777 Shares 3270 views

Witaminy „Complivit żelaza”: opinie, skład

Witaminowe i mineralne są ważnym składnikiem naszej diety. Być może będzie można powiedzieć, że wszystko, czego potrzebujesz musimy wydostać się z zwykłej żywności. Rzeczywiście, jak powinny. Należy jednak pamiętać, jak jemy. Rano – kawa, w najlepszym razie, z kanapką. Obiad uruchamiania, zawierające rolkę z kiełbasą herbatę i obiad – knedle w supermarkecie. Jak myślisz, ile jest to kompletna dieta?


dwie skrajności

A jeśli spojrzeć na drugą stronę? Niektórzy ludzie decydują, że witaminy apteka może być stosowany w sposób ciągły, w każdej ilości. To też jest fundamentalnie błędne. Organizm jest przeciążony niektóre pierwiastki śladowe i traci innych. Najlepiej, należy najpierw zrobić test i zobaczyć, że nie jest wystarczająco dla organizmu, a dopiero potem lekarz przepisze przebieg tych substancji, które są niezbędne. Ale dziś nie chcemy mówić o wszystkich suplementów w ogóle, aw szczególności na temat produktu „Complivit żelaza." Opinie lekarzy powiedzieć, że dziś co druga osoba cierpi na niedokrwistość z niedoboru żelaza, więc leki te stają się coraz bardziej istotne.

ogólny opis

Co odróżnia ten lek od standardowych syropów zawierających Fe? Nie jest to po prostu syrop, który zawiera środki aromatyzujące i żelaza. Zamiast tego, producent opracował kompleks, który zawiera 10 witamin i minerałów 3. Wszystkich odpowiedników na rynku dzisiaj, to jest najbardziej zrównoważony „Complivit żelazo.” Recenzje Lekarze mówią, że jest cechą zawartości narkotyków dziennej dawki żelaza fizjologicznej w formie dostępnej dla absorpcji. Rezultatem jest niezbędnym elementem w wystarczającej ilości, która jest natychmiast odzwierciedlane na stan zdrowia w pozytywny sposób.

funkcja żelaza

Żadne inne pierwiastki śladowe, które byłyby tak ważne dla nas. Każda komórka naszego ciała potrzebuje żelaza. I to nie tylko w okresie intensywnego wzrostu i rozwoju. W każdym wieku spożywane ilości żelaza nie powinna być mniejsza niż 15 mg. Aby zapewnić sobie tak wiele, trzeba jeść mięso i wątrobę, pić sok z granatów. Niedobór prowadzi do anemii, która charakteryzuje się brakiem energii, zawroty głowy i osłabienie. Po raz kolejny, że ta diagnoza dziś umieścić niemal każdą inną dziewczynę i kobieta jest, więc coraz częściej podkreślają wyznaczony narkotyków „Complivit żelazo.” Recenzje lekarze mówią, że wskaźniki miesiąc są wyrównane i znormalizowana stan.

lek

Żadna substancja w organizmie nie działa sam. Do ssania, aktywacji i absorpcji potrzebne kilka. Dlatego kompleks „Complivit żelaza” został utworzony. Recenzje podkreślają, że jest to zdecydowanie najlepsze rozwiązanie pod względem cena / jakość. Oprócz kompleksu żelaza zawiera szereg pierwiastków śladowych, które zapewniają całkowitą przyswajalność:

  • Witamina A – niezbędna dla wzroku, wraz z żelaza bierze udział w procesie wzrostu i rozwoju kości funkcji rozrodczych.
  • Witamina E – silny przeciwutleniacz, który wpływa krew, wspiera mobilność erytrocytów, ma pozytywny wpływ na funkcje gruczołów płciowych, mięśni i tkanek nerwowych.
  • Witamina B1 – chroni błony komórkowe, jest niezbędny dla normalnego funkcjonowania układu nerwowego.
  • kwas askorbinowy – przeciwutleniacz niezbędne.
  • Cała grupa witamina B, kwas foliowy, amid kwasu nikotynowego, pantotenian wapnia.

