223 Shares 7187 views

Zawartość kalorii małży. Mit jest rozrzucony

Małże to zaskakująco smaczne skorupiaki, żyjące w morzach i oceanach w miejscach, gdzie woda nie jest zbyt zimna. Mają dość duże muszle, a ci mieszkańcy głębinowego morza mogą żyć do 30 lat! Żywią się głównie algami, pozostałościami zwierząt i roślin. Wszystkie substancje mięczaki płyną przez siebie – jest to ich szczególny sposób karmienia. Dzisiaj produkt ten jest coraz bardziej wyhodowany, co czyni go bardziej jakością i tańszą. Jadalne części małży to ich mięśnie i płaszcz. W tkankach nie ma zbyt wiele tłuszczów i węglowodanów, ale zawartość białka w tym produkcie przekracza mięso zwierząt domowych i ryb.

Odżywianie małży

Mimo to, zawartość kalorii małży pozostaje bardzo niska – tylko 75-77 kcal znajduje się w 100 g owoców morza, więc ten składnik może bezpiecznie uczestniczyć w wielu dietach w celu zmniejszenia masy ciała. Małże są bardzo lekkie, delikatne i przyjemne, poza ich zastosowaniem poprawia serce i wzmacnia odporność na choroby. Nie można powiedzieć, że wysokie białko i zawartość tłuszczu jest bezpośrednim dowodem na to, że zawartość kalorii małży będzie wysoka. Zawierające się w owoce morza, tłuszcz jest wielonienasyconym kwasem, który ma korzystny wpływ na oczy i mózg człowieka. Badania wykazały, że regularne spożywanie owoców morza może przeciwdziałać powstawaniu nowotworowych nowotworów i pozytywnie wpływać na czynność wątroby. Ale jeśli ludzie mają kłopoty w krzepnięciu krwi, nie powinni często jeść tej żywności.

Zupa małży jest doskonałym daniem dla osób, które chcą zdjąć kilka centymetrów z talii, ponieważ zawartość kalorii małży jest minimalna i ma wysoką wartość odżywczą. Dla tych, którzy interesują się zarówno produktami, jak i zawartością kalorii, dietetycy opracowują specjalne wskaźniki kalkulacyjne wskazujące na wartość odżywczą składników. Dla tych, którzy są przyzwyczajeni do liczenia kalorii, tabela wartości odżywczych pokaże, jak bogate małże są mikroelementami. Fosfor, potas, magnez, sód, wapń – to tylko część substancji w ich składzie.

Proces przygotowania do konsumpcji

Podczas przygotowywania świeżych małży należy zwrócić uwagę na kilka punktów:

  • Powłoki należy myć pod strumieniem wody z piasku, glonów i brudu;
  • Zawory muszą być szczelnie zamknięte;
  • Gotuj małże przez kilka minut, aby muszle się otworzyły;
  • Gotowe do spożycia natychmiast pożądane jest spożywanie, małże nie mogą być przechowywane przez długi czas.

W rondlu z owocami morza trzeba wycisnąć sok z dwóch cytryn, soli i przypraw.

Szkodliwe właściwości mięczaków

Te mięczaki mogą nie tylko przynieść popolzu, ale także zaszkodzić organizmowi ludzkiemu. Faktem jest, że toksyny i mikroorganizmy patogenne gromadzą się w ich organizmach. W ich życiu gromadzą truciznę saktytoksyny, która może powodować paraliż. Dlatego też w wielu krajach odmawiają naturalnej ekstrakcji małży i hodują je w sztucznych warunkach.

Tak więc, jedzenie małży jest bardzo przydatne, mają korzystny wpływ na organizm, nasycając go substancjami odżywczymi. Jednocześnie zawartość kalorii małży pozostaje bardzo niska.