561 Shares 5863 views

Idealnym miejscem do spania: jak wysokie łóżko jest lepsze?

Jeśli chodzi o zakup łóżka, często myślimy o jego wygląd, komfort i wielkości materaca. Jednak wysokość złoża – jest to opcja, że często zapominamy, i na próżno.


Średnia wysokość złoża

Istnieją trzy standardowe rozmiary (wysokość złoża z sali):

  • Niska (Eastern Standard) – 20-40 cm.
  • Średnie (standard europejski) -50-60 cm.
  • Wysoka (standard amerykański) – 80-100 cm.

Najwygodniejsza jest uważany wysokość 62-64 cm od podłogi. Ta wielkość pozwala osoba średniego wzrostu usiąść i wstać z łóżka łatwo. Opcja ta doskonale nadaje się dla nastolatka lub osoby starszej.

Styl i wielkość pokoju

Wysokość łóżka powinny być bezpośrednio zależne od wnętrza sypialni, jego stylu. Jest to często najbardziej aktywny i centralnej części pomieszczenia. Klasyczna konstrukcja i duża przestronna sypialnia będzie wyglądać dobry wysoki, łóżko masowych – od 80 do 100 cm od podłogi. Ta opcja jest odpowiednia wyrafinowane natures kochanków kołdry i poduszki, a także tych, którzy nie sprawiają, że trudniej się wspinać każdego wieczoru do takiej wysokości. Chociaż dla producentów wygody często oferują kupić dodatkowy krok lub otomana nogę.

W sypialni, zaprojektowany w nowoczesnym stylu, wysokie łóżko będzie wyglądać dziwnie. Lepiej wybrać model europejskiej normy (50-60 cm od podłogi) lub wschodni (20-40 cm).

W przypadku bardziej demokratycznego stylu (lub nowoczesny loft) wysokość złoża można określić potrzeby jednostki. Po tym wszystkim, nie każdy będzie chciał spać prawie na podłodze, spojrzeć na te opcje są bardzo stylowe i wizualnie zwiększyć rozmiar pomieszczenia.

Łóżko loft dla dorosłych

Łóżko – niezastąpiony mebel. Ale co, jeśli mieszkanie jest bardzo małe, jeden pokój / studio, lub być łączone z sypialni oraz pokoju dziennego razem? Zastąpić łóżko na sofie – to znaczy, aby zapewnić stałą poczucie chaosu w mieszkaniu i pogodzić się z niewygodnym materacu.

Idealna alternatywa – nietypowe i stylowe dorosłych wysoki strych łóżko. Takie modele są podwójne i pojedyncze łóżka. Wygląda to bardzo nietypowa, ale nie nadaje się dla osób z lękiem wysokości, emerytów, a ich stosowanie jest wysoce niepożądany w mieszkaniu z małej wysokości sufitu. Wysokość łóżka na poddaszu dla dorosłych – 180-190 cm.

Łóżko dla dziecka

Wybierając łóżeczko dziecięce – jest szczególnie odpowiedzialny. Ważne jest, aby zwracać uwagę nie tylko do projektowania, ale także na ekologicznym materiałem, dostępność odpowiedniej listwy i jakości materac.

Prawidłowa wysokość łóżeczko dziecięce – to przede wszystkim bezpieczeństwo i komfort dziecka. Kiedy łóżko z wysokimi bokami zmienia się na normalnym dzieckiem, dziecko przyzwyczaja się do nowych długie łóżka. On może zapomnieć na maszynie w środku nocy wstać na nogi. Spaść lub przewrócić nie jest trudne do baru, bo zwykł trzymać wysokie i niezawodne prowadnice. Wiele dzieci aktywnie indeksowania we śnie, wydostać się w tym momencie z szopka na podłogę i uderzyć piwnicy.

Aby chronić małego człowieka z możliwych obrażeń i strachu, wybrać łóżko dla dziecka od 2-3 lat, tak że wysokość od podłogi łóżko nie było więcej niż 30 centymetrów. Pamiętaj, że im niższy szopka, bezpieczeństwo dziecka jest na nią wspinać się i schodzić.

Dla dwójki dzieci

Co zrobić, jeśli masz kolejne dziecko, a pokoje w mieszkaniu nie wystarczy? Umieścić dwa łóżka obok siebie – stąd zmniejszyć przestrzeń do gry na świeżym powietrzu lub pozbawić jednego z dzieci – aby usunąć pojedynczy pulpit. Dobrym rozwiązaniem dla dużych rodzin – łóżko loft. Najstarsze dziecko jest zawsze umieszczony na górze, on pewnie już nauczył się wspinać po schodach i nie wypaść z łóżka w nocy. Chociaż w tym przypadku na górnej pryczy zawsze zapewniają niezawodne wysokie zderzaki ochronne. Po tym wszystkim, wysokość złoża piętrowe nie mniejszej niż 160 centymetrów.

Dla młodszego dziecka spadł do dolnej kondygnacji. Jeśli dziecko jest zbyt małe, możemy umieścić dodatkowe zderzaki i bok zagłówkiem. Niektórzy rodzice nawet pochodzić z własnym mechanizmem ochronnym – naprężonej siatki, blachy lub przykręcane dyfuzor wiórowej, a nawet wymyślić jak zrobić drzwi. Wysokość dolnej złoża pierwszorzędowej Może on zmieniać się od 20 do 50 centymetrów. Młodsze dzieci i poniżej pułapów w pokoju, więc trzeba zwrócić uwagę na wysokość łóżka.

dla nastolatek

Pokój młodzieżowy – pokój i sypialnia i salon, gdzie można przynieść przyjaciół i studium, w którym dziecko ma swoje zadanie domowe lub przygotowanie do egzaminów i gier.

Można umieścić nastolatka w pokoju to zwykle łóżko (30-60 cm wysokości), ale to zajmuje dużo miejsca. Sofa zabiera cenny czas do czyszczenia w godzinach porannych i wieczornych, i nadal jest źródłem nadmiaru kurzu w pomieszczeniu. I każdy rodzic chce, aby przestrzeń przyszłość pokoju dorosłych został podzielony na strefy: sypialnią, miejscem do pracy, pokojem relaksacyjnym, a najlepiej także niewielkim obszarze sportu. Po tym wszystkim, ten podział ułatwia skupienie się na konkretnych zadaniach i uczy zamówić dookoła.

Co robić? Należy zwrócić uwagę na ogromny wybór łóżek pod sufitem. Jeśli młoda osoba jak ta opcja łóżku, wysokość złoża pozwalają zorganizować pod dużym obszarze roboczym, należy umieścić dużą i przestronną szafę, albo nawet całą garderobę lub umieścić małe, ale przytulne kanapy dla gości. Doskonały wybór dla nastolatek być stylowe i trwałe metalowe loft łóżko w nowoczesnym stylu.