583 Shares 7054 views

Nerwica u dziecka

Neurozy są grupą chorób granicy. Opierają się one na odwracalnych, czyli przejściowych zaburzeń w układzie nerwowym. Występowanie zaburzeń ze względu na skutki wpływem traumatycznego psychikę.

Dzieci nerwice obserwowano u około 15-25% dzieci. Częściej niż nie, podlegają one studentów.

Dzieci nerwica charakteryzuje obecność czynników psychogennych etiologii klinicznych dynamiki i różnorodności. Odpowiednie leczenie sprzyja zniknięcie objawów i odwracalności morfologicznej choroby podłoża.

Nerwica dziecko może rozwijać się w wyniku ostrego lub przewlekłego urazu. Co do zasady, powody mogą być kara, lęk, słaba postawa rodziców lub nauczycieli. Choroba może rozwijać się w wyniku oddzielenia od jednego rodzica. Często nerwica dziecko pojawia się w okresie dostosowawczym podczas przeprowadzki, transport do innej grupy dzieci.

Wielki wpływ na stan psychiczny mają powody wewnątrzrodzinnych. Nerwica, dziecko może rozwinąć się na tle niezadowolenia rodzice płeć. W takich przypadkach, jakość jest często uznawany za dziecko, nietypowe. W wyniku tego, zwiększa poziom lęku.

Zwiększenie niepokój zależy bezpośrednio od wieku matki w chwili urodzenia dziecka. Według ekspertów, nerwice podlegają większym stopniu późnych dzieci.

W wielu przypadkach, konflikty między rodzicami również wpływ na stan psychiczny dzieci – czują winę nad konfliktami i boją się być ich przyczyną.

Obserwacje wskazują, że w rodzinach, w których matka jest bardziej aktywny, zaburzenia układu nerwowego u dzieci występuje częściej.

Zaburzenia w rozwoju umysłowym obserwowane w rodzinach niepełnych. Wynika to z braku zachowania próbki.

Nerwica u dziecka występuje w rodzinach, gdzie jest tradycjonalizm, bezwstyd rodzice, emocjonalny szantaż, groźby, brak wewnątrzwspólnotowej przywiązania.

zaburzenia nerwicowe towarzyszy wzrost aktywności nerwowej spowodowane stresem i zaburzenia procesów hamujących. Stany te przyczyniać się do zaburzeń w procesach nerwowych lub tworzenia obszarów stojących obojętnym wzbudzenie w podkorowych struktur i korze mózgowej.

W wielu przypadkach istnieje zakłócenia i brak równowagi między różnymi systemami w ramach jednego systemu lub półkul mózgu.

Neurologów określana kilka rodzajów chorób. Należą neurastenii, zaburzenia obsesyjno-kompulsywne, histerię, nerwice monosimpaticheskie.

Główne cechy to stanie szczątkowym, objawy niezupełności. Jednocześnie występowanie zaburzeń nerwic różnią somatovegetativnyh, osłabienie lub całkowity brak osobistych doświadczeń, jak również brak krajowego przetwarzania sytuacjach traumatycznych powstało.

Rozwój neurastenii spowodowana długotrwałym sytuacji traumatycznych psychikę. Choroba jest wyrażona w podwyższonej drażliwość, zmęczenie, płaczliwość, ubytek aktywnego uwagę. Oznakowane i zaburzenia vegetososudistye takie jak bóle głowy, płytkiego snu, omdlenia, nadmierne pocenie się palmy, a także zmniejszenie apetytu. Neurasthenia charakteryzuje się również odhamowanie silnika.

Pod wpływem przewlekłego traumatycznego psychikę sytuacji, rozwój zaburzenia obsesyjno-kompulsywne. Obsesje wyrażone są w patologicznych myśli, lęki (fobie), mania (atrakcja), jak również działań prowadzonych na przekór i oprócz woli pacjenta. U starszych dzieci, jest bardzo krytyczny stosunek do tych warunków i zjawisk.