502 Shares 5715 views

Muzeum-Rezerwat "Mikhailovskoye". Muzeum Pamięci A. S. Pushkina "Mikhailovskoye"

Życie i praca z największych poety Aleksandra Puszkina Sergeevicha miłośników poezji problemem na całym świecie. Od wczesnego dzieciństwa jesteśmy zafascynowani usłyszeć historie i wiersze, które powstały w nas miłość do wszystkiego, co nas otacza, i zainteresowanie samego poety.


Grunt Psków

Setki ludzi pochodzą ze wszystkich zakątków świata do Pskowa. Mikhailovskoye i jego okolice przez długi czas zjednoczona w znanym na całym świecie Państwowe Historyczne i pomnikiem literackim i nie mniej czczonego Przyrodniczo-Krajobrazowy Muzeum rezerwy Puszkina. W muzeum znajduje się ponad siedemdziesiąt atrakcji, kultury i zabytków. odwiedzający rezerwowe mogą zapoznać się z życiem i twórcze środowisko pracy rosyjskiego poety A. S. Puszkina. Poznać barwne życie rosyjskiej wsi na początku XIX wieku, ujrzy szlachetny majątek Puszkina czasie usłyszeć o tym, jak tworzyć rezerwy Muzeum Puszkina „Mikhailovskoye”.

Uruchom bazowych znany kont Muzeum rezerwy za panowania Mikołaja II. Następnie wieś Mikhailovskoye kupił od spadkobierców wielkiego poety, a on był własnością państwa. W 1908 roku wybuchł pożar, a majątek został spalony, ale odbudowano go w 1911 roku i otworzył muzeum w pamięci poety z kolonii pisarzy dla osób starszych. W tym czasie muzeum był pracownik naukowy pisarz Timofeev-Pochinkovskaya Varvara Vasilyevna, który kiedyś pracował jako sekretarz F. M. Dostoevskogo. Zagrała także rolę przewodnika Muzeum Puszkina. Wiele przetrwała wioskę Mikhailovskoye, historia mówi głośno o wszystkich wydarzeniach, które odcisnęły swoje piętno na losach osiedla.

ojcowizna

Faktyczna data Powstanie muzeum-rezerwatu czczony na całym świecie jest 17 marca 1922, kiedy nie było w tym czasie Rada Komisarzy Ludowych wydała dekret, że posiadłość z grobu Puszkina to obszar chroniony. Potem o nazwie „Muzeum rezerwy A. S. Puszkina” Mikhailovskoye „”

W ramach muzeum są:

 • Nieruchomości Museum „Mikhailovskoye” (ogólna nazwa matki poety).
 • Muzeum-Estate „Trigorskoye” (czyli bliskich przyjaciół poety).
 • Muzeum-Estate „Peter” ( „gniazdo” z poety pradziadka).
 • Muzeum „Młyn” w miejscowości Bugrovo (na miejscu nadal działa poprawnie wodny).
 • Muzeum "Pushkinskaya Village", znajduje się w Bugrovo.
 • Grób A. S. Pushkina, nekropolia rodziny Hannibal – Puszkina w starożytnym Svyatogorsk klasztoru.
 • ośrodek naukowy i kulturalny położony w miejscowości Puszkina Góry.

Przez lata rezerwowy został utworzony specjalny mistyczny świat Puszkina, który przyciąga nowych fanów.

Nikt nie zapomniał

Wiele bolączki cierpiał muzeum „Mikhailovskoye”. To rewolucja w lutym 1918 roku, kiedy nikt tys osiedla Psków region został okrutnie spalonego. Wśród nich były spalone i Trigorskoye i Piotrowej i St Michael. Z ogniem były zapisywane tylko przez mały dom nad dziećmi i ogromną kamienną stodołą, zbudowany przez syna Puszkina. W latach 1931-1934 był to obszar chroniony gospodarstwo świnia.

W stulecie roku śmierć A. S. Puszkina (1937), „Mikhailovskoye” Muzeum-Rezerwat został przywrócony, ale nie na długo, jak rozwiązał Wielkiej Wojny Ojczyźnianej. Niemcy zdobyli rejonie Pskowa i zajmowanego terytorium rezerwatu. Część budynków wioski zostały zniszczone całkowicie, a niektóre zniekształcone, nie do poznania zmieniły Mikhailovskoye.

drugi wiatr

Historia odbudowa rozpoczęła się w 1945 roku, kiedy dyrektorem Muzeum rezerwy był Semen Stepanovich Geychenko.

Ten ascetyczny, ostatnia wojna, wielki entuzjasta i miłośnik wielkiego poety, oprócz tego, że kurator muzeum i pochodzący z Peterhof. Ten człowiek musiał odbudować z ruin licznych budynków, wyeliminować bunkry, schludny parki i okolice rezerwatu. SS Geychenko ukończył zadanie znakomicie i nawet pewien, że obszar historycznego muzeum rezerwowej zaczął wyglądać dokładnie tak samo jak w czasach poety. On przywrócił Trigorskoye Mikhailovskoye, Petrovskoye, były muzea i „Młyn” w miejscowości Bugrovo i „wsi Pushkinskaya”. Kiedy to została reaktywowana przez Stolicę NMP klasztoru, który został dany z wielkim trudem. Cel ten jest nazywany konkretnych bitew, i za każdym razem musiał udowodnić, że jest to konieczne i ważne dla przyszłych pokoleń.

Dla zwiedzających do rezerwatu jest ważne A. S. Puszkina i pracownicy muzeum – A. S. Puszkina i S. Geychenko. Na obu z nich legendy.

