238 Shares 7829 views

Kapryśna piękność: jak dbać o azalii w domu

„A ty przyleciały?” – spytałem kolegę, który, tak jak ja, w dniu 8 marca podane na małej Azalea krzewów. „Nie, ja po prostu rosną aż zwiędłe kwiaty” – odparłem. Ale to, co zrobiła źle? Dlaczego jest ona w tydzień po festiwalu różanecznika całość prawie nagi, i mam kwiat w porządku? Spróbujmy uporządkować , jak dbać o azalii w domu.

I, nawiasem mówiąc, to rododendron

Byłem bardzo zaskoczony, kiedy dowiedział się, że za granicą urody – bezpośredni krewny naszego rododendronów Dalekim Wschodzie, wiosna dekorowanie ich wspaniały w fioletowych bagnistych równin zalewowych doliny rzek tajgi. Cóż, to jest jasne – to roślina lubi wilgotne treści. Może nawet rosnąć hydroponicznej. A w ogóle, Azalia – jedna z nielicznych roślin doniczkowych, które preferują kwaśną glebę. S, odpowiednią mieszaniną gleby iglastych z torfu i piasku (4: 2: 0,5). Cóż, jeśli nie są w stanie iść do lasu sosnowego ziemi za to kapryśna, to jest możliwe do zrobienia specjalnej gleby dla azalii – jak sprzedawać w sklepach.

Warunki korzystania z opieki dla azalii ze sklepu

W naszych sklepach sprzedawane azalie z Danii i Holandii. Kompetentne doradztwo, w jaki sposób dbać o azalii w domu, może dać tylko osoby z doświadczeniem praktycznym w zachowaniu tych roślin w domu. sprzedawane są one w kierunku przemieszczania podłoża, która jest mieszaniną z torfu, włókna kokosowe i tak posiadających cenne właściwości dla sprzedawcy, jak pojemność łatwość i wilgoci. Ale to nie nadaje się do ciągłego wzrostu rośliny. Po dokonaniu zakupu koniecznie przeszczepić azalie do gleby zgodnie z zaleceniami powyżej. Azalie zwykle sprzedawane w ilości 4 zera w jednym naczyniu. Można udostępniać te korzenie i umieścić każdy w oddzielnym garnku. Usuń gleba transport z nich nie będzie działać – zbyt zbita i złapał korzeń rośliny. W związku z tym, mogą być dzielone przez cięcie zawartość prostego puli poprzecznie na cztery części.

Obchodzi natychmiast po posadzeniu

Postaram się skoncentrować się na najważniejszych punktach, jak dbać o azalii w domu. Po wysadzeniu do gleby pod rośliny zalecany do leczenia w celu zapobiegania owadobójcze i grzybobójcze, dają mu wyschnąć, a następnie opryskuje biostymulatorem „Appin”, aby zmniejszyć naprężenia. Jeśli w domu ma cieplarniane o temperaturze nie wyższej niż + 20 ° C i wilgotności 80%, to jest to idealne miejsce dla azalii. Jeśli nie ma takiego miejsca, to po liście azalia wysychają, to lepiej, aby przykryć plastikowej torbie lub poddane jakimkolwiek innym teplichku. Kwiaty, oczywiście, musimy złamać. Jeśli masz obcisłe topy, a chcesz zachować roślinę – one również lepiej zerwać. Teraz najważniejsze – dać azalea „oklematsya” od stresu i stopniowo przyzwyczajać ją do klimatu Twojego domu. Jak dbać o azalii w domu, a następnie stopniowo zdecydować dla siebie, tak długo, jak tydzień po posadzeniu można codziennie przez dwa miesiące nieznacznie otworzyć opakowanie, zwiększając czas wietrzenia coraz bardziej do zakładu w pierwszej kolejności, wentylowana, a po drugie, stopniowo hartowane i przyzwyczaić się rozwijać poza warunkach szklarniowych.

„A dlaczego nie pokrywają azalie w sklepach?” – pytasz. Fakt, że rośliny są gotowe do sprzedaży na farmie w sposób szczególny. Oni „karmić” konkretny zestaw hormonów i minerałów, dzięki czemu jest możliwe nie tylko wspaniały kwitnąć, ale w ciągu kilku miesięcy, aby utrzymać swój pogląd, niezależnie od warunków uprawy. Po transplantacji azalie w domu ziemi, to radykalnie zerwać metabolizm zachodzi w zakładzie tak daleko. Ponadto stopniowo zastrzega wszelkie materiały pomocnicze są wyczerpane i nie przyzwyczajają umrzeć bez nich azalii. Zapewnienie warunków cieplarnianych na początku, można wygładzić skutki stresu.

Roślin na północ okno

On nie lubi jasne słońce azalii. Delikatne kwiaty szybko zanikać w upale, a liście spalić i kruszyć. Roślina ta doskonale czują się na oknie północnym. Przy regularnym nawożeniu będzie kwitnąć i rozwijać. Azalie potrzebują dużej wilgotności, przy suchości powietrza opuści zaczynają się kruszyć. Dlatego lepiej umieścić obok pojemnika różanecznika wypełnione wodą lub roślin doniczkowych umieścić na palecie z wodą. W lecie, w okresie ciepła może obkladyvat glebę wokół lodu azalie. Lepiej, oczywiście, utrzymać go w lecie w klimatyzowanym pomieszczeniu. Cóż, nie jest dozwolone peresushka gleby – powinien zawsze być trochę mokre.

Tak, muszę powiedzieć wprost – roślina ta nie jest dla początkujących hodowców. Że spodobało ci z jego przepięknych kwiatach, trzeba znać podstawowe zasady jak dbać o rośliny tego rodzaju.