378 Shares 2053 views

Sofia, Bułgaria: Opis i interesujące

Sofia (Bułgaria) jest nie tylko największym miastem w kraju, ale także jej kapitał. Każdego roku lokalne atrakcje odwiedzane przez dużą liczbę turystów. Podróżnych przyciąga do tego miasta pięknej architektury zabytkowych budynków, harmonijnie połączonej z nowoczesną infrastrukturą.


Sofia (Bułgaria) jest uważana za kulturalne centrum państwa. Populacja istnieje więcej niż jeden i pół miliona. W mieście istnieje około 20 instytucji oferujących wyższe wykształcenie. Na świecie znanych Metropolitan Opera House, który został założony pod koniec 19 wieku. Zainteresowani Bułgaria, Sofia nie pozostawia nikogo obojętnym, bo w tym mieście można zapoznać się z kulturą i tradycjami miejscowej ludności.

W stolicy, podróżni mogą odwiedzić Filharmonię, cieszyć się dźwiękami muzyki klasycznej w Konserwatorium. Ponadto turyści powinni odwiedzić lokalne muzeum. Jednym z największych jest historyczny. Interesująca wystawa w etnograficznych, archeologicznych, muzeów zoologicznych.

Zaskakująco miasta Sofia (Bułgaria). Zdjęcia pokazują całe piękno stolicy nie tylko lokalnej architektury, ale także charakteru, rzucił się.

Megapolis położony jest u podnóża góry Witosza, na zboczach którego w 20. wieku został przekształcony w Park Narodowy.

Samo miasto jest również bardzo dużo parków i ogrodów. Miłośnicy zieleni przyjść ku uciesze miejscowej roślinności.

Jeden z najstarszych budynków w stolicy jest uważany za kościół św .. Sofia.

Należy do 5-6 wieki i jest uważany cechą współczesnego miasta. Wszyscy podróżujący w pierwszej kolejności skierowane na wycieczkę do świątyni.

To jest interesujące dla turystów i Kościół św Jerzego. Atmosfera i piękne obrazy i malowidła, jak prawie wszystkich podróżnych, którzy są zainteresowani w historii Bułgarii. W mieście znajdują się również tureckie meczety, ściany, które od kilku stuleci.

Jest uważana za najpiękniejszą bulwar Bulwar Witosza, który rozpoczyna się w pobliżu katedry. Liczne pasaże handlowe rozciąga się bezpośrednio na placu Pałacu Kultury. Sofia (Bułgaria) jest uważana za jedną z najpiękniejszych europejskich miast. Turystom polecamy odwiedzić dzielnicę na południowo-zachodnich obrzeżach, zwane Bojana. Przylega bezpośrednio do podnóża góry Witosza, a tam jest mały kościół, wykonane przez Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. malowidła ścienne tutaj sięgają 13 wieku.

Sama góra jest doskonałym miejscem na zimowy wypoczynek. Na niej znajdują się hotele z rozwiniętą infrastrukturą, windy, widokowe. Po rozpoczęciu sezonu, obszar ten jest bardzo żywy. Turyści przyjeżdżają do Witosza z całego świata.

Sofia (Bułgaria) corocznie przyciąga ogromną liczbę turystów. I nic dziwnego, bo tam są wszystkie warunki do rekreacji kulturowej, badając najpiękniejsze miejsca i odkrywać historię kraju. W mieście można znaleźć ogromną liczbę zabytków i historycznych architektury kościoła.