Ogromny i nieoceniony wkład w rozwój muzeum SS Geychenko. Jego plany są realizowane przed naszym czasie, rozszerzając obszar i przekształcił Muzeum rezerwy. Mikhailovskoe rozwija, aw 1995 dodał majątek Voskresenskoe i Golubov. Vella dołączył do osady o tej samej nazwie miejscowości.

rysunek strony

Po całym obszarze w dniu rezerwy nie może być, bo teraz obszar muzeum ponad 9000 hektarów. czerpie ona swoje zaciszne zakątki, piękno jej przyrody. Dookoła – Puszkin. „Mikhailovskoye” jest nie tylko do rekonstrukcji budynku i rzeczy, ale także długie ścieżki, pagórki, spokojne jeziora i drewniane mosty nad wodą. Tutaj wszystkie budynki, krajobrazy, lasy i parki chroni specjalną usługę. Zachowane bardzo starych drzew, na przykład, jest dąb obsadzone przez dziadka poety, a także notoryczny alei Anna Kern, który został założony w czasach Hannibala.

Odwiedzenie raz „Mikhailovskoye” Muzeum-Reserve, wielbiciele A. S. Puszkina z powrotem tutaj ponownie. Ktoś tutaj, aby świętować urodziny i dzień śmierci wielkiego poety, ktoś odwiedza festiwale i wydarzenia muzealne. Pień osobistości tu inspiracji, a miłośnicy przyrody naturalny połów ryb w jeziorach i zbierać grzyby w lesie. I ktoś, wynajmując rower w schronisku, jazda szlaków, które kiedyś chodził sam Puszkina. Jeśli pójdziesz na przedmieściach St. Michael, z malowniczym widokiem na jezioro i Malenets Kucan, strumyczek Soroti i Savkina Hill. Stojąc w słynnym Pietrowski Park nad brzegiem małego jeziora Kucan, można podziwiać jego piękno, majątek Mikhailovskoye i Savkina slajdu. Przechadzając się po parku Trigorskoe widać drogi w Mikhailovskoye, Wieś Kościół Woronicz i entuzjastycznie podziwiać widoki Trigorskoye podane.

cechy trip

świat Puszkina jest ogromna i różnorodna, każdy zawsze znajdzie dla siebie i mojego zakamarek duszy.

Od miesiąca od maja do września w Rosji kleszczy, więc w tym okresie konieczne jest użycie specjalnego sprayu, a następnie pieszo starannie zbadać sami. Na terenie rezerwatu nie jest konieczne, z ciekawością patrzeć w dziuplach drzew, bo nie mogę się doczekać, nie tylko to, ale żmija. Musimy pamiętać, że sygnał telefonu komórkowego w obszarze nie złapać wszędzie.

Jak się tam dostać

Wielu fanów i miłośników twórczości wielkiego poety rysuje wioskę Mikhailovskoye. Mapy powie jak dostać się do interesujących miejsc. Na autostradzie M20 trzeba iść do wsi Nowgorodka Pskowa regionu, a następnie włącz Puszkina Hills. Trzeba kierować się drogowskazami na „Puszkina Park” i kontynuować przez około 20 km. Każdy mieszkaniec ziemi Pskowa z przyjemnością pokaże drogę do domu poety.

Podczas wizyty w muzeum-rezerwatu jest bardzo ważne, aby pamiętać, co następuje. Jeśli podróżujesz z jego terytorium przez prywatnym samochodem proszeni są o zakup upragniony przepustkę do terytorium Centrum Nauki i Kultury w Puszkina Reserve. Znajduje się pod adresem: ul. Novorzhevsky, budynek 21 w miejscowości Puszkina Góry. Cena zależy od liczby miejsc w transporcie publicznym: im więcej z nich w samochodzie, tym bardziej ceny wstępu. Na przykład, skok urządzenia przez 7 lub mniej pasażerów wyniesie 200 rubli. W przypadku większej liczby mandatów, a następnie przejść na terenie rezerwatu będą droższe.

ważne wydarzenia

Ich wizyta muzeum AS Puszkin mogą być przeznaczone nie tylko w czasie, ale również tematycznie. Aby to zrobić, nie ma harmonogram imprez i festiwali:

 • 17 marca – dzień urodzin słynnego Muzeum.
 • 18 maja – Światowy Dzień Muzeów.
 • Pierwsza sobota i niedziela czerwca – święto poezji Puszkina i Svyatogorskaya Fair (Puszkina Hills).
 • Czerwiec – Krajowy Festiwal programów folklorystycznych, teatrów amatorskich.
 • 12 lipca – Dzień Wyzwolenia od hitlerowskich najeźdźców (Puszkina Hills).

W drugiej dekadzie lipca prowadzone są festiwale wielkoskalowych: Russian Folk Festival i Międzynarodowy Festiwal Teatralny.

Kompleks muzeum Bugrovo wsi przez cały rok zaprasza gości różnego rodzaju święta. Stale utrzymywane Bożego Narodzenia, zapusty, Mayskiy Egory, lato Semik i Trinity. W sierpniu jest powszechnie obchodzony Orthodox święto Trzech Zbawiciel, aw październiku, nie należy zapominać o zadymionej stodole. Grunt poety nie będą się nudzić każdy jego gość.

Witamy!

Teraz wiesz, że „Mikhailovskoye” – muzeum. Jak dostać się do znaczącego miejsca, jak przygotować się na ciekawą wycieczkę, również wiedzieć. Każda osoba rosyjski zobowiązany jest przynajmniej raz w życiu, który postawił stopę na ziemi, na której największym poetą chodził. Podobnie jak on pozostawił niezatarty ślad w naszych sercach, a my musimy zawsze szanować i docenić talentu wielkiego Puszkina.