysza do mielenia mięsa do produkcji soku, nazywana zwykle prasą cytrusową. Taki akcesorium ma podłużne otwory, a także rowek przeznaczony do zbierania soku.

Jak zrobić sok

Dysza na szlifierce do wyciskania soku, której zdjęcie jest przedstawiona powyżej, pozwala szybko pysznego drinka. Nie każdy wie, jak prawidłowo używać tych akcesoriów. Najpierw musisz przygotować owoce lub warzywa. Muszą być dokładnie umyte, a następnie pocięte na dwie równe części.

Następnie można włączyć młynek do mięsa, trzymając owoce popychaczem lub ręką, wyciśnij sok. Dysza powinna się stopniowo obracać. Podczas przygotowywania soku należy monitorować urządzenie i sposób działania dyszy. Akcesorium jakości wyciska sok, oddzielając je od ciasta. Ten ostatni nie powinien być mokry, ale mokry.

Należy zauważyć, że urządzenie pracuje tylko przy niskich obrotach. W takim przypadku sok nie podgrzewa się i nie utlenia. Otrzymany w ten sposób napój nadaje dużo bardziej użytecznych składników i zachowuje unikalne właściwości smakowe.

Podsumowując

Dysza na szlifierce do wyciskania soku pozwala na pyszny napój z pomidorów, grapefruktów, pomarańczy i innych owoców. Dodatkowo, akcesoria mogą być użyte do produkcji puree owocowym, musem jagodowym i pastą roślinną. W tym przypadku dysze do szlifierki do soków są łatwe w użyciu. Łatwa instalacja i czyszczenie. Wiele wzorów jest składanych, więc można je myć bez większego wysiłku.