442 Shares 1906 views

notacja muzyczna dla początkujących gitarzystów

Każdy, kto chce nauczyć się grać na gitarze wirtuoza, musi znać wiele różnych rzeczy, od konfiguracji instrumentu wydobyć z niego dźwięk, w tym skal, akordów i dynamiczne niuanse dźwięku. Zrozumieć tego wszystkiego na raz nie jest łatwe, ale jeśli mówimy o podstawowej wiedzy dla początkujących, bez którego po prostu nie można zrobić, to jest, oczywiście, notacja muzyczna.


Podstawy notacji muzycznej znam nikogo, kto chodził do szkoły i nie spać na lekcje muzyki. Dlatego będziemy przypominać je jedynie w ogólnym zarysie.

Notonosets

Zacznijmy klepek – to pięć Blok, w którym nuty. Muzyczne linie nacięć odbywa się od dołu do góry. Oznacza to, że pierwszy z nich znajduje się na dole, a piąty – górna. Oprócz podstawowej pięciu, czasami stosowany dodatkowy wiersz, są one krótkie i obsługują tylko jedną nutę. Rozpocznij drążki tradycyjnie odnosi się do głównego bohatera notacji muzycznej – klucz wiolinowy.

Uwagi i dźwięki

Muzyka, jak wiadomo, siedem. powtarzania ich nie będzie inaczej dostać się czytać nuty dla dzieci. Mam nadzieję, że ten artykuł jest czytany przez ludzi starszych. Obligacje mogą być zlokalizowane w różnych miejscach drążki: na samych władców, między nimi, jak również powyżej lub poniżej, z dodatkowymi liniami. notatki lokalizacja zależy od oktawy. Pierwsza oktawa zawiera notatki w ciągu pięciu linii z „przed” do przyrostowego oddolnie „B” w trzeciej linii. Drugi zaczyna się „w górę” pomiędzy trzecim i czwartym końcach i „B” w górnym wierszu dalej. Wreszcie, niskie noty oktawy znajdują się wyłącznie na dodatkowych liniach produktowych poniżej klepki.

Pomiędzy każdym z sąsiadujących notach (na przykład „w górę” i „D”, „A” i „B”) jest odstęp oznaczona pełnego tonu. Jednak między not „E” i „F” (jak od „B” i „do” następnego oktawy) niż odstęp rastra. Innymi słowy, dźwięk – to dwie nuty grane przez sprawnie. Półton – zauważa między sąsiednimi progami. Znajomość tej zasady pomoże Ci znaleźć wszelkie wiadomości na gryfie.

Rozmiar i takt

notacja muzyczna na gitarę obejmuje nie tylko gry, ale ciszę przerwie. Jak zauważa pauzuje różny czas trwania: cały, pół, kwartale, ósmy, XVI i trzydziestym drugim. Aby oznaczyć Beat cały notatkę, trzeba naciągnąć go do czterech kont.

Różne czasy trwania banknotów podczas gry są łączone w różnych wariantach. To się nazywa muzyczny rytm. Kije na rytm wskazano za pomocą pionowych prętów, pięć linii dzielących się do określonej długości. Każdy z nich nazywa takt.

Płaski i Ostry

Te oznaki zmian, które zwiększają lub zmniejszają Uwaga półton i znak odnosi Kawaler że anuluje dwóch egzemplarzach na temat zmian w tego środka. Na przykład, jeśli widzimy notatkę „zrobić”, przed którą jest ostry, trzeba wziąć drugi ciąg nie jest w drugim, a na trzecim progu. Płaska, na przykład, przed nutą „A” oznacza, że uwaga zostanie wyemitowany trzeciego nie ciąg drugi jako konwencjonalny „A” i pierwszego progu.

Wszelkie notacja muzyczna powie, że sekwencja notatki grając na gitarze jest koło z „przed” do „B”. Każdy z nich odpowiada jego ciąg. Pierwsze i szóste struny (najcieńszy i najgrubszy) oznaczają identycznie – łacińska litera E. Fifth String – drugi – w czwartym – D, trzeci – G. takich klasycznych operacji strun gitary.

Oczywiście, to nie jest cała notacji muzycznej, a tylko jego fundamenty.