831 Shares 6143 views

Luganskiy Nikolay: biografia i nagrody

Jest to jeden z najbardziej rozchwytywanych pianistów na świecie. Luganskiy Nikolay jest przykładem tego, jak można osiągnąć uznanie i stać się znany, bez dokonywania pokaz kolorowych elementów w ich programie. On gra w najbardziej prestiżowych salach na świecie, a trasy arkusza pianistą wypełnionej więcej niż rok wcześniej. Repertuar inteligentny, nenapyschennogo kapitanowie kameralistyki ponad 100 programów i 50 solowych koncertów z orkiestrą. Nikolai kilkanaście prestiżowe nagrody i wyróżnienia, w Rosji – i Czczony Artysta Ludowej.


rodzice

Mikołaj urodził się w Moskwie w 1972 roku. W tym czasie rodzina Ługańsk dorastał najstarszy syn Kirill. Mama Anna Nikolaevna, po ukończeniu uniwersytetu. University, pracował w Instytucie Biochemii, gdzie obronił pracę i stał się kandydatem nauk biologicznych. ojciec Lwa – człowiek, którego życie zostało związane z fizyki. Pracował w Instytucie Problemów Fizycznego i miał stopień doktora nauk technicznych. Cyryl był pierwszym rodzina wybrała zawód związany z muzyką. Stał się mistrzem instrumentów strunowych.

Moi rodzice kochał muzykę. Lev doskonale orientuje się w operze, a Anna Nikolaevna był fortepian klasyki podoba. Nie mogli myśleć, że ich syn, Luganskiy Nikolay w przyszłości będzie znany na całym pianista światowej.

Niech zawsze będzie słońce

Lew nigdy nie chciał, by jego syn nauczył się notację muzyczną. Powodem, który stał się jego własne obserwacje dzieci przyjazne rodzinie Lugansk. Widział, jak trudno jest podawać dzieciom kształcenie muzyczne, oni poświęcili dla dobra gra w piłkę nożną i inne dziecinne rozrywek.

Po Lev dla własnej ciekawości ma mały fortepian i przyniósł go do domu. Kiedy zaczął się podnieść na niego dzwonek Arkadiya Ostrovskogo „Niech zawsze będzie słońce”, Nick zaczął mówić do ojca, że nie trafiony notatki. Ługańsk starszy postanowił przetestować słuch dziecka. Wyjaśnił, że istnieje 7 notatki, jeśli dźwięk jest podniesiona o pół tonu, że jest wręcz przeciwnie, płaska. I wtedy zaczął naciskać klawisze, a Nick był ich domyślać.

W wieku 5,5 lat wykazały, że dziecko ma doskonały słuch. Od czasu pierwszej Nicholas pamięć muzyczną wysokość dźwięku. To był powód, aby kupić ten fortepian.

pierwszym nauczycielem

Na sześć lat, moi rodzice kupili pianino czeskie „Petroff”. Lev rano przed pracą wytłumaczyć synowi wartości basie i klucz wiolinowy, i wrócił do domu wieczorem, był oszołomiony. Nick grał na fortepianie z obiema rękami na notatki, które nigdy wcześniej nie widział. Uwaga w rodzinie miał, jako najstarszy syn Cyryl w tym momencie już wiedział instrumencie.

W rozmowie z ojcem pamięta moment, kiedy otworzył talent syna. Mówi: „Ja naciśnij 5 Uwagi, Kohl, nie widząc klawiaturę, z dokładnością do swoich list. Kiedy biorę akord obiema rękami, syn po raz kolejny wzywa wszystkich 10 nut. "

Oczywiście, taki dar jest wymagane rozwoju, więc rodzice zwrócił się do sąsiada, aby zaświadczyć Sergeyu Aleksandrovichu Ipatovu, więc wziął szkolenie ich syna. To był utalentowanym muzykiem, który był za oranżerii. On początkowo był sceptyczny wniosku, ale kiedy Luganskiy Nikolay w obecności Siergieja Aleksandrowicza usiadł przy fortepianie i zaczął wybierać na rozprawie w dniu 20 sonat Beethovena, a potem okazało się, że chłopiec jest naprawdę utalentowany.

Związane z muzyką

Pierwsza płyta z klasycznych dzieł małego Kola był „Ballady Chopina i Walce” i „Sonata Beethovena”. Nikolai Lugansky (fot zatłoczone korytarze z koncertów, które wykazują narodową miłość publiczności), jako dziecko pięć, już doświadczył niesamowity dreszczyk słuchać końcowych akordów „Moonlight Sonata”.

W jednym z wywiadów powiedział, że w tym czasie nie był już skierować dziecko: „Wiem, czym jest wojna, usłyszał o śmierci, zniszczenia. Ojciec zasadę powiedział bomby neutronowej, której Amerykanie opracowali w tym czasie. Ale wszystkie istniejące problemy świata, katastrofa była tak nieznaczna w porównaniu do tego, co muzycznie żywe wrażenie zrobił na mnie finał „Moonlight Sonata”. " Muzyka dla niego była i nadal jest ważniejsze niż życie.

