285 Shares 6443 views

Ziemia ślubna: jak świętować 9-tą rocznicę?

Ślub z fajansu to bardzo ważna data w życiu małżeńskim, co świadczy o silnym i szczerym związku między małżonkami. Ale jak świętować taki ważny dzień? Jakie tradycje muszę przestrzegać? Który prezent będzie doskonały?


Co symbolizuje ślub fajanski?

Każdego roku życia, mieszkał razem, ma wielką wartość dla małżonków. Od dawna zwyczajowo obchodzi się każdą rocznicę, zgodnie z tradycją. Ta sama data oznacza, że miłośnicy żyli w małżeństwie od 9 lat.

Wesele jest oczywiście ważnym wydarzeniem. Nawiasem mówiąc, ta rocznica została nazwana jak dotąd nie przypadkiem. Wrażliwość jest zarówno silnym, jak i delikatnym materiałem, a także szczęściem małżeńskim. Z jednej strony, dziewięć lat spędzonych obok siebie, świadczy o silnych uczuciach i oddaniu się wzajemnym. Ale z drugiej strony data ta jest swoistym krokiem milowym, ponieważ uważa się, że jest to punkt zwrotny w życiu małżeństwa.

W niektórych regionach zwyczajowo odnosi się do tej rocznicy jako rumianku, która również charakteryzuje związek między mężczyzną a kobietą. W końcu rumianek jest symbolem ciepła, słońca, zabawy i miłości. Ten kwiat wskazuje, że wspólne życie jest tylko kwitnące i nie udało się osiągnąć szczyt.

Ziemia Ślub: Tradycje i Zwyczaje

Ta rocznica obchodzi się w kręgu rodziny i najbliższych przyjaciół. Podobnie jak inne wakacje, ta data wymaga trochę przygotowania. W szczególności zaleca się umieszczenie na stoliku zastawy stołowej. Ponieważ rocznica jest również nazywana rumiankiem, możliwe jest udekorowanie świątecznego stołu tymi kolorami, jeśli jest to możliwe. Nawiasem mówiąc, jeśli mąż daje żonie bukiet własnego zebranego chamomiles pola, można to uznać za dobry znak.

Niezmienną tradycją w tak ważny dzień jest rozbijanie potraw. A tutaj jest jakiś stary kielich z fajansu, talerzyk lub talerzyk. Jak już wspomniano, dziewięć lat małżeństwa jest rodzajem okresu przejściowego. W ostatnich latach każdy z małżonków zgromadził wystarczającą niechęć. Dlatego po każdym zerwanym kręgu mąż i żona muszą szczerze narzekać.

Tak, oczywiście, taki rytu może być rozgrywane żartobliwie, aby bawić gości przy stole. Niemniej jednak najlepiej, aby naprawdę uspokoić duszę, szczerze wybaczyć sobie nawzajem i uwolnić wszystkie żale. Być może uratuje ona parę z kryzysu w związku.

Ziemia ślubna: co dać małżonkom?

Z pustymi rękami trudno jest odwiedzić. Dlatego wiele osób interesuje się pytaniami, jakie powinny być prezenty na wesele z fajansem. Oczywiście idealnym rozwiązaniem będzie nowy gliniany, który zastąpi stare, złamane podczas rytu. Dość często, jako prezentacja, wybierz usługę herbatę lub zestaw stół.

Z drugiej strony, możesz zrobić małżeństwo zaskoczenie. Na przykład można zamówić specjalne kufle z fotografiami rodzinnymi – podobna usługa jest oferowana w niemal każdym salonie fotograficznym. Można również zaprezentować duże ozdobne płyty ścienne z portretymi małżonków.

I oczywiście jako prezent można zaprezentować różne pamiątki z fajansu, które ozdobią dom, sprawią, że pokój z parą będzie bardziej przytulny i zawsze przypomina wesołe święto. A jeśli zdecydujesz się przynosić kwiaty, to oczywiście powinno to być rumianek.