213 Shares 7726 views

Wirusy, trojany, jak się ich pozbyć?

Wirusy, trojany – złośliwy program , który może przeniknąć do komputera pod przykrywką aktualizacjach różnych narzędzi i aplikacji. W ten sposób maskowania mogą spowodować nieodwracalne uszkodzenie komputera i kradzieży przydatnych i ważnych informacji. Ale to, co jest najbardziej interesujące, sam wirus nie może przejąć kontrolę nad komputerem, podczas gdy sam nie go uruchomić. Trojan ma zazwyczaj rozszerzenie .exe i, co do zasady, nie wszyscy użytkownicy są zwracając uwagę na niego. I to jest nic! Brakuje tylko jedno kliknięcie na link do pliku lub wirusy, trojany rozpoczął swoją pracę. Więc jak można zabezpieczyć się przed tymi szkodliwymi programami? Co zrobić, jeśli wirusy są nadal złowione w komputerze? Na tej i wielu innych rzeczy, które są z wami i się dowiedzieć.

Jak pozbyć się wirusa „Trojan”?

Jeśli nadal napotkasz ten problem, zacznij działać natychmiast. Należy zwrócić uwagę na to, jak zachowuje się komputer. Jeśli jest on wyłączony przez siebie, wywołuje różnego rodzaju banerów i zdjęć lub własną rękę, bez Twojego udziału wykonuje inne czynności, to jest prawdopodobne, że jest to praca od wirusów, a dokładniej Trojan. A jeśli raz go nie zatrzyma, a następnie pojawia się ryzyko utraty wszystkich danych przechowywanych na komputerze. A co najgorsze, komputer może „umrzeć”. Najczęściej wirusy trojany znajdują się w Temporary Internet Files (Temporary Internet Files). Dlatego, aby pozbyć się tych szkodników, można po prostu posprzątać ten folder. Niestety, ta metoda nie zawsze jest uznawane za skuteczne. Byłoby najlepiej, gdyby do walki z trojanami użyć programu antywirusowego. Najbardziej wiarygodne i skuteczne mogą być uważane za Kaspersky Anti-Virus „Avast” i „Dr.Web”. Jest to kolejny przydatny program narzędziowy, który został specjalnie zaprojektowany, aby znaleźć i zniszczyć trojany – „Trojan Remover”. Dziś można łatwo ściągnąć wersję demonstracyjną tego programu, które będą dostępne do wykorzystania w ciągu 30 dni. Zazwyczaj ten czas wystarczy, aby wyleczyć komputer.

Jak zapobiegać przenikaniu trojany?

Lepsze zapobieganie niż leczyć – to uniwersalna prawda może być bezpiecznie nadana wirusy, które infekują naszego komputera. Tak więc, aby chronić komputer przed złośliwymi programami, należy:

  • Przestrzegać zasady: najlepszy test na obecność złośliwego oprogramowania – skanowanie systemu w trybie awaryjnym.
  • Pobierz informacje tylko z zaufanych witryn, które mają dobrą reputację.
  • Nigdy nie klikaj na linki, które przychodzą do was w poczcie od nieznanych użytkowników. Ponadto, nie klikaj na innej reklamie koloru, który jest w pełni wyposażony w wielu miejscach (takich jak „Jak schudnąć w 5 dni”, „Ile masz dzieci?” I tak dalej. N.). Z reguły wykonywania takich czynności, pojawia się ryzyko złapania wirusa lub stracić żadnych pieniędzy z telefonu.
  • Jeśli nagle komputer jest uruchomiony jakiś inny sposób: hang przypadkowo wyłączony, itp, a następnie natychmiast skręcić antivirusnik i skanowania systemu …
  • Jeśli to możliwe, należy okresowo kopie zapasowe lub zrzucić wszystkie dokumenty i zdjęcia na nośniku wymiennym. Więc zabezpieczyć się przed utratą ważnych informacji, jeśli nagle atakują wirusy trojany.

wniosek

Jak pan wie, że nigdy nie pojawiło się pytanie o sposób usunąć wirusa trojana, należy zainstalować na komputerze dobre antivirusnik. Ważne jest również, aby przestrzegać wszystkich zasad znalezienia w internecie: nie przechodzą na nieznane linki, pobrać informacje z zaufanych i wiarygodnych źródeł, a nie poddawać się w kuszących reklam.