Szkoła Muzyczna i Conservatory

Nicholas studiował w Centralnej Szkole Muzycznej (CMS) w TE Kesner. Następnie Ługańsk wstąpił do Konserwatorium, gdzie jego nauczycielem był radziecki kompozytor i pianista Tatiana Pietrowna Nikolaeva, po śmierci którego dotarł pod skrzydła pedagogicznej SL Dorensky. Pod przewodnictwem ostatni z tych nauczycieli Luganskiy Nikolay Lvovich ukończył studia podyplomowe, które pozwoliło mu w 1998 roku, aby uczyć się w Konserwatorium Moskiewskim w klasie fortepianu.

W rozmowie z dziennikarzami był pytany o to, czy widzi w swoich studentów jakiś szczególny dar, który może przynieść je do wielkiej scenie. Co Nikolai Lugansky, pianista z plejadą czołowych muzyków, powiedział: „Kiedy człowiek zaczyna wygrywać wszystkie zawody, to nie są ludzie, którzy mówią, że talent piły i przewidywane wielką przyszłość dla tej osoby, ale do czasu rozpoznania nigdy nikogo nie to zgłosić. " A następnie Mikołaj zwrócił się równolegle z nauczycielami i powiedział: „Wszyscy moi nauczyciele są różne, i nigdy nie reklamują się poprzez talentu swoich uczniów.”

Zwycięstwo i koncerty

W 1988 roku konkurencja w Tbilisi po raz pierwszy wypowiedział: „Nikolai Lugansky (fortepian), Moskwa – zwycięzca I All-Union Konkursie dla Młodych Muzyków”. Ta nagroda była pierwsza na liście jego licznych zwycięstw. W tym samym roku w Lipsku, Lugansky wygrał konkurencję międzynarodową. IS Bach.

W 16 lat, on i Tatiana Pietrowna został zaproszony do Cannes na koncert Mozarta. A dwa lata później (1990), Mikołaj odwiedził Paryż nie jako konkurent, ale jako solista programu koncertowego. Po jego pierwsze występy solowe w Francja Nikolai Lugansky rozpoczął koncertuje na całym świecie. On oklaskiwała publiczność w Holandii, Niemczech, Grecji, Szwajcarii, Hiszpanii i Japonii. Ale nie zapomnij Nikolay Lvovich i rosyjskich ludzi potrzebujących uzyskanie „przyjemność kulturowej.” Każdego roku, maestro przychodzi w Iwanowo-zagrodowej muzeum jego ulubionego kompozytora i wykonawcy SV Rachmaninow, który daje koncerty charytatywne.

Nawiasem mówiąc, pierwsza nagroda w konkursie. SV Rachmaninow Nikolai otrzymał w 1990 roku w Moskwie. On jest gotowy do działania, pamięć 17 szkiców wielkiego rosyjskiego kompozytora Siergieja Vasilyevich.

Luganskiy Nikolay ma trzy niemiecką nagrodę: za najlepsze wykonanie instrumentalne; za najlepsze wykonanie muzyki kameralnej i nagrywania przez krytyków koncertów Rachmaninowa. W 2013 Nikolayu Lvovichu otrzymał tytuł Artysty Ludowej Federacji Rosyjskiej.

Nikolai Lugansky: życie osobiste, hobby

Prywatność w pianisty rozchwytywanych nie ma zbyt wiele czasu. Stała turystyka, loty wziąć połowę czasu, że Mikołaj jest zmuszony spędzić z dala od domu.

Z żoną Lada poznał na imprezie u znajomych. Przez szkolenia ona jest farmaceutą i powołania – tolerancyjnego do stałej nieobecności żony, męża. Para ma troje dzieci.

Po przemówieniach, wrócił do domu Nikolay lubi bawić się jego najstarszy syn w piłkę nożną i tenisa. Z bardziej cichych gier widocznym wśród hobby pianista gra w szachy. Moja ulubiona gra w tym sporcie – Szweda kiedy konkurują dwie pary i „zjedzone” postać wroga przeniesiona partnera, który transponuje je do planszy.

Historia życia

Są w życiu genialnego kameralista i ciekawych przypadków. W jednym z wywiadów powiedział, jak rodzice, po odtworzeniu programu na Wyspach Kanaryjskich, Nicholas postanowił następnego dnia, aby pływać w Oceanie Atlantyckim.

Gdy przyszedł do plaży, nie wykrył żadnych urlopowicz, ale to nie przeszkodziło mu zrobić krok w kierunku wody. Płynął z powrotem do brzegu i nie mógł, ponieważ obsada fala Mikołaja z powrotem do oceanu. A temperatura wody jest bardzo niska. Cud najbliższej kawiarni, ktoś wezwał pomoc, pianista zapisany. To dobrze, że takie ryzykowne posunięcie dla rodziny okazało Lugansk Nicholas ratowniczych.