Minerałów i pierwiastków śladowych

Skład nie jest tylko witaminy. „Complivit żelaza”, opinii których prezentujemy poniżej, zawiera kilka ważnych substancji, bez której nie można w pełni Ferrum wpływ na organizm.

  • Cynk, który ma właściwości immunomodulujące, sprzyja wchłanianiu witaminy A, regeneracji i wzrostu włosów.
  • Miedź – zapobiega anemii i niedotlenienia, wzmacnia naczynia krwionośne. Wraz z żelazem jest niezbędnym elementem, aby zapobiec rozwojowi anemii
  • Jod – kontroluje intensywność metabolizmu energii jest częścią hormonów tarczycy.

wskazania

Nie zapominaj, że kompleks witaminy powinny być podawane przez lekarza prowadzącego. Nie można po prostu kupić produkty i korzystać z nich na własną rękę, dla profilaktyki. Odnosi się to również do kompleksu „Complivit żelaza.” Instrukcje brak komentarzy, ale oni są na oficjalnej stronie producenta. Ludzie mówią, że skuteczność nie są one gorsze od drogich importowanych leków. Zatem koszt kompleksu – zaledwie 190 rubli. „Complivit żelaza”, według konsumentów, pozwala czuć się wesoły, dodaje sił i energii.

Lek nie przypisuje się jako lek do leczenia anemii, jak również biologicznie czynnych, dodatków do żywności – dodatkowe źródło witamin. Jeśli diagnoz lekarskich zaawansowanych postaciach choroby i poważnego niedoboru żelaza, zostanie on przypisany do narkotyków. Tak, że kompleks powinien być postrzegany bardziej jako profilaktyczne.

dozowanie

Witaminy „Complivit żelaza„przewidziana jest dla osób dorosłych. Jeśli niedokrwistość wystąpiła u dziecka, należy skonsultować się z lekarzem. Dorośli przyjmować jedną tabletkę dziennie, po posiłku, należy do dobrej wody pitnej. Czas trwania – 1 miesiąc. Czas trwania leczenia należy uzgodnić ze specjalistą, czasami lekarz może przedłużyć go do sześciu miesięcy lub do wyznaczenia indywidualnego schematu dawkowania. Drugi kurs jest zwykle podawana 3-5 miesięcy.

Skutki uboczne i przeciwwskazania

Kompozycja witamin „Complivit żelaza” jest zrównoważony i optymalny dla większości ludzi. Ale lekarz jest nadal wymagane, aby zebrać historię i zwrócić uwagę na charakterystykę pacjenta. Możliwe skutki uboczne reakcji alergicznych. To nie znaczy, że lek jest złej jakości, po prostu każdy organizm reaguje inaczej. Nie wolno stosować leku w okresie ciąży i laktacji. Ale potem znowu, powinno być powołanie lekarza prowadzącego.

Zdrowie i uroda

Mamy wychowany lek. Jak widać, jest to pełny zestaw zdrowej skóry i paznokci. Kobiety często skarżą się na straty, suche i łamliwe włosy. Jak opinie, „Complivit żelaza» HAIR – magicznej różdżki. Konsumenci podkreślają, że po pierwszym warunkiem fryzury kurs znacznej poprawie. Piękne włosy zaczynają świecić, a wkrótce będzie można zauważyć coraz przyspieszyć ich wzrost. Dla tych, którzy od dawna chcieli rosnąć długie i piękne włosy, ale nie mógł osiągnąć dobry rezultat, kompleks może być najlepszym rozwiązaniem. On niedrogie, dobrze wyważone i w większości przypadków nie powoduje reakcji alergicznych. Jeśli preparat jest przypisany do lekarza, a jest to uzasadnione wcześniej przeszedł kontroli, żadnych problemów podczas robienia występuje.