543 Shares 1765 views

Co jest niewiedza? Wartości i przykładami użycia

Wydaje się, wszystko jest intuicyjnie jasne, że takiej ignorancji. Czasami jednak, między intuicyjnego zrozumienia i wiedzy racjonalnej długa droga, więc możemy pomóc tym, którzy nadal wątpią.


wartość

Słowo „niewiedza” jest używany w dwóch znaczeniach. Po pierwsze, jest to ignorancja intelektualnej i brak kultury. Jeżeli dana osoba nie wie, na przykład, tak jak Sherlock Holmes, że Ziemia obraca się wokół Słońca. Po drugie, w definicji „niewiedzy” to potoczne znaczenie – zachowywać rude, rude, złe maniery, aby pokazać.

Ignorancja, brutalny i ignorant

Istnieją dwa Paronyms – brutalnymi i ignoranci. Pierwszy – to osoba, która jest ciemny w sprawach nauki, techniki, literatury i historii, a druga – człowiek niegrzeczny, niekulturalny, nietaktowny. Jak to jest pytanie, które takiej niewiedzy? To bardzo proste: ignorancja zawiera treści semantycznej i nieświadomych, i ignorantem, więc nieświadomy człowiek może być wywołana w obu znaczeniach, a to nie będzie źle.

Przykład niewiedza intelektualnej

Oczywiście, można powiedzieć o uczniów, którzy uważają, Londyn stolicą Francji. I byłoby przykładem ignorancji. Ale nie będziemy się w taki prosty sposób i zwrócić się do bardziej niezapomniany okazji. To był radziecki film "The Old Man Hottabych" (1957). Widzowie pamiętają epizod gdy genie pochwalić przed Wolken swoją wiedzę z geografii. Być może, na poziomie edukacji w genie Hottabych i przyzwoite, ale jest wyraźnie w tyle i nie zaktualizowały swoje dane, we współczesnym żargonie. Dlatego Wolken, który prorokował w klasie genie głosowej usiadł w kałuży. I nawet radziecki uczeń podejrzane o chorobę psychiczną. Innymi słowy, wszystko skończyło się niemądre i Hottabych wykazał kompletną ignorancję. Chociaż genie lub cokolwiek prosił ignorancję. A gdyby zapytano, co niewiedza, byłby prawie nie zareagował. Może jego maniery miał te same archaicznych reprezentacje, a także wszystko inne. Ale to nie będzie oceniana zbyt surowo, był wspaniały starzec, choć i dżin.

Przykład umiejętności głównej

Ze złymi manierami zawsze łatwiejsze i trudniejsze. W tym sensie, że czytelnik może łatwo wybrać odpowiedni samą sprawę. Bardziej trudne, ponieważ złych manier, nieznajomość tej sekcji jest znacznie trudniejsze do zwalczenia. Na przykład, ludzie używali do slurp przy stole i przerywania rozmówców, i że można to zrobić? No, nic, jeśli on jest dorosły. Można, oczywiście, zapytać go, czy wie, co jest prostota? Jeśli odpowiedź brzmi – dobrze, a potem, nie wszystko stracone, a jeśli nie – będzie musiał wyjaśnić, co się dzieje, ale ma nadzieję poprawić mały człowiek. Wielki bezwładność przyzwyczajenia. W każdym razie, nie oczekuj zbyt wiele od ludzi. Są one czymś dobrze w ich sposób myślenia, działania i życia.

Tak, omówiliśmy koncepcję „niewiedzy”, jego znaczenie nie było aż tak trudne.