258 Shares 3665 views

Kuchenka: Projektowanie i Eksploatacja

producenci sprzętu grzewczego zaoferować swoim klientom szeroki zakres wzorów pieców i kominków. Gama modeli obejmuje jednostki o nowoczesnym i oryginalnym wzornictwem i rozwiązań projektowych, które naśladują starych technologii. Jak pokazuje praktyka, pod względem parametrów eksploatacyjnych klasycznego podejścia do budowy pieców nieznacznie gorszy projektowania nowej generacji. Co więcej, niektóre techniki artystów ludowych są coraz bardziej zbliżają się do branży zawodowej. Zostało to potwierdzone przez rosyjskiego piec kaflowy, który jest tradycyjna konstrukcja ma wiele zalet. Pomimo rozwoju technologii do tworzenia płytek dużych producentów nie tracą swoich produktów Znaczenie i autorskich.


Ogólne informacje na temat pieców kaflowych z

Piec z kafli były szeroko rozpowszechnione w Rosji w bogatych rodzinach. Obecnie technologia ta konstrukcja, raczej jest związane z metodami dekoracyjne wykończenie, jak to było z ozdób drewnianych chatach. Jednak kaflowe piece i kominki są nie tylko piękne, panele, ale również wysoką emisyjność. Ponadto nie wszystkich przypadkach struktury te mają kolorowy design. Może to być skromne wykończenie, a jego głównym zadaniem było zapewnienie optymalnego magazynowania ciepła.

Jak w dawnych czasach, dzisiaj te piece są produkowane na różne sposoby, w tym za pomocą specjalnych zestawów lub zestawów. Jedną z głównych różnic między płytkami z typowych nowoczesnych wzorów jest oryginalny wygląd. Nawet zebrane z zestawem piecem kaflowym przygotowanego wcześniej jest unikalnym dziełem. Część ta przyczynia się do wprowadzania w budowie różnych misek, słupów i innych elementów architektonicznych.

Zaletami pieców kaflowych

Mówiąc o zaletach takich struktur nie jest jeszcze możliwe, aby przejść specyficzną konstrukcję. Zastosowanie ceramiki z pokrywami malowane, oczywiście, nie jest to obowiązkowe, ale domyślnie jest taka możliwość dla każdego pana. Wzory, narracja panorama, zdjęcia, rysunki, a nawet teksty tekstur – wszystkie te narzędzia wykazać piec kaflowy rosyjskiego w ich najlepszej wydajności. Oprócz wartości estetycznej, należy zauważyć i praktyczne właściwości wzorów.

Pierwszym z nich jest zdolność płytkowych wykończenia ceramicznego sprawnie przenosić ciepło pomieszczenia, a nie obiektów spalania i powierzchnie, które znajdują się w bezpośrednim kontakcie z piecem. Technologia zapewnia i trwałość. Dziś można spotkać bardzo realne przykłady takich struktur, które zostały dokonane przed wiekami. W prywatnym domu piec kaflowy może trwać 3-4 razy dłużej niż konwencjonalnej konstrukcji. Oczywiście, jest to możliwe tylko wtedy, gdy starannego działania.

urządzenie piecowe

Podstawą konstrukcji pieca przypomina zwykłe wyposażenie. Rama ta, określone cegły, pokrytych płytami metalowymi i ozdobiony zewnętrznej wykładziny dekoracyjnej, w razie potrzeby. Główną cechą urządzenia tego rodzaju piecach jest nietypowa kompozycja do roztworu obudowy. Według ekspertów z umiejętnym wytwarzania i zastosowanie warstwy zewnętrznej dostarcza mieszaninę można poprawić struktury wymiany ciepła na poziomie 0,3 kW. Zwykle piece płytkami rozłożone cegły, ale tak, aby delikatnie dociskana do spodzie ceramicznych elementów okładzinowych. Szczeliny pomiędzy płytkami są wypełnione żwirem, ale można stosować i inne materiały – to zależy od wymagań w zakresie wielkości i konstrukcji do ogrzewania konkretnego pokoju.

Zasada działania

Zazwyczaj umieszczone dwie kamery – spalanie i dopalanie. Produkty spalania tradycyjnie są wyrzucane przez specjalny komina, w którym ciepło przekazywane jest do ściany. Ważne jest, aby obliczyć parametry wyprowadzania kanał. Fakt, że krótki komin nie jest możliwe, aby w pełni gromadzić ciepło, które wytwarza piekarnika. Zbyt długie rury, przeciwnie, daje ciepło, ale znaczne opóźnienie w zamkniętej przestrzeni spowoduje nadmierne palenia. Z tego powodu, kaflowe piece są zwykle wyposażone w dodatkowe dysze w podtopke. Świadczone rogalem projektowe drewnem ściany będą gromadzić ciepło promieniujące go po drugiej stronie pokoju. Należy zauważyć, że w tym przypadku szczególnie zwiększa wartość obszarze budowy – im większa, tym bardziej skuteczny będzie rozgrzewanie pokój.

Płytki Technologii Wytwarzania

Najczęściej mistrzowie wykorzystują technologię formowania, które umożliwia lekkie i przy jednoczesnej trwałej płytek o optymalnej wydajności wymiany ciepła. Nawiasem mówiąc, masa jednego elementu jest nie większa niż 400 g na skład materiału może być inny, ale w większości przypadków działa jako podstawa białej glinki kaolinowej. Wyjście jest piec kaflowy, który nie odbierze sadzy i łatwe do czyszczenia. Jednak aż blisko pakowania można zrobić i płytek wykończeniowych. Zwykle, materiał jest pokryta szkliwem i poddaje prażeniu w wysokiej temperaturze. Po czym następuje końcowe chłodzenie i przygotowanie materiału w piecu tunelowym.

Układanie płytek

Pomimo zwykłego rozmiaru – 15 x 15 cm – i wywiadów przypominające zwykłe płytki ceramiczne, płytki wymagają szczególnej uwagi podczas instalacji. Materiał nie absorbują roztworu wilgoci, należy najpierw zanurza się w wodzie. Układanie w pierwszym etapie prowadzi się równolegle do muru. Montaż odbywa się w rzędach – kąt w kierunku od dołu do góry. W niektórych przypadkach, kafle piece kaflowe pasuje do formowania opatrunku spoiny. Zwykle odbywa się to w pracy ze złożonymi projektami. W procesie beton powinien być obserwowany, a wielkość stawów. Poziome szczeliny nie powinna przekraczać 3 mm grubości i pionowego – 10 mm.

wniosek

To kafelki technologii i jedną istotną wadę. Jego realizacja jest bardziej kosztowne i kłopotliwe niż w przypadku konwencjonalnych rozwiązań. I uzyskać wysokiej jakości wyniki bez użycia warsztatów umiejętności jest prawie niemożliwe. W szczególności piec kaflowy wymaga złożonego i delikatne traktowanie gliny skład płytki, nie wspominając o pracę artystyczną. Sama konstrukcja urządzenia nie jest tak problematyczne, ale również bez udziału murarz na tym etapie nie można zrobić. Jak widać, subtelności technologii płytek aplikacji wymagających specjalnego traktowania, ale również prowadzić w wykonywaniu jakościowej usprawiedliwia się. Według właścicieli takich pieców, ich działanie wymaga minimalnego wysiłku, wygląd wyróżnia design element wnętrza, a sama praca, a nie powodować żadnych dolegliwości.